Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Grzybica

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Świneczki123
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 2 maja 2022, 20:53
Świnki morskie: Pusia [*]
Gusia
Lusia
Lila [*]
Kontaktowanie:

Grzybica

Postautor: Świneczki123 » 29 grudnia 2022, 13:32

Cześć :( około 5/6 miesięcy temu jedna z moich świnek zachorowała na grzybice która została stwierdzona przez panią weterynarz dostawała lek w sprayu i przychodziłam tak co 2/3 dni została wyleczona. Potem po 3 tygodniach około dostała znowu w tym samym miejscu czyli na grzbiecie od razu poszłam do weterynarza i zostało wyleczone takim samym przebiegiem jak wcześniej. I znowu wróciła i z powrotem to samo. Niestety po raz 4 dostała grzybice tylko teraz ta druga świnka dostała tak samo :( byłam u weterynarza tydzień temu dostałam lek ten sam i im dawałam lek nie pomógł i wczoraj byłam u weterynarza i dostałam maść. Pani weterynarz powiedziała że najlepiej żeby się nie męczyły i żebym ja na nią nie zachorowała ani nikt z mojego domu najlepszym wyjściem jest je uspać co dla mnie to jest straszne. Smarowałam im te miejsca niestety dziś jeszcze więcej sierści nie ma. Błagam pomóżcie co mam zrobić nie chce zachorować na grzybice ani nie chce świnek usypiać :sad:


Awatar użytkownika

SaIReS
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 listopada 2021, 17:53
Świnki morskie: Moli i Cola
Kontaktowanie:

Re: Grzybica

Postautor: SaIReS » 29 grudnia 2022, 20:12

Udaj się do weterynarza ze specjalizacją w zwierzętach egzotycznych koniecznie. To naprawdę wiele zmienia.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Grzybica

Postautor: Renika » 29 grudnia 2022, 20:39

Z powodu grzybicy świnek się nie usypia, grzybicę się leczy. Znajdź dobrego weterynarza specjalistę w swojej miejscowości, poniżej podaję link do tych polecanych:
https://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum ... fc6f26c68e


Benia125
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 12 kwietnia 2023, 22:23
Świnki morskie: Ciasteczko
Kontaktowanie:

Re: Grzybica

Postautor: Benia125 » 12 kwietnia 2023, 22:36

Kupiłam dziś świnka morska.niestety wieczorem okazało się że maluszek ma jakąś prostej na boku.ze zdjęć z Internetu widzę że jest to grzybica.czy my domownicy możemy się zarazić? Oczywiście córka ja glaskala wcześniej.ile kosztuje leczenie?masakra jakaś w święta zdechł jej chomiczek którego kochała i nawet spali razem tak ģo podwoiła że nie uciekał jej.bardzo tesknila więc postanowiłam szybko jakieś zwierzątko jej sprezentowac. Miałam już kiedyś swinke ale pierwszy raz słyszę że tak często chorują na te paskudztwo


SaIReS
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: 28 listopada 2021, 17:53
Świnki morskie: Moli i Cola
Kontaktowanie:

Re: Grzybica

Postautor: SaIReS » 13 kwietnia 2023, 15:27

Tak możecie się zarazić. Kontakt ze świnką/ sprzątanie do czasu wyleczenia w rękawiczkach.
Niestety zwierzęta ze sklepów zoologicznych często obarczone są różnymi problemami ze względu na pochodzrnie oraz warunki w jakich są trzymane.
Aby wyleczyć grzybicę koniecznie udajcie się do weterynarza specjalisty od egzotyków, tylko taki posiada odpowiednią wiedzę oraz możliwości leczenia tych zwierząt.
Pamiętaj, że świnki to zwierzęta silnie stadne, przeciwnie jak chomiki, które są samotnikami.



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas