Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nagła śmierć u świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Dnodspj
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 3 lipca 2023, 8:50
Świnki morskie: Frodo
Kontaktowanie:

Nagła śmierć u świnki

Postautor: Dnodspj » 3 lipca 2023, 9:30

Miałam dwie świnki morskie jedna w czerwcu skończyła 3 lata a druga dwa. Wyjechałam na dwa tygodnie zostawiając świnki pod opieką dziadka który ma dobre doświadczenie w opiece nad tymi zwierzątkami trzy dni temu dziadek napisał mi że starsza świnka mało je i cały czas leży to wzbudziło we mnie nie pokój na następny dzień po wyciągnięciu na kolana przez dziadka gdy świnka tam zasnęła już się nie obudziła. Mój dziadek bardzo się obwinia choć jestem prawie pewna ze to nie przez niego. W takim razie co mogło spowodować tą nagłą śmierć. Jeszcze dwa dni przed śmiercią świnka radośnie skakała i była bardzo oswojona.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Nagła śmierć u świnki

Postautor: Renika » 4 lipca 2023, 1:49

Bardzo mi przykro że twoja świnka odeszła :(. Niestety nie da się ustalić przyczyny śmierci bo może być ich bardzo wiele. Jeżeli świnka staje się osowiała i przestaje jeść to od razu należy jechać do weterynarza specjalisty od gryzoni, szkoda że dziadek tego nie zrobił...Przewód pokarmowy świnki jest tak zbudowany że musi być cały czas wypełniony pokarmem, w przeciwnym wypadku może dostać śmiertelnego w skutkach wzdęcia. Dlatego podczas choroby dokarmia się je przez strzykawkę karmą ratunkową kilka razy na dobę. Nie dowiemy się czemu świnka przestała jeść, może się czymś zatruła (np. pryskanymi warzywami z dyskontu), może dostała wzdęcia po podaniu mokrej zieleniny, może zwichnęła sobie szczękę podczaz gryzienia czegoś bardzo twardego i nie mogła jeść, a może chorowała już wcześniej np. na nowotwór i akurat teraz jej stan się pogorszył?



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 44 gości

  • Dołącz do nas