Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

zabieg sterylizacja u starszej świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
pablo123
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 2 sierpnia 2023, 9:13
Świnki morskie: Pusia
Kontaktowanie:

zabieg sterylizacja u starszej świnki

Postautor: pablo123 » 2 sierpnia 2023, 9:37

Cześć, moja świnka od kilku dni nie czuję się najlepiej. Na początku coraz mniej jadła, potem zaczęła kwiczeć jakby coś ją bolało, jadła tylko sianko mało troszkę ogórka. Wczoraj zauważyłem u niej krew w kale, pojechałem do weterynarza, przepisał leki przeciwzapalny i antybiotyk. Zrobił badanie USG. W badaniu wyszło, że świnka ma jakąś narośl na macicy, Pusia ma już 7 lat, wet zalecił usunięcie macicy, bo to też przez nią świnka może krwawić z dróg rodnych. Wet powiedział też, że wiąże się to z ryzykiem. Jak uważacie czy jeśli poprawi się stan świnki po leczeniu to powinienem robić ten zabieg czy to jest już bez sensu? W tej chwili świnka nie ma jeszcze apetytu, dokarmiam ją strzykawką z rozwodnionym granulatem, ile Waszym zdaniem powinienem podawać jej papki na jeden raz i co jaki okres?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: zabieg sterylizacja u starszej świnki

Postautor: Renika » 3 sierpnia 2023, 2:36

Jeżeli świnka nic nie je samodzielnie to trzeba ją dokarmiać co 3 godz. najlepiej karmą ratunkową (może być kilka rodzajów takich karm aby była różnorodność) lub raz karma ratunkowa a potem rozwodniony granulat. Odnośnie zabiegu to ciężko jest podjąć właściwą decyzję...można skonsultować jeszcze z innym weterynarzem ale specjalistą od małych zwierząt. Jeżeli jest to nowotwór to konieczna jest operacja bo narośl będzie się powiększała będąc trudniejsza do usunięcia i może dawać przerzuty. Jeżeli się nie powięsza a po lekach będzie poprawa to można obserwować świnkę i chodzić na kontrolne USG.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

  • Dołącz do nas