Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka krwawi - pomocy co to może być?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Merry 2021
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 21 kwietnia 2024, 14:47
Świnki morskie: Merry
Kontaktowanie:

Moja świnka krwawi - pomocy co to może być?

Postautor: Merry 2021 » 21 kwietnia 2024, 14:59

Witam od wczoraj nie mogę się dostać do wetrynarza bo jak na złość na weeked wszystko pozamykane moja świnka krwawi chyba z dróg rodnuch i dziś wyszło z niej taki krwisty kawał mięsa nie wiem jak to nazwać jak skrzep to wygląda co to może być


Awatar użytkownika

Aroniaa
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 5 marca 2024, 22:24
Świnki morskie: Fernando i Manuel
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka krwawi - pomocy co to może być?

Postautor: Aroniaa » 21 kwietnia 2024, 22:18

A jak Twoja świnka zachowuje? Ma apetyt? Jest osowiała? Jak na złość w weekend. Kompletnie nie mam pojęcia co jej może być ale najważniejsze żeby jadła i się nie odwodniła. Jak nie ma apetytu proboj karmić ją ze dosadnymi warzywami - tymi co lubi. Najlepiej jak masz karmę ratunkową.


Awatar użytkownika
MajaiRosie
Użytkownik
Posty: 539
Rejestracja: 28 sierpnia 2012, 21:10
Świnki morskie: Za TM: Rosie [*], Malibu [*], Pigwa [*], Baranek [*],
Moje stadko: Kahlua, Mercedes i Tequilla
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka krwawi - pomocy co to może być?

Postautor: MajaiRosie » 22 kwietnia 2024, 9:55

W weekendy otwarte są szpitale dla zwierząt, zawsze jest jakaś opcja. Czy świnka przeżyła w ogóle noc?
Brzmi jak ropomacicze, jak najszybciej musi zobaczyć ją wet.


swinkowe
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 1 maja 2024, 20:40
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka krwawi - pomocy co to może być?

Postautor: swinkowe » 1 maja 2024, 20:45

W tej sytuacji najlepiej jak najszybciej zasięgnąć porady weterynarza. Krwawienie z dróg rodnych i obecność skrzepów lub fragmentów tkanki może być objawem poważnej choroby, takiej jak infekcja, stan zapalny, poronienie (jeśli świnka była w ciąży), lub innych problemów zdrowotnych wymagających natychmiastowej interwencji.

Jeśli regularny weterynarz nie jest dostępny, poszukaj najbliższego kliniki weterynaryjnej oferującej usługi w nagłych przypadkach lub wezwij weterynarza z wizytą domową, jeśli taka opcja jest dostępna w Twojej okolicy. Ważne jest, aby nie czekać, ponieważ tego typu objawy mogą wskazywać na stan, który wymaga szybkiej diagnozy i leczenia.

W międzyczasie postaraj się zachować spokój i nie podejmuj samodzielnych działań medycznych. Możesz przygotować się do wizyty, gromadząc informacje na temat wszystkich objawów, które zaobserwowałeś, jak również o ogólnym zachowaniu i diecie świnki, co pomoże weterynarzowi w diagnozie.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas