Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

moja świnka nic nie robi!!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
madlen110
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 lipca 2008, 14:32
Lokalizacja: Ruda-Huta
Kontaktowanie:

moja świnka nic nie robi!!

Postautor: madlen110 » 15 lipca 2008, 19:27

Dziś kupiłam sobie świnkę morską Zuzię. Jest młoda, a w sklepie zoologicznym była razem z siostrą. Niestety mama nie pozwoliła mi na 2 świnki, dlatego musiałam wziąść tylko 1. Kiedy już została przeniesiona do domu i osadzona w klatce 60/40 ( boje się, że trochę za mała) zaczęła biegać jak szalona... do czasu.. dostała jeść, ma czystą wodę i wogóle, ale ona jeśli się ją zostawi na środku klatki to tak zostanie i to nawet na 2 godziny!! żadnych odgłosów- nic...NIe przejawia agresji- wogóle nic nie przejawia... Mam świnkę 1 raz, ale boje się, że rozdzielenie z siostrą może ją bardzo smucić a nawet może zdechnąć. Nie wiem co robić!! Czy ona jeszcze kiedyś będzie szaleć tak jak inne świnki?? ( na pewno jest zdowa, bo była u weta)


Awatar użytkownika

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: moja świnka nic nie robi!!

Postautor: Karena » 15 lipca 2008, 21:49

Spokojnie. To pierwszy dzień. Świnka jest zestresowana nowym miejscem i rozłąką z siostrą. Daj jej czas. Dobrze, żeby w klatce znalazł się domek, do którego mogłaby się schować w stanie zagrożenia. Fakt faktem - świnki to stadne zwierzęta. Szkoda, że nie możesz mieć 2, no ale siła wyższa. Ale może z czasem namówisz mamę na drugą świnkę.

Duszek [*]

madlen110
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 15 lipca 2008, 14:32
Lokalizacja: Ruda-Huta
Kontaktowanie:

Re: moja świnka nic nie robi!!

Postautor: madlen110 » 16 lipca 2008, 8:19

Niestety na noc nie mogłam sprawić jej domku, więc przyniosłam sianko w którym bardzo chętnie się schowała i uspokoiła..Mam wrażenie, że coraz pewniej czuje się w swojej klateczce bo wcina i przechodzi z kąta w kąt :) Ale nadal nieruchomieje na mój ruch i nie wydaje żadnych dźwięków..Trzymam za nią kciuki- mam nadzieję, że to się jeszcze poproawi :]


Awatar użytkownika
Migusia
Użytkownik
Posty: 238
Rejestracja: 18 października 2007, 15:26
Kontaktowanie:

Re: moja świnka nic nie robi!!

Postautor: Migusia » 21 lipca 2008, 9:37

Emi na początku też bardzo się bała.Ja pozwoliłam jej przyzwyczaić się do mnie i do mojej rodziny no i...udało się .Teraz na mnie wskakuje z radością :D
Zostawiałam ją w pokoju i nie wchodziłam :D

Moje kochaniutkie maleństwa :
Obrazek

Awatar użytkownika
Tosia
Użytkownik
Posty: 54
Rejestracja: 15 marca 2010, 13:24
Lokalizacja: ok. Łódź
Świnki morskie: Tosia, Zuzia
Kontaktowanie:

Re: moja świnka nic nie robi!!

Postautor: Tosia » 18 marca 2010, 17:36

Moja była w akwarium z kilkoma świnkami i też było jest smutno, piszczała... musisz jej zapewnić rozrywkę,może jakiś tunel :P i bawić się z nią, żeby nie tęskniłą :D


Noemi
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 marca 2010, 10:17
Kontaktowanie:

Re: moja świnka nic nie robi!!

Postautor: Noemi » 21 marca 2010, 10:36

Ja też mam ten problem!!!!Ale ja myślę że to po prostu powód nowego otoczenia :)
Moja miała całą rodzinkę w sklepie!


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

  • Dołącz do nas