Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zachowanie po kastracji

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Bożena i Boguś
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 października 2009, 21:49
Kontaktowanie:

Zachowanie po kastracji

Postautor: Bożena i Boguś » 25 października 2009, 21:56

Witam mam zamiar wykastrować samca aby móc trzymać go z samiczką.
Gdy raz na chwilę włożyłam ich razem do jednejklatki samiec ciaągle dotykał noskiem pupy samiczki a ta uciekała i robią tak za każdym razem .

Czy po kastracji samiec przestanie ciagle ganiać samiczkę po klatce i nirmalnie i spokojnie będą sobie żyli czy cały czas będzie ją tak męczył??
proszę aby osoby które mają w jedenj klatce samca i samiece napisały jak świnki się zachowują czy są spokojne czy się ganiają proszę o jaknajszybszą odpowiedź :]


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po kastracji ( proszę o jaknajszybszą odpowie

Postautor: Guffi » 26 października 2009, 16:09

U mnie w tej chwili jest w klatce samiczka i 2 samce. Gonią ją, ale rzadko. Po prostu w czasie rui. Widać, że są wtedy pobudzone, ale nic się nie dzieje. Ami unika wtedy facetów- drze się jak do niej podchodzą. I nie jest tak, żeby goniły przez okrągłe 24h, dlatego nie muszę jakoś oddzielać ich do osobnych klatek, czy w ogóle kombinować. Ale to może też dlatego, że moje świnki są ogólnie spokojne, a nie jakieś wariaty. Jak to będzie u Ciebie- trudno przewidzieć. Ale na pewno na początku samiec będzie ją bardzo adorował- chodził wkoło i mruczał. Z czasem powinno się uspokoić.


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po kastracji ( proszę o jaknajszybszą odpowie

Postautor: Karena » 26 października 2009, 19:30

Ja trochę od innej strony. Kastracja, jak każdy zabieg pod narkozą jest dla świnki niebezpieczny. Było już sporo przypadków, kiedy świnka nie przetrwała narkozy.

Duszek [*]

Bożena i Boguś
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 25 października 2009, 21:49
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po kastracji ( proszę o jaknajszybszą odpowie

Postautor: Bożena i Boguś » 27 października 2009, 16:07

Ja wiem ale kupiłam Bogusiowi samiczkę która miała być chłopcem i nie mam wyjścia


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po kastracji ( proszę o jaknajszybszą odpowie

Postautor: Karena » 27 października 2009, 19:20

Zawsze można jedna ze świnek oddać do adopcji, a drugiej dokupić towarzysza tej samej płci.

Duszek [*]

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po kastracji ( proszę o jaknajszybszą odpowie

Postautor: Guffi » 27 października 2009, 19:26

Tak uważasz? Ja sądzę, że oddanie do adopcji to ostateczność, aczkolwiek w takiej sytuacji rzeczywiście pojawia się dylemat: albo dać zwierzaka do "uszkodzenia" albo mocno namącić mu z głowie zmianą towarzystwa, miejsca zamieszkania, często dalekim transportem. Ciężka decyzja.


Awatar użytkownika
Karolajna
Użytkownik
Posty: 382
Rejestracja: 11 marca 2007, 11:07
Lokalizacja: Pruszków
Świnki morskie: Kasia, Kuba, Nutka, na zawsze w moim sercu ['] (oraz szczur Stefan [*]), obecnie 5 szynszyli: Zuzia, Rózia, Fruzia, Suzie i Lilka
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po kastracji

Postautor: Karolajna » 12 listopada 2009, 18:57

U mnie było tak:
Wet poinformował mnie o niebezpieczeństwie. Opowiedział że do 6 miesięcy po kastracji świnek może jeszcze wchodzić na samiczkę, ale już jej nie zapłodni. Po 2 godzinach od zabiegu, świnek był w domu, wybudzony i szczęśliwy. Przez kilka dni na wszelki wypadek nie mieszkał z samiczką (chodziło mi o szwy). No i faktycznie po 2 miesiącach nie wchodził na samiczkę. Było spokojnie.

"Za­rozu­miałością oraz bez­czel­nością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." ~Mark Twain
Moje kochane świnki na zawsze w moim sercu... Dobranoc aniołki.

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po kastracji ( proszę o jaknajszybszą odpowiedź )

Postautor: Karena » 12 listopada 2009, 20:10

Guffi pisze:Tak uważasz? Ja sądzę, że oddanie do adopcji to ostateczność, aczkolwiek w takiej sytuacji rzeczywiście pojawia się dylemat: albo dać zwierzaka do "uszkodzenia" albo mocno namącić mu z głowie zmianą towarzystwa, miejsca zamieszkania, często dalekim transportem. Ciężka decyzja.


Dla mnie ostatecznością jest zabieg pod narkozą. znam wiele przypadków niewybudzenia się z narkozy, kiedy zdrowe samczyki odeszły właśnie przez kastrację.

Duszek [*]

świnka999
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 22 października 2009, 20:57
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po kastracji

Postautor: świnka999 » 15 listopada 2009, 12:28

Bożena i Boguś pisze:Witam mam zamiar wykastrować samca aby móc trzymać go z samiczką.
Gdy raz na chwilę włożyłam ich razem do jednejklatki samiec ciaągle dotykał noskiem pupy samiczki a ta uciekała i robią tak za każdym razem .

Czy po kastracji samiec przestanie ciagle ganiać samiczkę po klatce i nirmalnie i spokojnie będą sobie żyli czy cały czas będzie ją tak męczył??
proszę aby osoby które mają w jedenj klatce samca i samiece napisały jak świnki się zachowują czy są spokojne czy się ganiają proszę o jaknajszybszą odpowiedź :]

U mnie są nie kiedy przerwy(bo rodzą się małe)wtedy samiec(Junior)jest odstawiony do innej klatki(bo odrazu po urodzeniu następpuję tzw.RUJA O POPORODOWA ale samica(Czarna) nie dopuszcza Juiora czyli się MĘCZY).Moja Czarna urodziła 10/11 listopada 09r.(NA MOJICH OCZACH URODZIŁA 3,urodziła pięć ale jedno...wiecie sami.....:( :zalamany: )
A więc żyją na razie osobno(choć Junior jest u sąsiadki :tak: ;) ).Jak są SAMI RAZEM to się razo tylko raz ganiali, a tak wogóle to w nocy:)A teraz idę bo moji rodzice jadą z nią do Wetera.bo ja cHora :dontgetit: Muszę stróżowac MAŁYCH zostają bez mamy a mają dopiero pięć dni :tak: !!!




ŚWINKI ZAWSZE BĘDĄ ŻYĆ!!!PA RUDAS :( R.I.P


wesolaz
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: 7 listopada 2009, 19:10
Kontaktowanie:

Re: Zachowanie po kastracji

Postautor: wesolaz » 19 listopada 2009, 15:45

Ile Twoja świnka przechodziła już porodów?


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 10 gości

  • Dołącz do nas