Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

drapanie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
graza2021
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:07
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dyzio [*] 10.2009 - 03.12.2013
Kontaktowanie:

drapanie

Postautor: graza2021 » 21 grudnia 2009, 15:14

Witam,
od 4 dni posiadam małą świnkę. Zawsze mialam duzo zwierzaków w domu ale jest to moja 1 świnka .
Poczytalam troche forum ale mimo to mam pytanie.
Swinka jak na razie jest bardzo wystraszona ( co zrozumiale) i boi sie jak tylko ktos stanie kolo klatki (ucieka do domku)
Zauwazylam ze czesto sie drapie ( nie zauwazylam zadnych pchiel czy innego robactwa) i tak dziwnie podskakuje jak wyjdzie z domku, jakby ja cos w tyleczek ugryzlo - siedzi i nagle hop do gory i biega jak szalona (boje sie ze sie o cos skaleczy).
Moze ten post starym wygom wyda sie smieszny ale ja nie wiem co robic. Czy sie uspokoi sama czy moze to alergia na trociny ??
Dziekuje za ewentualne odpowiedzi.
Grażyna.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: drapanie

Postautor: Guffi » 21 grudnia 2009, 15:44

Jeśli się naprawdę dużo drapie, to może to świadczyć o jakimś problemie ze skórą. Jeśli faktycznie nie ma pcheł, czy wszy, obejrzyj świnkę dokładnie i sprawdź, czy nie ma np. strupków, czy zaczerwienionej, albo łuszczącej się skóry. Czy nie wyłysiała w niektórych miejscach(nie liczą się miejsca za uszami, bo one zawsze są łyse).
Jeśli chodzi o te szaleńcze skoki, to nie masz o co się bać, pewnie ma dużo miejsca do zabawy i się z tego cieszy :D Dużo małych i nie tylko małych zwierząt tak robi- np. króliki :) To tak z radości..


Anonymous

Re: drapanie

Postautor: Anonymous » 24 grudnia 2009, 10:17

Dziękuję za odpowiedź.
Wczoraj byliśmy u wet. i jednak mamy nielegalnych mieszkańców - wszoły.
Lekarz wysmarowal czymś świnke i niby ma pomoc i na tej jednej wizycie wystarczyć. Jak na razie drapie sie nadal ale moze to tak od razu nie dziala.
Przy okazji zyczę wszystkim Wesołych Świąt i owocnych rozmów o północy z naszymi pupilami.


Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: drapanie

Postautor: Guffi » 24 grudnia 2009, 21:17

Oczywiście powinnaś pamiętać, żeby po powrocie od weterynarza z tą wysmarowaną już świnką DOKŁADNIE wysprzątać i wymyć klatkę, a najlepiej jeszcze jej okolicę, ponieważ lokatorzy nie mieszkają tylko na zwierzaku.


Awatar użytkownika
graza2021
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:07
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dyzio [*] 10.2009 - 03.12.2013
Kontaktowanie:

Re: drapanie

Postautor: graza2021 » 25 grudnia 2009, 10:33

Tak, sciołka została wymieniona na nowiutka i klatka wyszorowana jak i okolica :)
Teraz pracujemy nad oswajaniem - bo to malutka świnka i strasznie płochliwa. No ale na wszystko przyjdzie czas, łącznie z drzemka na kolanach Panci :)


Monika1235
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 28 grudnia 2009, 11:15
Kontaktowanie:

Re: drapanie

Postautor: Monika1235 » 28 grudnia 2009, 11:42

Świetnie że twoja świnka jest już zdrowa a czy mi pomożesz? Ja mam podobny problem moja świnka siędrapie czy konieczna wizyta u weta


Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Re: drapanie

Postautor: Guffi » 28 grudnia 2009, 11:44

Odpowiem krótko: tak.
Świnki normalnie drapią się rzadko, tak jak Ty się podrapiesz, kiedy Cię coś swędzi, a to się zdarza, no nie wiem, max. kilka razy w miesiącu, chyba, że też Ci coś jest. Więc jeśli zaobserwowałaś, że się drapie, to trzeba iść do weta.


Awatar użytkownika
graza2021
Użytkownik
Posty: 34
Rejestracja: 21 grudnia 2009, 15:07
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Dyzio [*] 10.2009 - 03.12.2013
Kontaktowanie:

Re: drapanie

Postautor: graza2021 » 28 grudnia 2009, 12:52

Zgadzam się z Guffim. Ja czekałam niepotrzebnie z wizyta u wet. bo myslalam że samo przejdzie. Idź koniecznie do wet. bo pewnie ma pchły lub wszoły tak jak moja świnka. Po co ma zwierzak się męczyć i zadrapać "na śmierć".


zdzis
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 16 sierpnia 2017, 1:21
Kontaktowanie:

Re: drapanie

Postautor: zdzis » 16 sierpnia 2017, 1:30

Moja świnka też się drapała i okazało się, że ma pchły byłem u weterynarza











http://hero-zero-hack.com.pl/


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas