Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy to paraliż?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
małaPigi1

Czy to paraliż?

Postautor: małaPigi1 » 21 marca 2010, 21:18

Witam
Świnkę mam od ok.1,5 tygodnia,normalnie je(ogórki,pomidory,suchą karmę Cavia nature,jabłka,suchy chleb),kupki robi normalne i dużo,ma normalny apetyt.Dzisiaj zauważyłam że bardzo podciąga tylnymi nóżkami i z godziny na godzinę jest coraz gorzej.Niestety niemam w domu wit.C,co wszyscy zalecają podawać.Od początku była mało ruchliwa i jak się ją położyło w jednym miejscu to tak potrafiła cały czas siedzieć.Do weta będę mogła jechać dopiero jutro,ale mam takie pytanie,czy mogłabym jej podać Rutinoscorbin,tylko że tam są też inne witaminy dlatego wolałabym się dowiedzieć od kogoś stąd.Prosiłabym o szybką odpowiedż.Dziękuję.


Awatar użytkownika

Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Czy to paraliż?

Postautor: Karena » 21 marca 2010, 23:17

Co ze świnką? Byłaś u weterynarza? Najlepiej kupić Juvit lub Cebion w aptece.


Piguska1

Re: Czy to paraliż?

Postautor: Piguska1 » 21 marca 2010, 23:32

Nie niebyłam dzisiaj u weta.Szczerze mówiąc niewiem co jest,od czasu do czasu przejdzie na tych nóżkach lub się podrapie,je sucha karme i pomidora az jej się uszy trzęsą.Dlatego pytałam się czy mogę jej podać rutinoscorbin może by jej pomogło?


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Czy to paraliż?

Postautor: Karena » 22 marca 2010, 22:03

Najlepiej pomoże jej wizyta u weterynarza znającego się na gryzoniach. Ja bym nie eksperymentowała z Rutinoscorbinem, nie mam pojęcia, czy może zaszkodzić czy nie. Dlaczego nie chcesz podać Juvitu lub Cebionu? Skąd jesteś? Czy masz w okolicy dobrego weta?


Noemi
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 21 marca 2010, 10:17
Kontaktowanie:

Re: Czy to paraliż?

Postautor: Noemi » 23 marca 2010, 15:18

Ja bym dała jej trawkę leczniczą: to trawka sprzedawana w sklepach zoologicznych i zawiera witaminę C. :)
Jeśli nie zadziała to idz do weta. :(


Anonymous

Re: Czy to paraliż?

Postautor: Anonymous » 23 marca 2010, 21:21

Witam
Byłam u weterynarza wczoraj.Mały dostał antybiotyk w zastrzyku i do domu doustnie do piątku.Wytłumaczył mi że to paraliż bardzo częsty u młodych świnek i jest wyleczalny.Od razu kupiłam Cebion i podaję.Swiniuś ma apetyt,kupki też normalne tylko te biedne nóżki takie wyciągnięte za sobą :( .Chyba miałam nadzieję że prawie od razu coś mu się polepszy.Tak mi jest go bardzo żal.W piątek idziemy do kontroli także zobaczymy co powie weterynarz. :zalamany:


Karena
Użytkownik
Posty: 557
Rejestracja: 28 sierpnia 2007, 20:31
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Re: Czy to paraliż?

Postautor: Karena » 24 marca 2010, 21:46

EE.... a co ma antybiotyk do paraliżu? Antybiotyk stosuje się na infekcje bakteryjne. Czy wet powiedział, że przy antybiotyku KONIECZNE jest podawanie Lakcidu/Trilacu? Bez tego śwince rozreguluje się układ pokarmowy.
Skąd jesteś? Może polecimy Ci innego weta, znającego się na gryzoniach.

Podawaj jej zwiększoną dawkę Cebionu, 8-10 kropli dziennie.
http://www.swinkimorskie.eu/witc.php


MałaPigi1

Re: Czy to paraliż?

Postautor: MałaPigi1 » 28 marca 2010, 12:42

Witam
Zle napisałam,paraliz spowodował wirus,a dostał zastrzyki przeciwbolowy i przeciwzapalny,oprocz tego dostaje wit.C oraz dostałam od weta witaminy z grupy B.Mam takze masowac i cwiczyc nozki aby miesnie nie zanikly.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości

  • Dołącz do nas