Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Apteczka pierwszej pomocy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Nefele
Użytkownik
Posty: 215
Rejestracja: 7 marca 2011, 22:08
Świnki morskie: Zulson
Kontaktowanie:

Apteczka pierwszej pomocy

Postautor: Nefele » 11 kwietnia 2011, 19:59

Po przeczytaniu tego viewtopic.php?f=8&t=3060 tematu zaczęłam się zastanawiać, co ja bym zrobiła gdyby mi się coś takiego przydarzyło i czy miałabym wszystko co potrzebne w domu. Nie każdy ma blisko do apteki całodobowej, czy weterynarza 24h poza tym myślę, że pierwsza reakcja jest bardzo ważna dlatego chciałam poruszyć temat apteczki pierwszej pomocy oraz samej pierwszej pomocy.

Chciałabym aby osoby bardziej doświadczone podzieliły się z nami (a głównie ze mną) tym co w takiej apteczce powinno się znaleźć i z jakimi problemami możemy się najczęściej spotkać :). Po pewnym czasie gdy już się to wszystko uzbiera myślę, że warto byłoby to zebrać w jeden temat i gdzieś przykleić czy coś.

Pozdrawiam! :)

Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Cherry
Użytkownik
Posty: 232
Rejestracja: 5 marca 2011, 23:08
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Krakers i Drops
Kontaktowanie:

Re: Apteczka pierwszej pomocy

Postautor: Cherry » 11 kwietnia 2011, 20:38

Mi się wydaje, że przede wszystkim witamina C i Espumisan dla niemowląt - a przynajmniej ja to mam. Minusem zakładania takich apteczek jest to, że wiele leków po kilku tygodniach od otwarcia traci datę ważności. Np. kiedyś kupiłam krople do oczu Krakersowi, bo miał z nimi problem i po 3 tygodniach trzeba było wyrzucić. W zeszłym tygodniu chciałam dać Krakersowi Espumisan, bo miał wzdęcia i okazało się, że termin ważności już minął. :|
Ogólnie ja w swojej "apteczce" mam proszek na ranki (jeszcze z czasów łączenia, kiedy kupiłam go na wszelki wypadek gdyby świnie miały się gryźć do krwi), szampon dr. Seidla, kilkanaście strzykawek, Juvit, Espumisan. Z reguły jak coś się moim świniom dzieje to biegnę do weta ;)

"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt, ten nie może być dobrym człowiekiem." Artur Schopenhauer

Awatar użytkownika
Kiki89
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 3 lutego 2011, 17:19
Lokalizacja: Lubelskie
Świnki morskie: Didi i Pipi
Kontaktowanie:

Re: Apteczka pierwszej pomocy

Postautor: Kiki89 » 15 kwietnia 2011, 20:35

Ten temat o biegunce jest mój (założyłam go, gdy jeszcze nie byłam zarejestrowana na forum) a Dudek był moją pierwszą swinka (kupiłam go razem z Didi) Długo nie mogłam się pozbierac po jego śmierci :(
Ale co do Twojego pytania teraz w domu z leków mam wit C, węgiel, Lakcid
na wzdęcia koper włoski (podaje go, gdy moje panny mają wzdęcia od razu z saszetki, bo jedzą w takiej postaci)
jak to się mówi- przezorny zawsze ubezpieczony...

Duduś [*]

BajoJajo
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 8 listopada 2021, 21:52
Świnki morskie: Coffie.
Toffie.
Kontaktowanie:

Re: Apteczka pierwszej pomocy

Postautor: BajoJajo » 27 listopada 2021, 10:23

Ja bym jeszcze dodała maść ochronną na łapki dr. Seidla

I delikatną maść nagietkową.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Apteczka pierwszej pomocy

Postautor: Renika » 6 grudnia 2021, 1:24

W mojej apteczce znajdują się:
- strzykawki insulinówki do karmienia
- przynajmniej 2 rodzaje karmy ratunkowej
- probiotyki
- węgiel na biegunkę
- meloxidyl (środek przeciwbólowy)
- tabletki zapobiegające tworzeniu się piasku i kamieni w pęcherzu (shilintong pian, allrodin uti)
- tabletki na zapalenie pęcherza (furaginum)
- preparat na wzdęcia (Espumisan)
- woda utleniona i rivanol
- wit.C



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 13 gości

  • Dołącz do nas