Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

aaa...psik

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Postautor: Brila » 25 stycznia 2007, 16:51

Owszem, męczę się, bo to osłabia moje serce- miej tego świadomość. A kichanie na pewno nie jest przyjemne :blink:, przynajmniej dla mnie. Mnie nie bawi kichanie świnki.

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kaskarz
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 9 grudnia 2006, 13:02
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Postautor: kaskarz » 26 stycznia 2007, 20:49

Brila pisze:Każde kichnięcie powoduje u człowieka osłabienie serca. Ze świnką jest jeszcze gorzej.


Pierwsze słyszę, że kichanie osłabia serce. do tej pory wiedziałam, że kichanie jest odruchem obronnym organizmu w celu przeczyszczenia nosa. Czasem jest to objaw nieżytu nosa i gardła (np. katar),alergii lub podraznienia błony śluzowej w nosie.
Gdyby było tak jak mówisz to pewnie miałabym już niewydolność serca! Z moimi świnkami też niebyłoby dobrze, bo zdarza się, że kichną np. przy myciu, po zmianie ściółki, po grzebaniu się w sianku.


Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Postautor: Brila » 29 stycznia 2007, 13:12

kaskarz, a czy serce stoi nieruchomo? Cały czas pompuje krew do żył. Więc nawet, jeśli serce się osłabia, szybko sięregeneruje.
A to, że Twoje świnki "kichają" (a właściwie to raczej jest psikanie, bo świnki muszą "czyścić" sobie nosek, nie mają chusteczek) nie jest niczym nadzwyczajnym.

Na czas wakacji powracam do forumowania :)

Awatar użytkownika
kaskarz
Użytkownik
Posty: 39
Rejestracja: 9 grudnia 2006, 13:02
Lokalizacja: Legionowo
Kontaktowanie:

Postautor: kaskarz » 31 stycznia 2007, 11:09

Brila pisze:kaskarz, a czy serce stoi nieruchomo? Cały czas pompuje krew do żył. Więc nawet, jeśli serce się osłabia, szybko sięregeneruje.
A to, że Twoje świnki "kichają" (a właściwie to raczej jest psikanie, bo świnki muszą "czyścić" sobie nosek, nie mają chusteczek) nie jest niczym nadzwyczajnym.


Brila, błagam!!! Z całym szacunkiem, ale gadasz głupoty!!! Wcześniej napisałaś, że męczysz się, teraz, że serce się regeneruje (w jaki sposób i po czym?). Gdyby nie to, że medycyna jest poniekąd moim hobby, to może bym Ci uwierzyła. Kichanie a psikanie to wyrazy równoznaczne.
Ale dajmy już spokój medycznym sprawom "osłabienia serca" przy kichaniu.


Brila
Użytkownik
Posty: 441
Rejestracja: 3 stycznia 2007, 18:57
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Lucek.
Kontaktowanie:

Postautor: Brila » 31 stycznia 2007, 11:27

kaskarz pisze:Ale dajmy już spokój medycznym sprawom "osłabienia serca" przy kichaniu.


Potwierdzam.

Ok, mogę nie mieć racji, ale moja mama tak mówi, że osłabia serce. Poza tym ja jestem strasznie hmmm...Dająca się wciągać w różne dyskusje nawet, jeśli nie mam racji :P I jeszcze mam taki trudny okres teraz....

Pozdrawiam i przepraszam ^^

Na czas wakacji powracam do forumowania :)


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 12 gości

  • Dołącz do nas