Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Kichanie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Kichanie

Postautor: RsQ » 27 kwietnia 2006, 13:49

Moja świnka ostatnio zaczęła troche kichać ale po pewnym czasie przestała. Co mogło jej być????

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Aszlik
Użytkownik
Posty: 42
Rejestracja: 9 kwietnia 2006, 19:00
Lokalizacja: z Bielska
Kontaktowanie:

Postautor: Aszlik » 10 maja 2006, 21:43

Świnki kichają podobnie jak ludzie, ale czasem powody mogą być różne. Może twoja miała trociny za rzadkie (po prostu sam sypki żwirek), który wpadał jej do noska. Ale to nie jest powód do zmartwień, więc nie ma się co przejmować. Mój Kubuś też kicha np: zawsze po swojej porannej toaletce... :D


panna.dziwna
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 15 maja 2006, 17:37
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: panna.dziwna » 16 maja 2006, 17:29

Tutaj trochę popieram Aszlik. Świnki kichają czasem tak jak ludzie, lecz Twoja świnka mogła być także na cos uczulona, co objawiło si kichaniem, ale alegria także może się objawiać innymi objawiami. Istnieje możliwość także, że świnka mogłabyć przeziebiona...czy zauważyłęś jakiś wyciek z noska? Jeśli tak, myślę, że to mogłobyć przeziębienie. Myslę tak jak Aszlik - Twoja świnka poprostu kichała :wink:

Pozdrawiam, panna.dziwna

andrzej
Użytkownik
Posty: 61
Rejestracja: 23 września 2006, 17:08
Kontaktowanie:

Postautor: andrzej » 23 września 2006, 17:51

Nie przejmuj się świnka czasami może sobie kichnąć tak samo jak człowiek


Awatar użytkownika
Anielka
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 15 sierpnia 2006, 16:09
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Anielka » 25 września 2006, 17:34

Jeśli nie ma przy tym wodnistej lub ropnej wydzieliny z nosa, nie ma paniki, aczkolwiek nie zaszkodzi poobserwować. Kichanie jest naturalna reakcją organizmu na ciała obce w nosie ( np. kurz) i zazwyczaj nie powinno budzić obaw.

Obrazek

Awatar użytkownika
Ariena
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 23 lipca 2006, 22:06
Lokalizacja: Łódź
Kontaktowanie:

Postautor: Ariena » 25 września 2006, 20:29

Może to dziwne, ale z doświadczenia wiem że świnki "chorują" razem z nami. :blink: Kiedy ja, albo ktoś z rodziny jest np. przeziębiony, i ma kontakt ze świnką, to DJ też przestaje być energiczny, :bag: tak jakby był "chory". Nie ma się co martwić. (najlepsze jest to że czasami świnki szybciej zdrowieją od nas :) )

Może świnka jakiegoś lekkiego wirusa złapała i była przez jakiś czas chora? Objawia się to spadkiem energii, apetytu. Świnka jest bardziej spokojna, często śpi, i nie lubi kiedy się jej czepia. Jeżeli występowały te objawy to się przeziębiła. Jeśli nie, to może trociny są za drobne? :cool:

Obrazek
Obrazek

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 26 września 2006, 13:43

ona chyba miała uczulenie na trociny i na pyłek z trocin i dość często kichała

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
Annna
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 9:31
Kontaktowanie:

---

Postautor: Annna » 28 grudnia 2006, 9:41

Moim zdaniem, świnka albo się przeziębiła (przeciągi) albo jest po prostu uczulona. Koniecznie zmień jej ściółkę i czekaj na efekty!!! Jeśli ich nie będzie, radzę zgłosić się do weterynarza. To uniwersalne rozwiązanie, bo amatorzy czasem niewiele mogą pomóc... :) Pzdr :] Konieczie napish co ze świnką!!!


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 28 grudnia 2006, 11:48

Annna nie odgrzewaj starych tematów. Zapoznaj się z regulaminem forum!

Temat blokuję.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości

  • Dołącz do nas