Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Nie ma pazurka?!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Nie ma pazurka?!

Postautor: Becia » 9 września 2011, 16:00

Hej, słuchajcie, ostatnio zauważyłam, że mój Timek nie ma jednego, całego pazurka, a drugi jest jakiś czarny, tak jakby był to grzyb, czy co innego, albo źle obcięty paznokieć. Błagam pomóżcie, co mam zrobić. Widziałam kilka razy jak Timek sobie coś gryzł przy łapkach, ale nigdy nie przypuszczałam, że może mu się coś takiego stać. W domu mam taką maść dla zwierząt i ludzi na właśnie jakieś grzyby, może mu te paluszki tym posmarować? NIe wiem, strasznie się o niego denerwuję, za chwilkę dodam zdjęcia, to zobaczycie jak to wyglada, pomóżcie mi prosze.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Nie ma pazurka?!

Postautor: Becia » 9 września 2011, 16:44

Sory, że post pod postem, ale chciałam, żeby każdy widział to zdjęcie teraz.
Załączniki
Chory Timek.JPG


Gucio01
Użytkownik
Posty: 926
Rejestracja: 3 maja 2011, 13:48
Kontaktowanie:

Re: Nie ma pazurka?!

Postautor: Gucio01 » 9 września 2011, 16:50

Posmaruj mu to tą maścią, i leć do weta. To naprawdę paskudnie wygląda. A Emil tego nie ma? Jak to grzybica to może i drugi też coś takiego mieć. A na skórze nic nie ma? Najlepiej pójść do weta. On zobaczy fachowym okiem.


Konto usunięte

Re: Nie ma pazurka?!

Postautor: Konto usunięte » 9 września 2011, 16:54

Gucio01 pisze:Posmaruj mu to tą maścią, i leć do weta. To naprawdę paskudnie wygląda. A Emil tego nie ma? Jak to grzybica to może i drugi też coś takiego mieć. A na skórze nic nie ma? Najlepiej pójść do weta. On zobaczy fachowym okiem.

Gucio nie dawaj takich rad jak sie nie znasz na leczeniu!Nie wiadomo co to jest i masc w ciemno moze tylko zaszkodzic,paluszka trzeba utrzymac w czystosci i isc do weta,to wszystko!


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Nie ma pazurka?!

Postautor: Becia » 9 września 2011, 16:57

Wiem, że to paskudnie wygląda, ta maść jest taka. http://www.medonet.pl/leki,profil-leku, ... index.html Można ją użyć? Lekarz już mi kiedyś ją zalecił, jak Emil miał strupki na grzbiecie, dawno temu.


Konto usunięte

Re: Nie ma pazurka?!

Postautor: Konto usunięte » 9 września 2011, 17:00

Lepiej nie,nie wiesz co jest z pazurkiem,mozesz tylko zaszkodzic,moze sie zakazenie wdac


Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Nie ma pazurka?!

Postautor: Becia » 9 września 2011, 17:01

Dobra, to oczyszczę pazurek wodą utlenioną, zmienię ściółkę na nową i pójdę do weta, tylko nie wiem, czy dzisiaj jeszcze zdążę.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Nie ma pazurka?!

Postautor: vagina_denata » 9 września 2011, 17:45

Grzybica obejmuje raczej skórę nie pazury. Prawdę mówiąc nie słyszałam nigdy o grzybicy pazurów u świnek, ale u ludzi paznokcie to teren nie tak łatwy do zasiedlenia i zmiany pojawiają się głównie w efekcie nieleczonej grzybicy skóry, myślę, że u świnek jest podobnie.
Moim zdaniem to wygląda jak ropiejąca rana, zakażenie (ale mogę się mylić, zdjęcie jest niewyraźne). Skoro Timek dłubał sobie w łapce, możliwe, że sam się uszkodził, a potem zabrudził ranę.
Jak nie zdążysz do weta, to owiń mi tą łapinkę suchym, czystym opatrunkiem z gazy i plastra (robisz skarpetkę z gazy i owijasz przylepcem), żeby przez noc jeszcze bardziej sobie tego nie rozbabrał.

Gucio, jak ty coś poradzisz... widać, że nie masz pojęcia o co chodzi i tylko tak piszesz, żeby sobie post nabić na licznik.

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Becia
Użytkownik
Posty: 919
Rejestracja: 4 grudnia 2010, 12:36
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Re: Nie ma pazurka?!

Postautor: Becia » 9 września 2011, 17:47

Dobra, dziękuję Wam bardzo, do weta już nie zdążę, właśnie porządnie wyczyściłam klatkę prosiaków, pójdę pewnie jutro gdzieś z rana. Timciowi zrobię opatrunek.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: Nie ma pazurka?!

Postautor: vagina_denata » 9 września 2011, 17:59

Ale nie zdziw się jak go sobie zdejmie, świnki nie lubią opatrunków ;)

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

  • Dołącz do nas