Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka ma strupy i się drapie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Kasia I Borysek
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 11 stycznia 2012, 17:17
Świnki morskie: Borys
Kontaktowanie:

Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: Kasia I Borysek » 14 stycznia 2012, 9:28

Strupów ma nie dużo ale się drapie.Za mało Witaminy C albo jakieś maści nie wiem co zrobić nie chcę żeby zdechła... :cry:

Kasia i Borys

Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: Konto usunięte » 14 stycznia 2012, 10:22

Jak nie chcesz zeby dechla- idz do weta,bo to pewnie swierzb,jak ma strupy to w zaawansowanym stadium,im dluzej zwlekasz,tym trudniej bedzie ja wyleczyc i zwiekszasz ryzyko,ze zdechnie. :cry:


mimiadziu
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 stycznia 2012, 13:28
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: mimiadziu » 14 stycznia 2012, 13:32

Mojej sąsiadki świnka miała coś takiego... nie che Cie martwić ale może to być świerzb. Zgłoś się jak najszybcje do weterynarza... Jej świnka zdechła przez tę właśnie chorobę, ale bądźmy dobrej myśli!

Filipek na zawsze zostanie w mojej pamięci [*]

Bobek
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:26
Lokalizacja: Jatrzębie Zdrój
Świnki morskie: Gucio [*] , Bobek, Edzio.
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: Bobek » 14 stycznia 2012, 14:33

To świnka może zdechnąć przez świerzb? Jak jest już zaawansowany, tzn. duża powierzchnia ciała pokryta strupami czy już od razu po zakażeniu? Moje świnki miały świerzb i tak się teraz zastanawiam...


mimiadziu
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 14 stycznia 2012, 13:28
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: mimiadziu » 14 stycznia 2012, 16:18

Jak ciało jest (można powiedzieć) całym struem, wtedy jest duże ryzyko śmierci A świerzb bierze się z wcześniejszego łupieżu... Moja świnka włsnie wczoraj była z nim u weterynarza...;)Dostała zastrzyk, chyba coś aby zatamować drapanie czy coś, szampon który rozrbia sie z 200 ml wody i smaruje się wacikiem i dwie strzykawki jakiś preparatów (bez igł oczywiście, bo prosto do pyszczka;)

Filipek na zawsze zostanie w mojej pamięci [*]

Bobek
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:26
Lokalizacja: Jatrzębie Zdrój
Świnki morskie: Gucio [*] , Bobek, Edzio.
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: Bobek » 14 stycznia 2012, 16:25

Więc śmierć następuje tak naprawdę przez skaleczenia.?. Chodzi mi o to czy jest ryzyko że świnka może zdechnąć od razu po zakażeniu np. przez to, że świerzb tak osłabi organizm że doprowadzi to do najgorszego? Czy dopiero jak tak jak napisał mimiadziu nade mną jak ciało będzie całe w strupach?


Konto usunięte

Re: Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: Konto usunięte » 14 stycznia 2012, 17:44

mimiadziu pisze:A świerzb bierze się z wcześniejszego łupieżu...

A skad Ty takie glupoty bierzesz?
Świerzb się bierze z zarażenia świerzbowcem Trixacarus caviae, takim roztoczem. Najczęściej świnka zaraża się od innej świnki, często w sklepie. Zarażenie od siana lub trocin mało prawdopodobne, bo tak jak inne pasożyty, świerzbowce potrzebują żywiciela, a bez niego szybko giną. Jeśli u twojej świnki stwierdzono świerzb, trzeba go szybko wyleczyć, bo jest to bardzo bolesna i niebezpieczna dolegliwość. Leczyć trzeba wszystkie świnki, które miały kontakt z chorą, ponieważ świerzb jest zaraźliwy.
Swinka nie zdechnie od razu,ale meczy sie bo swierzb cholernie swedzi,jesli macie odrobine oleju w glowie nie czekajcie na widoczne oznaki choroby,bo jak nie ma strupow nie znaczy,ze to nie swierzb,ani ze jak sa strupy to koniecznie swierzb,ale by sie dowiedziec,trzeba zrobic badanie zeskrobiny.


Bobek
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:26
Lokalizacja: Jatrzębie Zdrój
Świnki morskie: Gucio [*] , Bobek, Edzio.
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: Bobek » 14 stycznia 2012, 20:08

Ok :) Ja tylko tak pytałam bo moje świnki miały świerzb i tak się zastanawiałam..
A jeszcze jedno, pisałam już w innym temacie ale nie dostałam odpowiedzi. Czy świerzbu naprawdę nie da się do końca wyleczyć i że może on nawracać?


Konto usunięte

Re: Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: Konto usunięte » 14 stycznia 2012, 21:52

Da sie wyleczyc do konca i moze saie nawracac jak nie doleczysz.


Bobek
Użytkownik
Posty: 32
Rejestracja: 27 listopada 2011, 20:26
Lokalizacja: Jatrzębie Zdrój
Świnki morskie: Gucio [*] , Bobek, Edzio.
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka ma strupy i się drapie

Postautor: Bobek » 14 stycznia 2012, 22:48

Aha :) Dzięki za odpowiedź..


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas