Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

czy to jest normalne zeby 1 swinka ciagnela zebami siersc 2

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Ewunia
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 7 stycznia 2007, 12:40
Kontaktowanie:

czy to jest normalne zeby 1 swinka ciagnela zebami siersc 2

Postautor: Ewunia » 27 stycznia 2007, 16:56

czy to jest normalne zeby 1 swinka ciagnela zebami siersc 2 swince naprawde tak jest myslelismy ze to jest zabawa ze moze tak wlasnie wyglada to cale dbanie o siersc 1 swinki wobec 2 swinki ale do jakiego stopnia misia ta dlugowlosa ma teraz strasznie postrzepiona siersc i wyglada tragicznie co zrobic


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 27 stycznia 2007, 17:05

jesli swinka nie ma duzo siana to bedzie gryzc wlos kolegi/kolezanki,,.


Ewunia
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 7 stycznia 2007, 12:40
Kontaktowanie:

Postautor: Ewunia » 27 stycznia 2007, 17:15

wszystkiego maja pod dostatkiem co robic martwi mnie jednak caly czas to ze one sie wciaz nie polubily naprawde no bo jak wytlumaczyc to ze 1 swinka ciagle warczy na 2 wyglada to tak ze cala sztywnieje przestepuje z nogi na noge kreci zadkiem i wrrrr o co chodzi


Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 27 stycznia 2007, 17:22

ten co kreci zadkiem robi zaloty - jestescie pewni plci? oczywiscie dwoch samcow tez moze robic zaloty. jeden chce dominowac i stad to wszystko


Ewunia
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 7 stycznia 2007, 12:40
Kontaktowanie:

Postautor: Ewunia » 27 stycznia 2007, 17:36

no wlasnie z ta plcia jest problem misia napewno jest samiczka a pysia niewiadomo :eek: jak bylismy u weta to powiedzial ze jest za mala zeby to stwierdzic jak kupowalsmy 2 to chcielismy koniecznie samiczke powiedziano nam ze jest tak ale po 3 mies wspolnego mieszkania nic na to nie wskazuje opiszcie mi jak mozecie jak swinki okazuja wobec siebie wrogosc bo tego warczenia juz nie mozna sluchac jezeli az tak sie nie lubia ze az sie podgryzaja to chyba trzeba je rozdzielic do osobnych klatek bo moga sobie jeszcze gorsza krzywde zrobic zdarza sie tez ze jedna drugiej da pare razy po glowie az piszcza czy mam je rozdzielic


Awatar użytkownika
dirdib
Zasłużony
Posty: 1140
Rejestracja: 10 grudnia 2006, 14:23
Lokalizacja: Eslöv/Szwecja
Kontaktowanie:

Postautor: dirdib » 27 stycznia 2007, 17:45

plec swinek to sie okresla w ciagu pierwszy godzin,l to nie krolik ze jadra schodza pozniej.. :( swinki nawet tej samej plci moga sie czasem poklocic czy krzyczec na siebie, dopiero gdy jest krew to trzeba rozdzielac


Ewunia
Użytkownik
Posty: 63
Rejestracja: 7 stycznia 2007, 12:40
Kontaktowanie:

Postautor: Ewunia » 27 stycznia 2007, 18:02

no wlasnie gdy CZASEM sie pokloca dobrze by bylo gdyby to bylo od czasu do czasu jak siedza oddzielnie i nie wchodza sobie w parade jest dobrze ale gdy tylko sie zbliza do siebie to juz zaczyna sie cyrk a raczej to sie czesto zdarza bo maja wspolna klatke a jak wychodza z klatki to kazda idzie w swoja strone nie zdarzylo sie jeszcze zeby sie razem bawily to sie dzeje od poczatku gdy sie spotkaly przeciez na sile nie bede ich razem trzymac 3 mies to dlugi okres na przypadniecie sobie do gustu


Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 28 stycznia 2007, 20:38

Przypomina mi próbę "zaprzyjaźnienia" Dosi i Migotki.
Gdy tylko Dosia pojawiała się w klatce to Migotka od razu zaczynała ją szarpać.

No, ale wtedy była inna sytuacja :unsure:

Obrazek

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 30 stycznia 2007, 10:44

U mnie też było podobnie z dwoma samcami. Warczenie okazalo się gruchaniem i zalotami. Dziwne jest, że to mlodszy samiec tanczył koło starszego, a ten mial go w nosie. :D Ale to był jednorazowy wyczyn, bo od tamtej pory świnki się nie widziały.

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas