Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka choruje już 3 tydzień

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Akira

Świnka choruje już 3 tydzień

Postautor: Akira » 17 marca 2012, 13:46

Moja świneczka choruje, już naprawdę długo, nie wiem już sama co z nią robić. Na początku kichała i świszczała bardzo głośno, oddychała z trudem i miała gorączkę dodatkowo miała gęsty mocz (wysiusiała się u weta), weterynarz dał antybiotyk, glukozę i coś jeszcze (niestety nie pamiętam nazw leków), to trwało cały tydzień, codziennie u weta na zaszczyki, potem świnka poleciała z wagą z 0,92 do 0,84, zaczęłam ją dokarmiać przez strzykawkę co 2 godziny 4 ml plus woda bo sama nie chciała jeść ani pić, wet odszedł od antybiotyku i glukozy dał na jelitka i apetyt, dwa dni było super, temperatura spadła, świnka "ożyła", potem znów spadek wagi na 0,78 zaczęła wypadać jej sierść, była osowiala, oddycha w miarę dobrze, dodatkowo zaczęłam jej podawać zioła na wzdęcia które ją dopadły i błonnik, wczoraj wet znów dał antybiotyk plus inny lek, w dodatku uszka zrobiły się jakby bardziej czerwone/bordowe zwykle ma różowawe no i mocz ciemny niż normalnie, dał mi do domu antybiotyk w płynie do pyszczka na tydzień, obecnie karmię ją papką z granulatu, nie podaję ziół ani błonnika, przepajam również strzykawką. Sama już nie wiem co jej jest, na początku na bank zaziębienie, potem problem z jelitkami po antybiotyku, ale dlaczego nadal nic się nie poprawia, może ktoś miał podobne problemy ze świniakiem i coś poradzi.


Awatar użytkownika

adaczarna
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 23 marca 2011, 17:22
Świnki morskie: Rafka, Czarnuszek
Kontaktowanie:

Re: Świnka choruje już 3 tydzień

Postautor: adaczarna » 18 marca 2012, 11:46

Radzę zmienić weta. Objawy wskazują że świnka mogła mieć zapalenie płuc lub coś podobnego np. oskrzeli.


Awatar użytkownika
kdp2
Użytkownik
Posty: 74
Rejestracja: 29 października 2011, 9:53
Kontaktowanie:

Re: Świnka choruje już 3 tydzień

Postautor: kdp2 » 18 marca 2012, 11:48

Czy świnka miała robione badanie krwi i moczu?

Jeśli możesz nie kupuj świnki w zoologu, zaadoptuj viewtopic.php?f=4&t=4215 viewtopic.php?f=4&t=4214 lub zgłoś się do zarejestrowanej hodowli
Nie ma mnie przez sprawy rodzinne i zawodowe - gdy będę potrzebna proszę o PW.
Obrazek

Akira

Re: Świnka choruje już 3 tydzień

Postautor: Akira » 18 marca 2012, 20:39

nie miała badań, w tej chwili oddycha normalnie, nie kaszle ani nie kicha, tylko mało je i pije-dokarmiam ją oraz ten dziwny kolor moczu, może da się coś zrobić z tą bidulką? ten wet jest najlepszy w okolicy, reszta jak zobaczy świniaka to mówi prosto z mostu że gryzoniami się nie zajmuje, albo nabijają kasę na wizycie i przepisują lek absolutnie nie dla świnki (dawki też złe), może w jakiś domowy sposób lub leki bez recepty pomogą?



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

  • Dołącz do nas