Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Stworzonko nie chce jesc i pic

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
kenzia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 stycznia 2007, 21:51
Kontaktowanie:

Stworzonko nie chce jesc i pic

Postautor: kenzia » 28 stycznia 2007, 22:00

Witam wszystkich.
Kupilam wczoraj swinke. Pierwsza w zyciu. Oczywiscie wszystko czekalo przygotowane w domu na przyjazd nowego domownika, bo zakup planowalam od dluzszego czasu.
Tylko mam powazny problem. Stworzonko nie chce jesc i pic. Zjadlo dzis plasterek jablka rano, a od tego czasu nie chce wyjsc z domku.
Wczoraj w ogole jej nie ruszalam, ale dzis zaniepokojona jej brakiem aktywnosci wyjelam ja - wydaje sie silna, a na kolanach siedzi bardzo spokojnie, nie zachowuje sie jakby cos ja bolalo. Sprawdzialm zabki - sa w porzadku.
Co robic? Prosze pomozcie...


Awatar użytkownika

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 28 stycznia 2007, 22:08

Jak świnka będzie się tak dalej zachowywać to skonsultuj się z weterynarzem. One śpią od 4 do 6 godzin więc mogą spokojnie podejść do miski podczas twojej nieobecności. Włóż jej do domku marchewkę, albo jabłko i zostaw ją w spokoju,bo narazie się boi ciebie i nowego otoczenia. Zobaczymy jeszcze co inni napiszą, a i najważniejsze pytałaś się w zoologiku kiedy świnka została oddzielona od matki?? Bo jak za wcześniej to będziesz musiała ją sama karmić, ale ona sama też będzie podskubywać żarcie. Najlepiej daj jej zdjęcia to ocenimy :)

Moje gg: 1844697

kenzia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 28 stycznia 2007, 21:51
Kontaktowanie:

Postautor: kenzia » 28 stycznia 2007, 22:31

Nie mam za bardzo mozliwosci zrobienia jej zdjecia. Sprobuje wymyslec cos jutro. Moze wymiary pomoga? Jak sie wyciagnie, ale z nozkami pod soba, ma ok. 14 cm - od noska do zadku. Jak sie zwinie na kolanach ok. 12.
Niestety, jak ja wyjelam zauwazylam, ze kupki sa miekkie i maziowate o dosc mocnym zapachu, a do tej pory byly suche i twarde. Czy to moze byc po tym plasterku jablka? Czy moga to byc te kupki, ktore zwierzeta zjadaj, zeby odzyskac witaminy?
Jesli do jutra jej nie przejdzie, pojde do lekarza. Ale jak jej pomoc teraz? Brzuszek ma raczej miekki...
:(((


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 29 stycznia 2007, 8:21

Takie kupki to może przez zmianę karmy. Obserwuj prosiaka. Wizyta u będzie chyba najlepszym rozwiązaniem...

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 29 stycznia 2007, 9:11

Dzisiaj i jutro daj jej tylko bardzo malutki plasterek owoca, albo wcale nie dawaj im owoców, ale na 99% jest to spowodowane przez zmianę pokarmu :)

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 29 stycznia 2007, 22:02

Świnki kenzi już nie ma, post przeniesiony do forum "wspomnienia" :(

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas