Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

2 anonimymy i problem

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 8 lutego 2007, 10:49

Po pierwsze- drapanie- mogłeś kupić świnki z pasożytami na skórze (to się bardzo często zdarza) tak było w moim przypadku. Maleńkie białe żyjątka. Wizyta u weta. 10zł i po sprawie(pani wet. czymś ja posmarowala)

Po drugie- płeć- nie znam się na tym- kupowaliśmy dziewczynkę a mamy chłopczyka, który do dziś nazywa się Mariola. Ale jeśli to są dwa samce to może ustalają między sobą terytorium i to kto bedzie przywodcą.

Po trzecie- dlaczego na ten temat nie wypowie się tutaj żaden hodowca? Oni maja doświadczenie i określają płeć świnek zaraz po urodzeniu.

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 8 lutego 2007, 16:50

R6, a możesz zrobic zdjęcie narządów rudzielca trochę bliżej, lub z innej perspektywy, bo tu wygląda jak samiczka, ale tam jeszcze jakiś wiórek się do niego przyplątał.
Jak ci się uda, to zrób takie samo zdjęcie jak ma czarnuch :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

R6
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 11:21
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: R6 » 8 lutego 2007, 19:06

qrde no - powaga rude albo ma tendencje do tycia albo inny typ siersci puszysty albo jest w ciazy :sly:

albo czarne ma tasiemca :rolleyes:

:) sprawdze w sobote przy okazji zabawy i oswajania :)

czarne jest takie jak na fotkach za kazdym razem

rude niestety sie zmienia :bag:

edytowalem

co do pasozytow to zwierzaki niemaja nic na siersci ogladalem cale 2 swinki

podejrzewam ze moglem wraz z siankiem ziolowym cos przyniesc kolega tak krolika zarazil jakims robaczkiem ktory go gryzl


Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 8 lutego 2007, 19:32

R6 pisze:rude niestety sie zmienia :bag:


A to przebiegły potworek :sly: Moje nie posiadają takich umiejętności :msn-wink:

I jeszcze jedno co do drapania.. To zależy jak często się drapią.. Jeżeli nic nie zauważyłeś, żadnych robaczków, strupków itp to może poprostu tak często czuja potrzebę drapania się :P Jeżeli nic im się nie dzieje to narazie nie ma się czym martwić, ale obserwuj je dalej :)


Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 11 lutego 2007, 19:13

Proponuję, aby to poidełko powiesić na zewnątrz klatki a do środka wystawić tylko ten metalowy dzióbek. Ja mam takie samo i jak wisiało w środku to świnka je strącała, gryzła i drapała.

Kocham moją świnkę![*]

R6
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 11:21
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: R6 » 11 lutego 2007, 19:42

moje jest bezpieczne :) jest przypiete dodatkowo zeby niespadalo - a swinki lrzywykly juz ze jest w srodku :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas