Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

czy to wszyce?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
chelsea78
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 października 2012, 19:12
Kontaktowanie:

czy to wszyce?

Postautor: chelsea78 » 11 października 2012, 19:30

Witam, jestem tu nowy więc proszę o wyrozumiałość. Jakiś tydzień temu zakupiłem sobie dwie świnki morskie (parkę), wszystko jest na etapie oswajania, świnki jedzą masę sianka, dostają sałatę lodową, karmę suchą, ogórki, pietruszkę ale zauważyłem że świnki od czasu do czasu tak dziwnie podskakują w miejscu, jakby je coś gryzło i widać że to jest nic zamierzonego z ich strony, po prostu dzieje się to nagle, podskoczą 3-4 razy niekiedy aż się przewrócą na bok, rozsypią troć trochę i potem jest spokój, czytałem że to mogą być wszyce które były w sianie lecz nigdzie w internecie nie znalazłem dokładnie takiego problemu jak mój więc pisze tu do was, świnki są młode lecz dokładnie nie mogę podać ich wieku bo na oko to sami wiecie co :P chciałem się zapytać czy to rzeczywiście może być objawy wszyc czy może tak po prostu młode świnki mają że sobie podskakują? czy spotkał się już ktoś z was z takim problemem? dodam tylko że samiczka dokupiona kilka dni po samcu ma mniej właśnie takich objawów tzn samczyk więc razy w ciągu dnia w ten sposób podskakuje, u mojej narzeczonej również jest świnka która jest już u niej ponad rok i ona na początku również tak podskakiwała ale było to z mniejszą częstotliwością a teraz gdy w klatce tylko śpi a resztę dnia spędza na salonach nie zaobserwowałem tego typu podskoków, mógłbym sprawę zbagatelizować lecz dla mnie wydaje się to trochę dziwne więc proszę o poradę. poZDrawiam :)


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: czy to wszyce?

Postautor: Konto usunięte » 11 października 2012, 19:32

Młode świnki podskakują sobie od tak,ale pytanie brzmi po co Ci parka.? Chcesz rozmnażać swoje świnki.?


chelsea78
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 października 2012, 19:12
Kontaktowanie:

czy to wszyce?

Postautor: chelsea78 » 11 października 2012, 19:49

no właśnie niekoniecznie, po prostu w sklepie były razem więc kupiłem jedną a po 2 dniach siedzenia na forach stwierdziłem że dobrze będzie kupić drugą i kupiłem tą parkę która była w sklepie lecz nie z zamiarem rozmnażania, myślę o sterylizacji, czy to dobry pomysł? czy może poszukać kogoś do podmienienia świnki którejś na odmienną płeć?


Konto usunięte

Re: czy to wszyce?

Postautor: Konto usunięte » 11 października 2012, 19:51

Na Twoim miejscu rozdzieliłabym je,żebyś nie miał młodych to po pierwsze,a jeśli masz kogoś kto ma samice to weź się zapytaj czy nie chciałby samca. Z resztą może niech ktoś inny się wypowie.


Konto usunięte

Re: czy to wszyce?

Postautor: Konto usunięte » 11 października 2012, 20:06

a czy twoje świnki się drapia?? lub maja może coś w rodzaju takiego białęgo łupieżu??


chelsea78
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 11 października 2012, 19:12
Kontaktowanie:

Re: czy to wszyce?

Postautor: chelsea78 » 11 października 2012, 20:07

no od czasu do czasu się drapią i gryzą po ciałku, właśnie patrzyłem i samczyk coś takiego na brzuszku ma, samiczka nie


Konto usunięte

Re: czy to wszyce?

Postautor: Konto usunięte » 11 października 2012, 20:09

to mogą byc wszoły larwy oddziel świnki i zdezynfekuj klatke i udaj sie do weta ze świnką najprawdopodobniej na posypanie pularylem:) często świnki z zoologa mają właśnie wszoły:)
Ostatnio zmieniony 11 października 2012, 20:09 przez Konto usunięte, łącznie zmieniany 1 raz.


Konto usunięte

Re: czy to wszyce?

Postautor: Konto usunięte » 11 października 2012, 20:09

Do weta idź i przede wszystkim rozdziel je !


Konto usunięte

Re: czy to wszyce?

Postautor: Konto usunięte » 11 października 2012, 20:10

obejrzyj dokładnie też druga świnkę


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: czy to wszyce?

Postautor: vagina_denata » 11 października 2012, 21:33

chelsea78 pisze:no właśnie niekoniecznie, po prostu w sklepie były razem więc kupiłem jedną a po 2 dniach siedzenia na forach stwierdziłem że dobrze będzie kupić drugą i kupiłem tą parkę która była w sklepie lecz nie z zamiarem rozmnażania, myślę o sterylizacji, czy to dobry pomysł? czy może poszukać kogoś do podmienienia świnki którejś na odmienną płeć?

Ja bym zamieniła ja masz taką możliwość. Teraz świnki nie są zbytnio przywiązane do Ciebie, a kastracja jest jednak ryzykownym zabiegiem (chodzi o narkozę, małe zwierzęta mogą się nie wybudzić).

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

  • Dołącz do nas