Strona 1 z 1

Problem z Oddawaniem Moczu

: 4 listopada 2012, 10:39
autor: Konto usunięte
Witam,
W nocy moja świnka zaczęła dziwnie się kręcić i wariować to do niej nie pdoobne bo zawsze przesypia całą noc :confused: gdy do niej wstałam nie dała się wziąść na ręce ani pogłaskać po plecach :confused: zobaczyłam że co chwilę oddaje mocz po kropelce, niestety do najbliższego weterynarza mam około 60 km i nie mam jak dotrzeć a jak zadzwoniłam do pobliskiego to stwierdził że świnek się nie leczy :confused: co moge zrobic aby jej ulżyć do jutra a jutro postaram się zorganizować transport i pojadę z nią do lublina??

Re: Problem z Oddawaniem Moczu

: 4 listopada 2012, 17:37
autor: Renika
To mogą być kamienie w pęcherzu. A świnka kwiczy przy załatwianiu?

Re: Problem z Oddawaniem Moczu

: 4 listopada 2012, 17:58
autor: Konto usunięte
Nie już byłyśmy u weta i to tylko zapalenie pęcherza dostała leki i powinno być ok :distrustful:

Re: Problem z Oddawaniem Moczu

: 6 listopada 2012, 15:33
autor: MerleFinka
Zapalenia pecherza sie nie lekcewazy , chocby z tego wzgledu , ze samo NIGDY nie przejdzie i jest to niewyobrazalny bol i dyskomfort dla swinki. Domowymi sposobami nie wyleczymy, potrzebne leki na recepte.
Ps. Dobrze jest sobie zrobic zapas suszonej pokrzywy i miec ja pod reka .
Podawana profilaktycznie ma niezwykle pozyteczne dzialanie min. oczyszcza krew ,usuwa toksyny z organizmu , wzmacnia system odpornosciowy, ma dzialanie moczopedne - zbawienne w przypadku chorego pecherza czy nerek .

Pokrzywy nie nalezy jednak podawac jako pokarmu podstawowego a jedynie urozmaicac nim diete. Przedawkowanie grozi uszkodzeniem nerek. Aha. Suszona nie parzy a zbierac ja nalezy w rekawiczkach od dolu , pod wlos.

Re: Problem z Oddawaniem Moczu

: 6 listopada 2012, 16:35
autor: Konto usunięte
Nolducha już ma się dobrze dostaje1/6 uroseptu 2xdziennie i 1/4 furaginy :) miała robione usg czy nie ma kamieni itp wszystko jest ok :) świnka dostaje dodatkowo sok z brzozy oraz naturalny sok z żurawiny do picia :) Już bryka i dokazuje :)

Re: Problem z Oddawaniem Moczu

: 12 listopada 2012, 18:00
autor: raeylan
Naprawdę super, że Nolduchna czuje się już lepiej Biedactwo, musiało ją strasznie boleć... :unsure:
Wymiziaj ją ode mnie. Trzymam kciuki za całkowity powrót do zdrowia świnki :D

Re: Problem z Oddawaniem Moczu

: 12 listopada 2012, 18:28
autor: Konto usunięte
raeylan już wymiziana :) badanie moczu robione wczoraj nie wykazało juz bakterii więc wszystko już jest dobrze poprostu musze na nią uważać tak jak kobiety które mają skłonność do namnarzania się bakterii w pecherzu moczowym :)

Re: Problem z Oddawaniem Moczu

: 21 grudnia 2018, 17:34
autor: ahimsa
Hej, a czy wiecie ile tego soku z żurawiny podawać i czy go rozcieńczać, akurat Plamek ma trochę kłopoty... Kupiłam taki:
https://ewitaldo.pl/product-pol-167-Sok ... gIS5fD_BwE

Re: Problem z Oddawaniem Moczu

: 21 grudnia 2018, 22:31
autor: Renika
Ja co prawda nie podawałam soku tylko suszony, mielony owoc żurawiny rozcieńczałam z wodą (tak, aby był znośny do picia ;)) i podawałam rano i wieczorem po 6 ml strzykawką do pysia. Taki sok bym pewnie troszkę rozcieńczyła, na problemy z pęcherzem dobry jest też lek furaginum.

Re: Problem z Oddawaniem Moczu

: 23 grudnia 2018, 18:42
autor: ahimsa
Dzięki serdeczne, Plamka miał przebyte zapalenie pęcherza - dwukrotnie w odstępach pół roku - ale coś dalej popiskiwał już po tym teraz ostatnim leczeniu antybiotykiem; na usg coś nie bardzo wyszły nerki, weterynarz, która badała go podejrzewa to chyba idiopatyczne (?) zapalenie nerek, podejrzewa niewydolność nerek, trochę mnie to przeraziło, ale mam nadzieję, że to jest po prostu bardzo wrażliwa diagnoza, która to złapała i będziemy mogli po prostu zapobiec problemowi. No ale dziś nie słyszałam go, może raz... Będę mu chyba podawała pół na pół tego soku, spróbujemy... Nie znam tego furaginum, ja to się jakoś boję cokolwiek sama stosować, ale zapytam weterynarz... Dostaje też kapsułki dr Ziętek Nefroherb, fajne, ziołowe, lubi je, podaję mu tak jak karmę ratunkową, z wodą przez strzykawkę. Generalnie je chętnie i w zachowaniu jest normalnie...