Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

swinka bardzo kwiczy przy robieniu kupki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
mlody
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 lutego 2007, 7:55
Kontaktowanie:

swinka bardzo kwiczy przy robieniu kupki

Postautor: mlody » 12 lutego 2007, 9:34

witam

odrazu przejde do objawow:
keidy swinka chce zrobic kupke to przyjmuje odpowiednia pozycje i zaczyna bardzo piszczec, slychac i widac ze bardzo sie meczy :( (czasami ten pisk jest tak przerazliwy i glosny ze budzi mnie w nocy - wtedy wstaje, biore swinke na rece i glaszcze tak dlugo az sie nie uspokoi). zdarza sie tez ze jak jest na rekach i chce zrobic kupe - zacczyna piszczec i nawet sie posika (chyba z bolu) bo juz od dawna nie sika bedac u kogos. swinka ma 4 lata i jest samiczka. jak juz zrobi kupke to jest ona taka jak zawsze - nie jest ani sucha ani bardzo miekka - rozmiarowo tez tak jak zawsze. czasami zdarza sie ze przy samym sikaniu rowniez piszczy (chyba ze to jest ten moment kiedy nie moze zrobic kupki)

bylem juz u kilku weterynarzy i nic sie mojej swince nie poprawia. byla juz leczona pod katem jelit, pecherza dostala biedna duzo antybiotykow i nic :( (to wszystko trwa juz okolo dwoch miesiecy)

czy ktos z was sie z tym spotkal ? czy mozecie polecic jakas zaufana przychodnie weterynaryjna w okolicach bytomia ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 12 lutego 2007, 10:23

Ja niestety nie spotkałam się z czymś takim, może ma zatwardzenie, kolkę, wzdęcia. Ale skoro trwa to tak długo, to raczej jest to nie możliwe.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 12 lutego 2007, 11:06

Ja też nie wiem, co świnkowi może dolegać :cry: .
I w dodatku, jeśli weci też nie umieją tego ocenić.
To bardzo dziwne co dolega śwince... Ale może Ktoś będzie wiedzieć.
Trzymam kciuki za świnka!


mlody
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 lutego 2007, 7:55
Kontaktowanie:

Postautor: mlody » 12 lutego 2007, 11:16

jak ja weterynarz obmacywal to powiedzial ze nie ma zadnych zatorow, byly jakies wzdete jelita (ponoc gazy), ale po antybiotyku gazy ustapily ... i weterynarz juz rozklada rece ...


Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 12 lutego 2007, 15:51

Zmień śwince diete na 2-3 dni nie dawaj jej ziaren tylko więcej warzyw i owoców np. ogórka, jabłek. Niewiem, ale może to cos pomoże Twojej śwince. :unsure:

Kocham moją świnkę![*]

mlody
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 lutego 2007, 7:55
Kontaktowanie:

Postautor: mlody » 12 lutego 2007, 16:04

ok. dzisiaj ide jeszcze do weterynarza na kontrole (ale sie biedna nameczy z tym weterynarzem :( ) zaproponuje mu takie rozwiazanie zobaczymy co na to powie ... z 2-giej strony ciekaw jestem na ile jest dobrym weterynarzem skoro nie wpadl na taki pomysl ...


Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 12 lutego 2007, 16:40

A chudnie?

Obrazek

mlody
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: 12 lutego 2007, 7:55
Kontaktowanie:

Postautor: mlody » 13 lutego 2007, 7:29

nie chudnie nie traci apetytu ... pije tez tyle co zawsze poprostu nic sie nie zmienilo oprocz tych jekow ... weterynarz podejrzewa ze moze ma jakis uraz bo kwiczy tylko jak przyjmuje taka pozycje "na kucka" zeby sie wykupkac. ogolnie swinka jest tak ruchliwa jak byla i ciekawa wszystkiego :(

[ Dodano: 13 Luty 2007, 07:29 ]
niestety nie zdazylem wczoraj do weterynarza ... dzisiaj zwalniam sie wczesniej z pracy to dam znac co tam weterynarz powiedzial ...


Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 13 lutego 2007, 10:47

Ok czekamy na odpowiedź. A tak swoją drogą to jakby co polecam poszukać weta specjalizującego się w małych zwierzętach/ gryzoniach itp- z własnego doświadczenia wiem że zwykli weterynarze czasem tylko udają że się znają. Powodzenia.


Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 13 lutego 2007, 15:11

Jest coś takiego jak zatwardzenia nawykowe czesto spotykane u malych dzieci. Moze Twoja swinka cierpi na coś podobnego? Jest to bardziej dolegliwość natury psychicznej niż fizycznej. Każda kolejna kupka jest dla niej stresem, bo kojarzy sie z poprzednią. Ale kiedys to się musialo zacząć więc przypomnij sobie czy świnka nie miała jakiś przykrych przeżyć tzn. wzdęć, zatwardznia, bólu brzuszka itp.
Mama OLI I JULII

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

  • Dołącz do nas