Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Duzy strup na pleckach

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 25 lutego 2007, 11:06

No ich nie obchodzi zdrowie zwierzaków tylko zyski ze sprzedaży.
Trzymam kciuki, żeby prosiaki szybko i całkowicie wyzdrowiały.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 26 lutego 2007, 18:57

Szkoda że w sklepach zoologicznych gdzie powinni być ludzie lubiący zwierzęta i znający się na rzeczy pracują osoby nastawione jedynie na zysk... przecież na nich spoczywa obowiązek zajęcia się żywymi istotami a nie sprzedaż ciuchów czy kosmetyków... :/

Szkoda że musieliście przejść przez to ale najważniejsze że leczenie prosiaków jest na dobrej drodze...


Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 28 lutego 2007, 10:38

R6 Naprawdę jesteś dzielny, wygrałes walke o zdrowie i być może życie swoich świniaków. Ja kupiłam świnkę z pasożytami na skórze, a kolega kupił w innym sklepie i też świniak miał te same robaczki. Więc początek tych wszystkich chorob jest w hodowli. Sklepowi powinno zależeć na tym żeby kupić a potem sprzedać zdrowe i czyste zwierzaki a tym czasem... Niestety trzebaby było zatrudniać weta a to kosztuje. Oni nastawieni sa tylko na zyski

Kocham moją świnkę![*]

R6
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 11:21
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: R6 » 28 lutego 2007, 15:52

ehhh - narazie to nic niewygralem - swinki sie lecza a wyglada to na to ze to jest grzyb jakis - wiec leczyc moge je nawet rok wiec to nie takie proste - bo grzyb ma tendencje do nawrotów :)

co do sklepu to wystarczy isc do zoologicznego w niemczech - zobacyzc jak sa zwierzeta traktowane - nie jako towar ale jako istota - kupisz masz gwaarncje ze niezdechnie niema pasozytow chorob etc - tam sa bardzo rygorystyczne prawa wobec sprzedawcow zywych zwierzat - o psach kazdy wie ze lepiej kupic w polsce i początkowo go wychowac tutaja potem wyrobic paszport i zawiezc tam bo tam sa takie koszta zakupu psa ze masakra - ludzie biora odpowiedzialnosc :)

tam tak jak z samochodami kupisz auto od kogos uzywane i przez 2 lata bierzesz odpowiedzialnosc za stan techniczny tego auta - wszelkie awarie wynikajace z twojego niedbalstwa sa pokrywane z twojego konta - dlatego ludzie dbaja o auta i niecisna kitow przy sprzedazy


a u nas - wstyd :down: styl przepychowy wcisnac i do widzenia .....niech sie martwi

polski zaścianek wstyd wstyd wstyd - aktualnie pisze prace inz ale jak sie obronie zajme sie sprawa dokladniej - bo sobie obiecalem ze niepopuszcze - a aktualnie media typu uwaga wizjer etc sa bardzo chetne nawet na tak blache sprawy ;]


Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 28 lutego 2007, 17:15

No to widzę że poważnie się wziąłeś za tą sprawę :)


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 28 lutego 2007, 22:06

R6 pisze:co do sklepu to wystarczy isc do zoologicznego w niemczech - zobacyzc jak sa zwierzeta traktowane - nie jako towar ale jako istota - kupisz masz gwaarncje ze niezdechnie niema pasozytow chorob etc - tam sa bardzo rygorystyczne prawa wobec sprzedawcow zywych zwierzat - o psach kazdy wie ze lepiej kupic w polsce i początkowo go wychowac tutaja potem wyrobic paszport i zawiezc tam bo tam sa takie koszta zakupu psa ze masakra - ludzie biora odpowiedzialnosc :)


Bez kitu, co racja to racja. Jak byłam w wakacje w Niemczech (oczywiście nie mogłam ominąc zoologicznego). Ale tam mieli wypasioną klatkę, terarium nie wiem jak to opisac dla szynszyli. Długości chyba z 2-3 metrów, z lekko pochyloną długą podłogą z wmurowanymi kamieniami... Raj! U zwierzaków czysto i w ogóle wypas... pozazdrościc takich sklepów. W Polsce to po prostu żenada, co ci ludzie robią :(

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

R6
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 29 stycznia 2007, 11:21
Lokalizacja: częstochowa
Kontaktowanie:

Postautor: R6 » 1 marca 2007, 0:06

niech najlepszym przykladem bedzie fakt ze w pewnym sklepie w krakowie chorymi zwierzakami[gryzoniami] karmiono weza :down:


Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 4 marca 2007, 19:47

Straszne jest to co piszesz :cry: A jak się mają Twoje świniaki? Mam nadzieję, że lepiej! :rolleyes:

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 4 marca 2007, 21:00

Proszę nie odbiegać od tematu.
O zoologikach możecie dyskutować w forum do tego przeznaczonym.

Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

  • Dołącz do nas