Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

swinka zwariowala

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
jetson1233
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 12:37
Świnki morskie: Wacuś ;)
Kontaktowanie:

swinka zwariowala

Postautor: jetson1233 » 12 czerwca 2013, 12:42

Witam,
Moja swinia zwariowala. Od pewnego czasu ,zamiast jedzenia woli jesc folie do owijania palet ;P. Mam klatke i swinia bardzo mi brudzila, postanowilam owinac klatke folia, taka jak owija sie palety tzw stretch. Niestety folia ta bardzo jej posmakowala i woli jesc ja niz karme czy warzywa. Boje sie zeby jej nie zaszkodzila. Moze macie jakies pomysly jak ja oduczyc . Za wszystkie sugestie bede wdzieczna. Z gory dzieki.

Pozdrowienia
Lucy


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
malheureux
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 27 stycznia 2012, 22:16
Lokalizacja: okolice Konina
Świnki morskie: Binusia i Petit :)
Kontaktowanie:

Re: swinka zwariowala

Postautor: malheureux » 12 czerwca 2013, 12:53

Owinęłaś całą klatkę folią? Przecież ta świnka świata nie widzi. Wiadome, że będzie to gryzła, bo przeszkadza jej, a poza tym świnki lubią sprawdzać co nadaje się do jedzenia czy nie. Mówisz, że woli folię od karmy, a czy dajesz jej świeży pokarm?
Świnka będzie brudzić wokół klatki jeśli masz wysypaną trocinami, to wiadome, po prostu trzeba sprzątać odkurzaczem i już. Dla mnie nie stanowi to problemu.

Obrazek
Obrazek

jetson1233
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 12:37
Świnki morskie: Wacuś ;)
Kontaktowanie:

Re: swinka zwariowala

Postautor: jetson1233 » 12 czerwca 2013, 13:01

Jest to przezroczysta folia, przez ktora Wacus (swinka) ma bardzo dobry widok . Tak jakby byla np za szklem. Na poczatku bylo wszystko ok tz. nie wcinal tej foli, dopiero po jakims czasie zaczal ja jesc . Swinka dostaje swiezy pokarm.


Awatar użytkownika
vagina_denata
Zasłużony
Posty: 2899
Rejestracja: 31 grudnia 2010, 21:06
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Lucek, Harley, Remek
Kontaktowanie:

Re: swinka zwariowala

Postautor: vagina_denata » 12 czerwca 2013, 16:31

Zabierz jej tą folię, święci pańscy, jak można w ogóle wpaść na taki pomysł... I ty masz 20 lat?

W orszak niech wierzy, kto nie wie gdzie idzie.

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: swinka zwariowala

Postautor: Asia909 » 12 czerwca 2013, 18:39

O bosze o.o czytając to o mało, ze zawału nie dostałam. Zabierz tą folię! Co byś robił gdyby cię zamknięto w klatce i owinięto folią? No właśnie. :wacko:

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
Avonis
Użytkownik
Posty: 1305
Rejestracja: 18 sierpnia 2012, 22:48
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Kejt & Kamil
Kontaktowanie:

Re: swinka zwariowala

Postautor: Avonis » 12 czerwca 2013, 19:04

Za zwierze ponosimy odpowiedzialność czy robi coś po naszej myśli, czy też nie. Z pewnymi rzeczami trzeba się po prostu pogodzić, a nie zakrywać się folią.

"Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś." Antoine de Saint-Exupéry

Kejt - 08.12.2012 ♥
Kamil - 08.06.2013 ♥

Awatar użytkownika
Mufeska
Użytkownik
Posty: 481
Rejestracja: 19 lutego 2012, 9:43
Lokalizacja: Gniezno
Świnki morskie: Eska [*], Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek
Kontaktowanie:

Re: swinka zwariowala

Postautor: Mufeska » 12 czerwca 2013, 23:25

Folia... bo przez 5 minut dziennie nie można pozamiatać... Nie wpadło ci do głowy, że folia może być szkodliwa dla świnki, gdy ta ją zje?

Obrazek
Krówka, Limonka, Hetman, Muffin, Olek.

Kiedyś kupię nóż i powyrzynam wszystkich wkoło, kupię nóż, zostawię tylko dwoje.

pyyśka
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: 25 marca 2013, 19:09
Lokalizacja: Lublin
Świnki morskie: Amiga, Abigail
Kontaktowanie:

Re: swinka zwariowala

Postautor: pyyśka » 13 czerwca 2013, 1:26

Lepiej zdejmij folię. Moja świnka raz jedyny przez mój błąd zjadła folię, nie skończyło się to dobrze, musiała mieć operację.. Jeśli zjadła jej dużo to obserwuj czy normalnie się zachowuje i je, czy nic się nie dzieje. A klatkę postaw na jakimś kocyku bądź czymś takim to zamiast zamiatać podłogę weźmiesz na balkon, wytrzepiesz i po problemie:)


jetson1233
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 12 czerwca 2013, 12:37
Świnki morskie: Wacuś ;)
Kontaktowanie:

Re: swinka zwariowala

Postautor: jetson1233 » 13 czerwca 2013, 10:32

Tak jak juz mowilam... jak do tej pory Wacus nie jadl tej foli! I gdyby nie zaczal jej wcinac ,to nie widze nic zlego w takim zabezpieczeniu klatki...
Swinka zachowuje sie normalnie, jak do tej pory nie ma zadnych dolegliwosci. I dziekuje za rade z kocykiem. Sprobuje, moze sie sprawdzi :)


Paula
Użytkownik
Posty: 1226
Rejestracja: 17 lutego 2013, 14:31
Kontaktowanie:

Re: swinka zwariowala

Postautor: Paula » 13 czerwca 2013, 18:02

Kocyk najlepsze rozwiązanie :) Ja niestety miec na ziemi klatki nie moge bo mam za malo miejsca, na meblach syfi troche i spada na ziemie i dywan wiec musze odkurzac 2 razy w tyg. ;/ ale nie poradze ze miejsca malo w pokoju, bo psa legowisko jest, ale i tak pod kaloryferem i na dywanie wiec swinka by tam nie mogla byc, a za drzwiami gdzie mam podloge bez dywanu to stoi szafa, do pokoju innego nie wyniose jej bo by sama siedziala i zdziczala, wiec musze trzymac na meblach puki co.. Przynajmniej widze go ciągle, to jakis plus :D

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

  • Dołącz do nas