Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Drapanie

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Konto usunięte

Drapanie

Postautor: Konto usunięte » 28 lipca 2013, 5:39

Nie wiem czy był już taki temat. Nie mogłam znaleźć. A więc moja świnka dość często się drapie, i podczas tego drapania tak troszeczkę popiskuje i GRUCHA.. (dotychczas gruchała tylko gdy się czegoś przestraszyła) :confused: Oglądałam jej skore i gdzieniegdzie ma takie małe białe strupki.. :( Co robić? ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Asia909
Użytkownik
Posty: 1802
Rejestracja: 2 stycznia 2013, 19:35
Świnki morskie: Tośka <33333
Neska <33333
Ś.P. Kubuś <333333 na zawsze w naszej pamięci!
Kontaktowanie:

Re: Drapanie

Postautor: Asia909 » 28 lipca 2013, 9:26

Isc do weta. Jest to pewnie grzybica lub swiezb. :)

Zależy Ci na losie świnek morskich?
Planujesz mieć nowego podopiecznego?
Nie kupuj! Adoptuj!
ADOPCJE http://swinkimorskie.eu/adopcje.php
Jesteś zainteresowany adopcją? Pisz do mnie na PW lub na e-mail: [email protected]

Awatar użytkownika
graza82
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 7 lipca 2013, 15:20
Lokalizacja: Jaroslau, Poland
Świnki morskie: Piętek, Mika [*], Tolek [*]
Kontaktowanie:

Re: Drapanie

Postautor: graza82 » 6 marca 2014, 13:47

Witajcie,
Moja świnka również się drapie, tylko nie zaobserwowałam u niej żadnych zmian skórnych. Ma skórę jasnoróżową i czystą, bo przeglądam ją co kilka dni, a jak się zaczęła drapać to codziennie. Nie ma też żadnych strupków, ani przebarwień, ani zranień na skórze. Ale. Jest jedno ale... Ona drapie się tylko jak jest w klatce. Czy to może być uczulenie np. na trociny? Używam trocin z Vitapolu i sianka z Vitapolu, bo jej smakuje. Myślę, że to chyba nie po sianie? Nie zmieniałam jej też karmy, która mogłaby powodować uczulenie. Cały czas je Versele Lagę i Vitakraft Emotion Beauty plus dodatkowo zioła z Herbal Pets i warzywa i owoce świeże i czasem daję jej kolbę z Versele Lagi albo tą lucernową z Vitapolu bo ją bardzo lubi. Czy ktoś miał z Was przypadek świnki z uczuleniem na troty? Kupiłam już nawet Dry Beda, żeby wyeliminować troty, czekam właśnie na dostawę do domu (ma być za 6 dni). Gdy świnkę wyciągnę z klatki i siedzi sobie w kocyku na łóżku, to się nie drapie, tylko śpi i je, jak jej coś dam, jest spokojna... Jak ją wsadzę do klatki z powrotem, to nadal za chwilkę zaczyna się drapać. Czyli jakiś alergen musi być w klatce. :/ Może to akurat trociny. :unsure: Jak myślicie? Będę wdzięczna za wszelkie opinie i porady. Z góry dzięki :)


asianicol
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 20 lutego 2010, 11:28
Kontaktowanie:

Re: Drapanie

Postautor: asianicol » 9 marca 2014, 12:54

Witam,
przyczyną są trociny.
Proponuję kupić żwirek, pochłania także zapach i jest dużo lepszy od trocin, które prócz uczulenia ulatniają pyłek, który podrażnia układ oddechowy u świnek.

Pozdrawiam : )



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas