Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka nie chce pić......

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
dobromilaj
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 lutego 2007, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Moja świnka nie chce pić......

Postautor: dobromilaj » 15 marca 2007, 18:15

Mam już wymarzoną świnkę długowłosą!!!!! ale "niewiadomej" rasy ze sklepu zoologicznego. Świniaczek już na drugi dzień mi zaufał i się rozgadał :). Niestety, jak to bywa ze sklepami, a czego przy oglądaniu nie zauważyłam, okazało się, że ma wiele strupków i się często drapie. Oczywiście idę z tym do weterynarza i sporo na ten temat przeczytałam też na forum.

Ale bardzo mnie również niepokoi to, że Fromm nie chce pić!!! Wcina mnóstwo jabłek i marchewek, ma też oczywiście bogaty zestaw ziaren. Niestety nie chce pić ani z poidełka, ani z miseczki. Próbowaliśmy podsuwać mu niejednokrotnie poidełko i miseczkę i mokre palce, ale niebardzo wiedział co z tym zrobić. Zmoczoną szmatkę chciał zagryźć... więc chyba zapotrzebowanie ma duże. Od tych prób teraz drugi dzień kicha.... i już sama nie wiem co robić. Poradzę się oczywiście weta jutro, ale może ktoś z Was jeszcze chciałby nam doradzić. Mam go od piątku i bardzo mnie to niepokoi. Po zachowaniu niczego złego nie widać - jest rozbrykany, na rękach gada, jak spaceruje po klatce też sobie coś nuci pod nosem. Ale przecież musi pić, prawda? Żadne ilosci świeżych owoców i warzyw chyba nie wystarczą? Poza tym nie widać, żeby siusiał... a to też o czymś świadczy.

może poidełko ma za duże, bo było w komplecie z klatką dla królika? A maluszek ma dopiero miesiąc (niestety może nawet nieskończony). Ale z miseczki też nie chce... A tam ma jeszcze dodatkowo witaminki rozpuszczone, które na pewno by mu się przydały...

Pomóżcie, jeśli tylko wiecie co poradzić....


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 15 marca 2007, 18:42

Jesli dajesz mu duzo swiezych warzyw to mozliwe ze tam ma wystarczajaca ilosc picia. U mnie jak swiniak nie ma siana to poidelka nie ruszy a jak ma sianko to pije jak szalony :D

I LOVE GUINEA PIGS !!!

RsQ
Zasłużony
Posty: 623
Rejestracja: 24 lutego 2006, 14:07
Kontaktowanie:

Postautor: RsQ » 15 marca 2007, 18:55

[quote="dobromilaj"]Wcina mnóstwo jabłek i marchewek[/quote]

To wszystko wyjaśnia, jabłka są bardzo soczyste i świniaki nie potrzebują dużo wody.

Moje gg: 1844697

Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 15 marca 2007, 19:36

A w zoologiku miał wodę?
Niektóre świnki już w sklepach nie piły i tak są nauczone.
Jednak przyczep poidełko do klatki może zacznie pić (wymieniaj codziennie wodę!).
Jeżeli świniak nadal nie będzie pił to podawaj mu więcej soczystych warzyw i owoców np. ogórek.

Obrazek

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 15 marca 2007, 21:01

Jeśli je soczyste jedzenie, to nie ma aż tak dużego zapotrzebowania na wodę. Nie mniej zostawiaj jej picie, może w końcu zacznie pic wodę.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

dobromilaj
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 17 lutego 2007, 18:59
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Postautor: dobromilaj » 16 marca 2007, 16:49

Dzięki! Już panikowałam... Powoli uczymy go pić. Dostał nowe poidełko szklane bez kuleczki i bardziej się nim interesuje. Weterynarz dał też strzykaweczkę, zatem będziemy kombinować dalej. Trochę zlizuje z palca. Jesteśmy dobrej myśli. A przede wszystkim jabłek ma pod dostatkiem i weterynarz stwiedził, że nie jest odwodniony :)

Wysmarowałam rurkę poidełka cytryną i widzę, że to też trochę pomaga w zainteresowaniu nim. Może ktoś ma też inny pomysł, czym możnaby zwabić świnkę?

W sklepie czy w hodowli nie wiem czy dawał sobie radę... Poidełko miał, ale to nic nie znaczy.


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 16 marca 2007, 17:22

Może spróbuj też z miseczką? Moje świnki nie chcą pić z poidełka. Muszą mieć miseczkę z wodą. Trzeba niestety częściej nalewać wodę, ale to wszystko w trosce o zdrowie prosiaka :)


Awatar użytkownika
Moncia
Zasłużony
Posty: 598
Rejestracja: 22 stycznia 2006, 16:54
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: Filip
Kontaktowanie:

Postautor: Moncia » 16 marca 2007, 21:43

jaros pisze:Może spróbuj też z miseczką? Moje świnki nie chcą pić z poidełka. Muszą mieć miseczkę z wodą. Trzeba niestety częściej nalewać wodę, ale to wszystko w trosce o zdrowie prosiaka :)


Poidełko jest bardziej higieniczne.
Nieuniknione jest to, że brudy mogą wpadać do miseczki...
Jak napisałeś trzeba często zmieniać wodę.

Dlatego polecam poidełko (wodę zmienia się codziennie).

Obrazek

admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 17 marca 2007, 10:53

Moncia pisze:Poidełko jest bardziej higieniczne.
Nieuniknione jest to, że brudy mogą wpadać do miseczki...

Tak to prawda jednak moje świnki nie chcą z niego pić. Niestety... Wodę w miseczce zmieniam bardzo często. Jedyne wyjście. Próbowałem już wiele rzeczy, aby przekonać je do poidełka.


Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 20 marca 2007, 17:02

Woda musi byc! Czy w poidełku czy w miseczce to już zalezy od indywidualnych potrzeb swinek. Trochę cierpliwosci i maluszek sie przyzwyczaji :)

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

  • Dołącz do nas