Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Grubasek

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Grubasek

Postautor: Martu$ska » 19 marca 2007, 18:56

Witajcie! Mam problem. Moj swinek wazy 1350 g. Ja uwazam ze jest to nadwaga. Jesli tak to jaka radzicie stosowac mi diete ? W ksiazkach spotkalam sie z okresleniem takiego typu" Dla grubaska z rana dawac cwiartke jablka, maly kawalek marchewki..." Chodzi mi o dokladne podanie

I LOVE GUINEA PIGS !!!

Awatar użytkownika

moherek
Użytkownik
Posty: 70
Rejestracja: 27 grudnia 2006, 13:12
Lokalizacja: wawa
Kontaktowanie:

Postautor: moherek » 19 marca 2007, 19:45

Grubasek albo ma taką budowę ;) . Wszystko zależy od tego ile lat ma twój świnek, bo jeśli jeszcze jest młody (nie ma roku) to znaczy, że taka jest jego uroda i będzie po prostu dużym prosiątkiem.

Dla porównania moja dwulenia panna świnka waży 1110 gram, a 3,5 miesięczny "prosiaczek" dziś rano osiągnął wagę 855 gram i myślę, że jako dorosły będzie ważył ok 1600 - 1800 gram.

Odchudzanie świnki nie powinno wiązać się z ograniczeniem ilości pożywienia tylko ze zmianą diety. Jabłka i owoce oraz marchew są tuczące bo zawierają cukier - odchudzając świnkę należy ograniczyć owoce i marchew, a zwiększyć ilośc innych ważyw.
Należy też, jeśli podajemy mieszankę z ziaren zbóż, ograniczyć jej ilość i zastąpić granulatem.

No i oczywiście ograniczamy śwince (jeśli podajemy) wszelkie kolby miodowe, owocowe, biszkopty i inne przekąski.

Obrazek

Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 20 marca 2007, 13:35

No moj Puszek ma 1,5 roku. Marchewke i jablka kocha wiec pewnie dlatego. Kolby daje rzadko i tylko orzewchowe. A moze ktos dac zdjecie opakowania granulatu ? Najlepiej z firmy Vitapol. Byc moze wkleje niedlugo zdjecie jego tylka.

I LOVE GUINEA PIGS !!!

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 20 marca 2007, 16:53

Myślę, że mniej ziaren i przysmaków (które są tuczące), a więcej warzyw i owoców. No i oczywiście codzienna porcja ruchu :)

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Martu$ska
Użytkownik
Posty: 233
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:38
Lokalizacja: Białystok
Kontaktowanie:

Postautor: Martu$ska » 20 marca 2007, 19:55

OLA I JULIA pisze:No i oczywiście codzienna porcja ruchu

Tylko problem w tym ze Puszek nie wychodzi z klatki, mimo ze ma ja otwarta. Jak sama go wyjmuje zeby sie z nim pobawic, pozniej go zostawiam na podlodze i sam wchodzi do klatki tzn. wskakuje.

I LOVE GUINEA PIGS !!!


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas