Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Moja świnka nie ma apetytu ;(

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
NaciaaaxDDPl
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 listopada 2013, 22:32
Świnki morskie: Tofik
[*] Kudłatek
[*] Ciapek
[*] Uszatek
[*] Pysiek
Kontaktowanie:

Moja świnka nie ma apetytu ;(

Postautor: NaciaaaxDDPl » 8 listopada 2013, 22:40

Witam, moja świnka morska ma ok 7 miesięcy,schudła nieco po odrobaczaniu z wszołek ,zauważyłam ,że ma bardzo długie dolne zęby ,a górne krótkie ,tylne ma ok. Sprawdzam sama (kazał mi weterynarz po poprzedniej śwince,miała ropniaka i martwice :( ) nie chcę żeby to się powtórzyło i nie wiem co jej się stało. Pije normalnie,ale nie chce jeść siana ,ziarna zje trochę ,ogórka poskubie ,jabłka też ,marchewki nie tchnie ,jedynie co chce jeść to tylko bułka i pietruszka.
Jutro idę do weterynarza :/ mam nadzieje ,że to tylko te zęby Proszę o pomoc BARDZO ! :confused:


Awatar użytkownika

karolina
Użytkownik
Posty: 48
Rejestracja: 1 lipca 2013, 13:33
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie ma apetytu ;(

Postautor: karolina » 8 listopada 2013, 22:52

Moim zdaniem to rzeczywiście tylko zęby, które mogą przeszkadzać śwince. Nie wygląda to na nic poważniejszego.


Awatar użytkownika
LG
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 18 października 2013, 13:52
Świnki morskie: Pinki[*]
Chrumek[*]
Gerwant
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie ma apetytu ;(

Postautor: LG » 9 listopada 2013, 1:02

Jeżeli o jedzenie chodzi to z moim było tak samo, ale oprócz tego był żywy, skory do hasania po pokoju w swoim ślimaczym tempie. Zabierał się za jedzenie szybko i szybko rezygnował. Okazało się, że miał chore trzonowce. Po przycięciu zaczął dojadać trochę więcej, ale dalej tracił na wadze. Po badaniach krwi wyszła chora wątroba.

Jeżeli wet uzna zęby za długie, a po przycięciu zębów nie zacznie jeść jak wcześniej (daj mu na to 3-4 dni by się przyzwyczaił i przeszedł mu ból) zalecam badanie krwi. Zacznij karmić go strzykawką, rozmocz granulat i podawaj min. 3x dziennie po ok. 8ml. W zależności ile będzie chciał, jeżeli po kilku strzykawkach zacznie się wyrywać, odczekaj jakiś czas i podaj mu resztę. Bezpośrednio do pyszczka podawaj też witaminę C.
Badanie krwi jest tańsze niż RTG, a można szybciej zacząć działać co ma znaczenie.
Swojemu podaje leki na wątrobę od 4 dni i od 2 na wzdęcia. Zaczął normalnie się wypróżniać, zaczyna jeść większe ilości (porównywalne z przed choroby), a oprócz tego dokarmiam go strzykawką i zbytnio nie protestuje.


Awatar użytkownika
MajaB
Użytkownik
Posty: 193
Rejestracja: 16 lipca 2013, 17:01
Lokalizacja: Jaworzno
Świnki morskie: Chrumcia z dzieciaczkami [*] 1993-1994
Korasek [*] 1999-2003
Chips [*] 2007-2013
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie ma apetytu ;(

Postautor: MajaB » 9 listopada 2013, 11:16

Jeśli świnka zaczęła sama jeść to nie dokarmiaj jej już strzykawką ponieważ możesz wyrządzić jej tym więcej szkody niż pożytku. "Rozleniwi się" i nie będzie chciał sam jeść. Papki też nie ścierają mu ząbków. Także odpuść dokarmianie jeśli sam łapie się za papu.


NaciaaaxDDPl
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 listopada 2013, 22:32
Świnki morskie: Tofik
[*] Kudłatek
[*] Ciapek
[*] Uszatek
[*] Pysiek
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie ma apetytu ;(

Postautor: NaciaaaxDDPl » 9 listopada 2013, 13:45

ale ona nie wygląda na chorą ! biega bardzo szybko,chętnie sie bawi z kolegą


Awatar użytkownika
LG
Użytkownik
Posty: 38
Rejestracja: 18 października 2013, 13:52
Świnki morskie: Pinki[*]
Chrumek[*]
Gerwant
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie ma apetytu ;(

Postautor: LG » 9 listopada 2013, 16:09

Nie wygląda, ale straciła na wadze, czyli jest coś nie tak jak powinno.
Mój również nie wyglądał, a się okazało to co pisałem wyżej.
Co powiedział wet?


NaciaaaxDDPl
Użytkownik
Posty: 36
Rejestracja: 8 listopada 2013, 22:32
Świnki morskie: Tofik
[*] Kudłatek
[*] Ciapek
[*] Uszatek
[*] Pysiek
Kontaktowanie:

Re: Moja świnka nie ma apetytu ;(

Postautor: NaciaaaxDDPl » 9 listopada 2013, 16:26

Wet powiedział ,że to zęby ,przyciął mu ok 1 cm dolnych ,powiedział że bardzo przerosły ,pytał się też o kupe jaką robi rano i wieczorem i stwierdził że jest wszystko ok. Jak nie zacznie normalnie jeść na kontrole za tydzień :) (tylne też sprawdzał na jakby co)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości

  • Dołącz do nas