Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Niedowaga u świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
momo.
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2014, 12:09
Kontaktowanie:

Niedowaga u świnki

Postautor: momo. » 28 lutego 2014, 12:22

Witam, szukałam podobnego tematu i nie znalazłam takowego. Jeśli taki był, proszę o odesłanie mnie i usunięcie tego wątku.
Jakiś czas temu trafiły do mnie dwa samczyki, obaj bardzo wychudzeni. Starszy miał jakieś 3-4 miesiące, młodszy 2 miesiące. Starszy bardzo szybko przybierał na wadze i wkrótce stał się okrągłą kulką, młodszy, mimo, że rósł prawidłowo, pod względem wagi został w tyle. Wszyscy uspokajali mnie, bym nie przejmowała się, bo rosnące świnki tak mają, i twierdzili, że gdy przestanie rosnąć, nabierze ciałka.
Obaj chłopcy są już dorośli, a jeden wciąż jest na oko niemal połowę lżejszy od drugiego, toż to same kostki... Podczas głaskania pod ręką czuć każdy krąg w kręgosłupie.
Ma bardzo dobry apetyt, jest dość aktywny i ciekawski, w jego zachowaniu nic nie wskazuje na chorobę. Jedyna dziwna rzecz to to, że bardzo wolno je. Jednego chrupka potrafi rzuć dwie minuty, podczas gdy starszemu potrzebne na to kilka sekund.
Odkąd do mnie trafiły mają stały dostęp do sianka (które chudszy chętnie pogryza), siekacze ma długości ok. 3 cm (często gryzą gałązki jabłoni i wierzby).
Co mu może dolegać? Weterynarz ciągle zbywa mnie mówiąc, że trzeba po prostu podsuwać mu jedzenie. Tak jakbym tego nie robiła na okrągło... Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję :)


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
kondiko1
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 4 września 2013, 15:26
Świnki morskie: Maksio i Teodorek moji naj ukochansi
Kontaktowanie:

Re: Niedowaga u świnki

Postautor: kondiko1 » 28 lutego 2014, 12:36

Na dobry początek zmień weterynarza. A sianko dobre że mają ale ono go nie utuczy to puste kalorie spróbuj dać mu słonecznika nie zadużo to ho troche powinno podtuczyć a i to samo z kukurydzą a jaką jedzą karmę posaj skład??? :)

Zapraszam na forum o papugach. Forum.papugany.nets.pl

momo.
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2014, 12:09
Kontaktowanie:

Re: Niedowaga u świnki

Postautor: momo. » 28 lutego 2014, 12:48

Jedzą karmę Versele-Laga Crispy Muesli. Jeśli chodzi o skład, na opakowaniu jest napisane tylko: produkty pochodzenia roślinnego, zboża, warzywa, minerały, nasiona. Chyba, że interesuje Cię skład analityczy :)
Co do tej zmiany weterynarza - łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, bo w okolicy jest tylko ten jeden jedyny. Z jednej strony, już wiele razy pokazał, że się na zawodzie nie zna, z drugiej strony wyrwał mi psa z łap śmierci, ale i tak mu nie ufam.
Próbowałam troszkę podkarmiać go łuskanymi pestkami dyni, na razie brak większych efektów :/


Awatar użytkownika
kondiko1
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 4 września 2013, 15:26
Świnki morskie: Maksio i Teodorek moji naj ukochansi
Kontaktowanie:

Re: Niedowaga u świnki

Postautor: kondiko1 » 28 lutego 2014, 13:46

Wiesz to nie tak szybko dynia tłuszcz nie odłožy sie od tak.Z weterynarzem znam ten problem. a karma wydaje się znośna ale najlepiej kupun Cavia Natural lub Cavia Complate.Ale jak na mnie to coś poważniejszego skoro nie przybiera na wadze.

Zapraszam na forum o papugach. Forum.papugany.nets.pl

momo.
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2014, 12:09
Kontaktowanie:

Re: Niedowaga u świnki

Postautor: momo. » 28 lutego 2014, 13:55

Kupuję taką, bo jako jedyna jest w zoologicznym od Versele-Laga, a mam zaufanie do tej firmy (w każdym razie większe niż do tych wszystkich śmieciowych karm). Bardzo o niego martwię. To raczej nie problem ząbków, skoro cały czas je sianko, a poza tym, można go karmić i karmić, i będzie jadł póki nie pęknie. Myślałam, że to pasożyty wewnętrzne, ale niemożliwe, by siedział rok z drugą świnką całą dobę i nie zaraził jej pasożytami.
Świniak waży ok. 650 g. Druga waży już niecały kilogram.


Awatar użytkownika
kondiko1
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 4 września 2013, 15:26
Świnki morskie: Maksio i Teodorek moji naj ukochansi
Kontaktowanie:

Re: Niedowaga u świnki

Postautor: kondiko1 » 28 lutego 2014, 14:01

Weterynarz specjalista ineczej.... :confused:

Zapraszam na forum o papugach. Forum.papugany.nets.pl

momo.
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2014, 12:09
Kontaktowanie:

Re: Niedowaga u świnki

Postautor: momo. » 28 lutego 2014, 14:04

Nie mam zbyt wielkich szans na dojazd do jakiegoś :/
Chyba na razie zostaje mi tylko leczenie objawów...


Awatar użytkownika
kondiko1
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 4 września 2013, 15:26
Świnki morskie: Maksio i Teodorek moji naj ukochansi
Kontaktowanie:

Re: Niedowaga u świnki

Postautor: kondiko1 » 28 lutego 2014, 14:06

Spróbuj się skonsultować telefonicznie może ci coś doradzi . Liczę że świniaczek będzie zdrowy :tooth:

Zapraszam na forum o papugach. Forum.papugany.nets.pl

momo.
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: 28 lutego 2014, 12:09
Kontaktowanie:

Re: Niedowaga u świnki

Postautor: momo. » 28 lutego 2014, 14:07

No, pewnie tak zrobię :) W sumie dużego wyjścia nie mam :) Dziękuję za pomoc :)


Awatar użytkownika
kondiko1
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: 4 września 2013, 15:26
Świnki morskie: Maksio i Teodorek moji naj ukochansi
Kontaktowanie:

Re: Niedowaga u świnki

Postautor: kondiko1 » 28 lutego 2014, 14:09

mam nadzieje że pomogłem ;) ;) ;)

Zapraszam na forum o papugach. Forum.papugany.nets.pl

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Dołącz do nas