Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

POMOCY :(

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Jasti
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2014, 18:28
Kontaktowanie:

POMOCY :(

Postautor: Jasti » 3 maja 2014, 18:38

od wczoraj moja świnka zachowuje się dziwnie, nie mam pojęcia co jej może być :( wczoraj była bardzo niespokojna, biegała po całej klatce, skakała, jakby coś ją bardzo wystraczyła, chciałam jąuspokoić i pierwszy raz w życiu po otworzeniu klatki wyskoczyła z niej. Myślałam, że jest to ruja, jednak dzisaj jej stan się pogorszył. Cały dzień siedzi w jednym miejscu, nie wygląda na osowiałą, po prsotu sobie tak siedzi, nic jednak nie piła, dopiero gdy wzięłam ją na ręce to zjadła kawałek jabkłka, a najgorsze jest to, że nie załatwiała sięi czuję ,że ma pełny pęcherz :( jak na złość żadnej wet nie był dzisiaj otwarty, dopiero w pon uda mi się coś zrobić :( co jej może byc? Bardzo chciałabym jej jakoś pomóc :sad:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
nugatka
Zasłużony
Posty: 1303
Rejestracja: 9 marca 2010, 8:42
Kontaktowanie:

Re: POMOCY :(

Postautor: nugatka » 3 maja 2014, 19:21

Do poniedziałku, jeśli świnka się nie załatwia, to zatruje się własnym moczem i umrze. Szukaj otwartej lecznicy w okolicy swojej miejscowości i pędź do weterynarza. Świnka umrze po 1-2 dniach od momentu, gdy przestanie sikać.


Jasti
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 3 maja 2014, 18:28
Kontaktowanie:

Re: POMOCY :(

Postautor: Jasti » 3 maja 2014, 19:28

Tylko że nie mam dostępu do samochodu, nie mam pojęcia gdzie może być otwarty weterynarz :( mieszam w dosyć małym mieście. Czy jest jakiś sposób żeby jej pomóc, przynajmniej do jutra?


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: POMOCY :(

Postautor: GalaxySparkle » 3 maja 2014, 21:56

Taksowke na pewno da rade zamowic do kazdej miejscowosci. Weterynarza szukaj w Google. Jesli masz numer do swojego weterynarza, to dzwon, bo to jest nagly przypadek i nie moze czekac.



Awatar użytkownika
Fisz85
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 10 grudnia 2013, 22:24
Świnki morskie: Diego, Lusia
Kontaktowanie:

Re: POMOCY :(

Postautor: Fisz85 » 4 maja 2014, 21:20

Nie wiem czy sprawa nadal aktualna. Może dorzucę kilka domowych porad, które w takich sytuacjach pomagają mojemu świniakowi. Przede wszystkim pomasuj jej brzuszek, pobudzi to pracę zarówno jelit jak i pęcherza. Jeśli prócz problemów z sikaniem ma problem z wypróżnianiem się warto podać jej kopru włoskiego. Świetnie sprawdzi się tez herbatka z kopru. Jeśli nie chce pić, warto podać jej płyny strzykawką do pyszczka. Doskonale rozumiem problemy z dojazdem do weterynarza ale jeśli coś Cie niepokoi zawsze dobrze mieć pod ręką numer do zaufanej kliniki, która pełni dyżury także w weekendy i co najważniejsze zajmuje się takimi małymi stworami.


Bunia
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 maja 2014, 21:49
Lokalizacja: Łowicz
Świnki morskie: Czarli i Czesio
Kontaktowanie:

Re: POMOCY :(

Postautor: Bunia » 12 maja 2014, 12:34

Może to pomoże> z moja swinka był taki problem ze po zastrzykach robila kupki i je wszystkie zjadala,więc dalam jej lakcid rozpuszczony z woda strzykawka do pysia i pomoglo.Szukaj tez weta tu na forum nieraz sa tutaj takie osoby to może cos ci doradza co robic.


Awatar użytkownika
merida91
Zasłużony
Posty: 504
Rejestracja: 24 sierpnia 2013, 16:30
Lokalizacja: Krosno
Świnki morskie: Mikołaj, Marcel, Gabryś

(*) Fafik
(*) Duduś
Kontaktowanie:

Re: POMOCY :(

Postautor: merida91 » 13 maja 2014, 7:30

Kiedy mojego świnka boli brzuch, napełniam plastikową butelkę dosyć ciepłą wodą (nie gorącą, lecz ciepłą) i układam prosia na butelce.
Pewnego razu Mały leżał na niej sporo czasu, wyciągając się (nie chciał schodzić), a ponieważ butelkę miałam między nogami, a na tym kocyk zsiusiał to na mnie po dłuższym czasie. Pomaga to rozkurczowo, tak jak u nas termofor.


czikuczikulinka
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: 7 kwietnia 2014, 14:39
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Łatek [*], Tosia [*], George (a właściwie Pypcio, Proś i każde inne imię jakie mu nadam)
Kontaktowanie:

Re: POMOCY :(

Postautor: czikuczikulinka » 18 sierpnia 2014, 12:44

Poradzicie cos?
Mój prosiaczek od jakiś 2-3 dni ciągle prawie śpi, leży i je. Nic więcej. Myślałam, że to wina upałów ale ostatnio jest deszczowo a nie upalnie. Nawet jak wyjdzie z klatki to się rozkłada na środku pokoju i leży. Zawsze był bardzo ruchliwy. Apetyt ma wzmożony a oczka lśniące. Czasami tylko przebiegnie po pokoju raz i idzie leżeć dalej. Nie wiem czy to ma związek z moim wyjazdem. Wyjechałam na 5 dni i opiekowała się nim moja mama - codziennie dzwoniła i konsultowała co mu dać. Chyba troche przytył bo go za bardzo dokarmiała. NIe podoba mi się to i jeszcze to jego dziwne zachowanie. Czy coś mu może być?


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: POMOCY :(

Postautor: Renika » 19 sierpnia 2014, 15:36

A może go coś boli. np.łapka? Nie kuleje, porusza się normalnie? Sprawdź też długośc pazurków. Kiedyś moja świnka nie chciała biegać bo się przejadła i miała wzdęcia.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości

  • Dołącz do nas