Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

problem z moczem świnki

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
olcia8010
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 7 czerwca 2014, 20:45
Kontaktowanie:

problem z moczem świnki

Postautor: olcia8010 » 7 czerwca 2014, 20:51

mocz mojej świnki morskiej jest całkiem biały (może nie aż tak jak mleko, trochę bledszy). Czytałam że naturalnie powinien być w odcieniach żółci i pomarańczy. Czy to objawy jakiejś choroby? :sad:


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
bartek69963
Użytkownik
Posty: 51
Rejestracja: 13 grudnia 2013, 17:58
Lokalizacja: Wrocław
Świnki morskie: Dracone (skinny) 17.11.2013,
Amelka (coronet) 12.12.2013
Kontaktowanie:

Re: problem z moczem świnki

Postautor: bartek69963 » 7 czerwca 2014, 21:11

Często dzieje się tak gdy świnka mało pije. Mocz jest wtedy zagęszczony. Po za tym jeśli to samiec to również nie masz powodów do zmartwień tak znaczą teren. Podawaj im więcej warzyw i owoców bogatych w wodę (ogórek, jabłko, arbuz) i zobacz czy sytuacja się powtarza.


Awatar użytkownika
lukasollo
Użytkownik
Posty: 11
Rejestracja: 20 kwietnia 2014, 19:31
Kontaktowanie:

Re: problem z moczem świnki

Postautor: lukasollo » 7 czerwca 2014, 22:43

Dokładnie tak. Mój świniaczek też ma biały mocz, samiczka natomiast już rzadszy i bardziej żółty.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: problem z moczem świnki

Postautor: GalaxySparkle » 10 czerwca 2014, 22:51

Mogę potwierdzić. Moja (samiczka) zawsze mało piła (w te upały może się to zmieni) i jak ma 'wypadek' gdzieś, gdzie nie powinna, to do sprzątania mam właśnie taką białą kałużę (w kuwecie nie widać, bo ma białe dywaniki).


Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: problem z moczem świnki

Postautor: Olusieeeek » 14 stycznia 2017, 14:32

Moj Fifi wlasnie od pewnego czasu ma bialy mocz. Dawalam mu wode, podstawialam pod pyszczek to nie rusza nic a nic... czyli wychodzi, ze dawac mu duzo "nawodnionych" warzywek i owocow? Zaczelam sie martwic...


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: problem z moczem świnki

Postautor: befana30 » 15 stycznia 2017, 10:11

Olusieeeek pisze:Moj Fifi wlasnie od pewnego czasu ma bialy mocz. Dawalam mu wode, podstawialam pod pyszczek to nie rusza nic a nic... czyli wychodzi, ze dawac mu duzo "nawodnionych" warzywek i owocow? Zaczelam sie martwic...


Mocz swinki morskiej zazwyczaj jest mlocznobialy, tym bardziej u samcow- hormony, naznaczanie terenu itd.
Nalezy sie martwic wtedy, gdy w moczu dostrzegamy krew czy tez zmiana na brazowy kolor sugerujacy infekcje.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

prosialek88
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 8 stycznia 2017, 17:29
Kontaktowanie:

Re: problem z moczem świnki

Postautor: prosialek88 » 15 stycznia 2017, 13:45

Mój świnek też sikał na biało i nie chciał za dużo pić więc zaczęłam mu podać więcej owoców i warzyw - głównie ogórek zielony, rzodkiewka, paryka i szpinak, na pewniem czas odstawiałam też sianko. Po kilku dniach przeszło.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

  • Dołącz do nas