Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

miękki brzuszek

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Marta__80
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 lutego 2007, 12:30
Kontaktowanie:

miękki brzuszek

Postautor: Marta__80 » 5 kwietnia 2007, 12:09

Witam. 3 dni temu kupiłam świnkę morską, która niestety zdechła. Miała bardzo miękki brzuszek.Co to może oznaczać? Czy można małym świnkom podawać ziarno?Czy są w stanie je strawić?Proszę o pomoc!


Awatar użytkownika

Maja
Użytkownik
Posty: 52
Rejestracja: 3 kwietnia 2007, 20:57
Kontaktowanie:

Postautor: Maja » 5 kwietnia 2007, 12:46

nie wiem co moglo jej zaszkodzic :/ może miala wzdecia :?: a dawalas jej salate lub kapuste :?: :dontgetit:

PozdroFionka :D Maja

Awatar użytkownika
Guffi
Zasłużony
Posty: 918
Rejestracja: 21 grudnia 2006, 18:37
Lokalizacja: Jaworze
Świnki morskie: Sprite, Coffee, Topanga[*], Amimoto
Kontaktowanie:

Postautor: Guffi » 5 kwietnia 2007, 12:57

Możliwe, że świnka była za wcześnie sprzedana do zoologicznego. W tym przypadku powinna jeszcze mieć mleko matki, a nie karmę z ziarnami. Przypuszczam, ze jej układ trawienny był za delikatny dla suchej karmy. To niestety zdarza się bardzo często, ze z powodu ludzkiej chciwości do sklepu trafiają dwutygodniowe maluchy :( Nie żeby nie mogła jeść ziaren itp, bo wiadomo, że w klatce mamy maluch wszystko próbuje, ale nie może być to u tak młodej świnki pokarmem podstawowym. Jeśli np.taka świnka straciła matkę, to można je karmić mlekiem dla kotów(bez laktozy) kupowanym w zoologicznym.


Marta__80
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 lutego 2007, 12:30
Kontaktowanie:

Postautor: Marta__80 » 5 kwietnia 2007, 14:58

Nie dawałam jej ani kapusty ani sałaty. Dostała świeże sianko marchewke i jabłko oraz troszkę ziaren. A co do wieku to hodowca powiedział że miała 4 tygodnie. Usłyszałam również od hodowcy ze nie powinno się świnkom dawać pić, co wydaje mi się dosyć dziwne.


admin
Administrator
Posty: 2106
Rejestracja: 20 stycznia 2006, 13:37
Kontaktowanie:

Postautor: admin » 5 kwietnia 2007, 15:05

Marta__80 pisze:Usłyszałam również od hodowcy ze nie powinno się świnkom dawać pić, co wydaje mi się dosyć dziwne.

Co prawda większość świnek dużo nie pije, ale świeżą wodę musi mieć. Jeśli świniak dostaje dużo soczystych owoców i warzyw to będzie mało pił, bądź wcale, gdyż woda dostarczona z tymi owocami i warzywami mu w zupełności wystarczy. Zdążają się też prawdziwe "pijaki", które piją co chwile. Najczęściej robią to z nudów. Wtedy trzeba się nimi zająć, wziąć na ręce itd. i nie zostawiać im cały czas miseczki/poidełka w klatce, tylko wkładać je co jakiś czas ;) Reasumując picie w klatce musi być.


Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 5 kwietnia 2007, 15:09

Moim zdaniem raczej nie były to wzdęcia bo wtedy brzuszek jest twardy a nie miękki... A co do picia to też wydaje mi się to dziwne- nie wyobrażam sobie żeby zwierzaka zostawić bez picia. Ale z drugiej strony hodowca powinien znać się najlepiej...


Marta__80
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 16 lutego 2007, 12:30
Kontaktowanie:

Postautor: Marta__80 » 5 kwietnia 2007, 15:32

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. Widzę że świnka morska to wyjątkowo wrażliwe zwierzątko, szkoda że nie mogę poznać jednoznacznej odpowiedzi co było mojej świneczce :zalamany: Pozdrawiam wszystkich.


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 5 kwietnia 2007, 16:48

Bardzo mi przykro z powodu straty świnki.
Ciężko powiedzieć co mogło być twojej śwince. Może była na coś chora, a może jej śmierć wiąże się ze stresem związanym z nowym otoczeniem, brakiem świnkowego towarzystwa. Ciężko coś powiedzieć.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 10 kwietnia 2007, 15:23

Bardzo współczuję straty świniaka! :( Ale nie rób sobie wyrzutów to nie jest Twoja wina! Na pewno zrobiłaś wszystko tak jak trzeba! Mogłaś kupiś już chorą świnkę! :( Ale mam nadzieję, że kupisz drugą świnkę i dasz jej wspaniałą opiekę i dom! :)

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Dołącz do nas