Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka dziwnie chrapie/zgrzypi. Filmik

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Kokosanka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 września 2014, 19:52
Świnki morskie: Kokosanka
Kontaktowanie:

Świnka dziwnie chrapie/zgrzypi. Filmik

Postautor: Kokosanka » 15 września 2014, 20:25

Witam serdecznie.
Dopiero co się tutaj zarejestrowałam, gdyż to mój pierwszy problem ze świnką. Otóż Kokosanka skończyła właśnie rok. Jest bardzo drobną samiczką. Waży 500 gram tylko :( Ale je dużo i zachowuje się normalnie. Do dziś. Dziś w nocy obudziło mnie chrapanie. I to nie mój mąż, czy syn, tylko Koko. Chrapanie, zgrzytanie, nie wiem. Od trzech dni świnka też dziwnie zgrzyta zębami, ale to chrapanie to coś innego. Świnka nie była na podwórku, nie miała przeciągu, nie wiem co jest. Jest to bardzo miła i oswojona świnka, na nasz widok poza tym chrapaniem normalnie piszczy. Jest wesoła, ruchliwa, ma apetyt jak zawsze. Ma zawsze suche jedzenie, kolby, sianko, suchy chleb, gałązki , owoce, warzywa... ma ciągle duuużo jedzenia, a piszczy jakby była głodna. No i chrapie cały dzień. Cały czas. Dzień, noc, leży, biega. Ciągle to chrapanie. Spróbuję dołączyć film, może coś doradzicie, bo martwię się. W środę postaram się pojechać do weterynarza znającego się na świnkach. Bo ten u nas nie bardzo się zna.... Co o tym myślicie? http://patrz.pl/filmy/kokosanka - ten filmik działa tylko trzeba czekać aż się załaduje do końca. Tu jeszcze mp3 http://patrz.pl/mp3/kokosa , ale przyznam, że tu głos jest trochę zniekształcony. Ona chrapie tak jakby miała nos zatkany. Ale nos ma suchy. Zachowuje się normalnie. Podaję jej więcej witaminy C, może coś pomoże.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Świnka dziwnie chrapie/zgrzypi. Filmik

Postautor: GalaxySparkle » 16 września 2014, 20:01

Nwm co z tymi odgłosami, bo mój wiepszek (pisownia zamierzona, bo to nie wieprz w blocie :)) też tak chrumka, tyle że on na pewno jest chory i leczymy się. Natomiast waga dla rocznej świnki jest niedopuszczalna. Zgrzytanie zębami może oznaczać, że coś ją boli, czuje jakiś dyskomfort. Koniecznie musicie się udać do dobrego weta.


Anuzia
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 27 maja 2014, 14:48
Lokalizacja: wlkp
Świnki morskie: Antoś
Kontaktowanie:

Re: Świnka dziwnie chrapie/zgrzypi. Filmik

Postautor: Anuzia » 16 września 2014, 20:28

My niestety nie pomożemy na odległość, jak miałam swoją poprzednią świnkę to takie chrumkanie okazało się dosyć poważnym przeziębieniem :/ jak najszybciej udaj się do weta który zna się na świnkach :) Waga też jest niepokojąco niska biorąc pod uwagę że mój 2 miesięczny proś tyle waży...
pozdrawiam


Awatar użytkownika
Kokosanka
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 15 września 2014, 19:52
Świnki morskie: Kokosanka
Kontaktowanie:

Re: Świnka dziwnie chrapie/zgrzypi. Filmik

Postautor: Kokosanka » 17 września 2014, 17:01

Dziękuję za odpowiedzi. Byliśmy u weterynarza, takiego z listy tych, którzy mają wiedzę o świnkach. Okazało się, że mała ma zawalone oskrzela i stąd to chrapanie :( Dostała antybiotyk w zastrzyku i probiotyki. Codziennie mamy teraz jeździć na zastrzyk. Dodatkowo pan doktor przyciął zęby i odrobaczył świnkę. Powiedział też, że ma jeszcze przerośnięte zęby tylne, a on jako nieliczny przycina je bez narkozy, ale to nas czeka jak jej stan się polepszy. Do tego ta waga, no cóż, ona je dużo, a jest taka mała. Mam jej podawać jeszcze "gerberki". No zobaczymy. Póki co jest nadal wesoła i ma apetyt. Myślicie, że jej nic nie będzie? :(



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości

  • Dołącz do nas