Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Może to stres?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
sonia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 0:58
Kontaktowanie:

Może to stres?

Postautor: sonia » 16 kwietnia 2007, 1:21

Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże. Moja świnka ma już pięć lat. 4 kwietnia miała operacje. Został jej usuniety guz. Po zabiegu czuła się bardzo dobrze (chociaz weterynarz nie dawał jej duzo szans) biegała po mieszkaniu, normalnie jadła. W piątek byłam z nią na ściągnięcie szwów i od tego momentu świnka zmieniła się nie do poznania. Przestała sama jeść. Praktycznie 'zmuszam " ją do jedzenia. Ścieram jej na papkę marchewkę i wkładam do pyszczka. Wtedy je. Co więcej pije wodę. Tego nigdy nie robila, omijała poidełko dużym łukiem. Nie biega, leży koło mnie na kocu a jak chcę ją włożyć do jej domku to mi sie wyrywa. Nie wiem co mam robić nie chcę żeby sięzagłodziła.
Ps. Moze chodzi o zęby? widzę że od czasu do czasu gryzie jedzenie ale zaraz wypluwa. Zawsze dostawała suchą piętkę z chleba (je przysmak) teraz też go nie je.
POMOCY
[/b][/url]


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 16 kwietnia 2007, 13:31

Uważaj, żeby się nie odwodniła, niech pije jak najwięcej.
Nie wiem co to może być, może faktycznie zęby. Najlepiej iść znów do weta.

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 16 kwietnia 2007, 17:07

Rzeczywiście ciężko powiedzieć co jest przyczyną skoro po zabiegu było dobrze a dopiero po zdjęciu szwów taka zmiana nastąpiła. Nie możesz z tym długo zwlekać bo to nie przelewki skoro maleństwo nie chce jeść- skocz z nią jeszcze do weta bo sama nie dasz sobie z tym rady...


sonia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 0:58
Kontaktowanie:

Postautor: sonia » 16 kwietnia 2007, 17:20

Jutro jestem umówiona z lekarzem który ją operował. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze. Daję jej sok z marchwi i papkę z płatków. Na szczęście to je.


Awatar użytkownika
Yazzie
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 7 października 2006, 20:15
Kontaktowanie:

Postautor: Yazzie » 16 kwietnia 2007, 17:23

To dobrze, że próbujesz skonsultować się z weterynarzem. Czytając twój pierwszy post widzę, że problem jest niepokojący. Magda_Oska ma rację, podawaj jej dużo płynów.


sonia
Użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: 16 kwietnia 2007, 0:58
Kontaktowanie:

Postautor: sonia » 17 kwietnia 2007, 13:30

Byłam dzisiaj z moją świnką Paprotą u lekarza. Zbadał ją bardzo dokładnie. Rana po operacji goi się bardzo dobrze, pobrał jej krwe do badania troszeczkę spiłował jej ząbki; choć przyznał że zęby nie są przyczyną, ze nie je. Jest w domu od trzech godzin. Starłam jej jabłko z marchewką i jest tak samo. Siedzi w domku i nie wychodzi (jest chyba bardziej smutna). Jutro idę po wyniki badań może będę wiedziała coś więcej. Na razie pozostaje mi karmienie jej na siłe. :(


Awatar użytkownika
Monia
Użytkownik
Posty: 237
Rejestracja: 21 stycznia 2007, 16:15
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Monia » 17 kwietnia 2007, 17:49

Też kiedyś przechodziłam przez karmienie świnki strzykawką :( Niestety nie masz wyjścia... Trzymaj się i napisz co to jest jak już odbierzesz wyniki...


Awatar użytkownika
Yazzie
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 7 października 2006, 20:15
Kontaktowanie:

Postautor: Yazzie » 17 kwietnia 2007, 17:52

Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze :) Jesteśmy z tobą i z twoją świnką, sonia ;)


Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 17 kwietnia 2007, 21:38

sonia, mam nadzieję, że to nic poważnego. No ale czekam co tam wykażą wyniki krwi. Koniecznie daj znac. Oby świnka szybko wyszła z tego i zaczęła normalnie jeść.
Paprota, nie wygłupiaj się jedz!

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 19 kwietnia 2007, 9:44

A ja myślę, że to może być stres. Odreagowanie tej całej sytuacji. Obserwuj swiniaka i rozpieszczaj, a wszystko wróci do normy.

Kocham moją świnkę![*]

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości

  • Dołącz do nas