Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z moją świnką

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
natalie98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 grudnia 2014, 15:51
Kontaktowanie:

Problem z moją świnką

Postautor: natalie98 » 4 grudnia 2014, 15:54

Cześć , mam 4 letnią świnkę morską i mam z nią nie mały kłopot . Otóż ostatnio nie je suchej karmy, nawet nie raz kiedy podaję jej coś mokrego do jedzenie popatrzy i odwróci główkę w drugą stronę . Wody też nie pije za dużo. Byłam u weterynarza , zostały zbadane ząbki, brzuszek , została osłuchana. Wszystko w porządku. Chudnie. Dostała zastrzyki : na apetyt i witaminę B12. Sama już nie wiem co robić , może wy coś poradzicie. Może wasza świnka miała podobny problem. Z góry dziękuję , za każdą podpowiedź .


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 689
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Problem z moją świnką

Postautor: Renika » 4 grudnia 2014, 23:51

Jeżeli świnka nie je to jest to zawsze objaw choroby. Znajdź tu weterynarza znającego się na świnkach http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... 47d420e56d niech zrobi RTG, sprawdzi trzonowce specjalnym aparatem, a Ty podawaj swojej śwince karmę przez strzykawkę 4-5 razy dziennie (najlepiej zakup karmę ratunkową np. Herbi care plus albo rozdrobnij jakąś jednorodną karmę dla świnek np. Cavia nature Versele laga) oraz jakiś probiotyk (np. bio protect, bio lapis, lakcid). To mogą być przerośnięte ząbki, ropień, urazy w pyszczku lub zakażenie na które trzeba podawać odpowiedni antybiotyk. Działaj szybko!


natalie98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 grudnia 2014, 15:51
Kontaktowanie:

Re: Problem z moją świnką

Postautor: natalie98 » 5 grudnia 2014, 9:05

To na pewno nie są przerośnięte ząbki bo miała je sprawdzane dwa razy. :(


Awatar użytkownika
bella_
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 24 października 2013, 14:53
Lokalizacja: Gdynia
Świnki morskie: Nutka i Lusia
Kontaktowanie:

Re: Problem z moją świnką

Postautor: bella_ » 5 grudnia 2014, 22:00

Ja bym na Twoim miejscu poszła do innego lekarza. Świnkę, która nie je, musi coś boleć. A może to żuchwa?

Obrazek
Obrazek

natalie98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 grudnia 2014, 15:51
Kontaktowanie:

Re: Problem z moją świnką

Postautor: natalie98 » 6 grudnia 2014, 9:17

Nie mam pojęcia , widać , że ciągnie ją do jedzenia bo piszczy jak usłyszy szelest worka. Dzisiaj ma mieć robione prześwietlenie . Zobaczymy.


adaczarna
Użytkownik
Posty: 41
Rejestracja: 23 marca 2011, 17:22
Świnki morskie: Rafka, Czarnuszek
Kontaktowanie:

Re: Problem z moją świnką

Postautor: adaczarna » 9 grudnia 2014, 21:20

Idź do specjalisty od świnek. Moja świnka miała podobne objawy i niestety nie zdążyłam do weterynarza. Okazało się że miała jakiś wirus w organizmie i umarła. A za dwa dni druga widocznie się zaraziła. Żadnych objawów nie było innych tylko tyle że jeść nie chciała więc proszę Cię dbaj o świniaka żeby czuł się kochany i idź jak najprędzej do lekarza z nim. Tylko takiego od gryzoni


natalie98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 4 grudnia 2014, 15:51
Kontaktowanie:

Re: Problem z moją świnką

Postautor: natalie98 » 11 grudnia 2014, 16:00

Byłam , okazało się ma cysty na obu jajnikach i , że jedna nerka wygląda niezbyt ładnie. Ale mówi , że to może tylko tak wyglądać. No cóż świniak nadal nie chce jeść . Pani doktor robiła wczoraj prześwietlenie i podejrzewa ząbki trzonowe.


benia
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 8 grudnia 2014, 10:03
Kontaktowanie:

Re: Problem z moją świnką

Postautor: benia » 4 stycznia 2015, 21:51

Jeśli świnka nie chce jeść suchej karmy spróbować surowe warzywa może to pomoże, miałam taki sam problem z moją świnką, zachorowała, przeziębienie, ale po chorobie przestała jeść, zaczęłam podawać na początku różne warzywa i owoce aż trafiłam na jabłko, było to jedyne co jadła przez trzy tygodnie, aż wreszcie powoli zaczęła jeść kapustę pekińską,zwykłą, paprykę, aż po chyba 6 tygodniach zaczęła interesować się suchą karmą, siano zaczęła jeść dopiero po ponad dwóch miesiącach, teraz bryka szczęśliwa. :tooth: pozdrawiam


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości

  • Dołącz do nas