Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Gryzienie klatki i rozsypywanie jedzenia

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
Yazzie
Użytkownik
Posty: 96
Rejestracja: 7 października 2006, 20:15
Kontaktowanie:

Gryzienie klatki i rozsypywanie jedzenia

Postautor: Yazzie » 16 kwietnia 2007, 17:19

Witam

Mam problem z moją świnką :) Jeden z nich to ciągłe gryzienie klatki, podejrzewam, że chce wyjść na wolność, ale boję się ją wypuszczać w nocy, bo może opuścić pokój, gdyż często nie zamykam na noc drzwi do pokoju. Druga sprawa: zawszę, gdy daję jej pokarm w miseczce, przechyla ją i wysypuje na trociny. Nie jest to denerwujące, ale wygląda nieestetycznie.

Co mam robić?

Pozdrawiam


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
Magda_Oska
Zasłużony
Posty: 1996
Rejestracja: 13 listopada 2006, 22:05
Lokalizacja: Szczecin/Niebuszewo
Świnki morskie: Izzy, Klara, Elvirka [*], Elias [*]; FRETKI: Bajzel[*] i Chandramukhi
Kontaktowanie:

Postautor: Magda_Oska » 16 kwietnia 2007, 17:56

Wypuszczaj ją z klatki w ciągu dnia, jak jesteś w pokoju i możesz ja pilnować, a na noc zamykaj w klatce.
A na jeśli chodzi o rozsypywania z miski. To może kup cięższą miskę, ceramiczną, glinianą, czy nie wiem jakie tam są dostępne :D

Pozdrawiam:
Magda_Oska
Obrazek

Awatar użytkownika
OLA I JULIA
Użytkownik
Posty: 344
Rejestracja: 5 października 2006, 10:25
Lokalizacja: Rzeszów
Kontaktowanie:

Postautor: OLA I JULIA » 19 kwietnia 2007, 9:29

Ja mam miskę małą metalową taką dla psa czy kota. Nie ma szans, żeby ją przewrócić. A co do gryzienia krat to moja tez tak robi, wtedy chce wyjść. Nie zawsze jednak jest to możliwe daję jej wtedy coś do gryzienia, żeby miała zajęcie. Moze to być świeża porcja sianka jakiś smakolyk lub gałązki, które uwielbia obgryzać. Był już taki temat gdzieś tam ludzie proponowali smarowanie czyms krat, ale ja tego nie stosuję.

Kocham moją świnkę![*]


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 29 gości

  • Dołącz do nas