Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Skacz, drapie, gryzie, piszczy, Pomocy!!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Miwako963
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 20 grudnia 2014, 16:39
Kontaktowanie:

Skacz, drapie, gryzie, piszczy, Pomocy!!

Postautor: Miwako963 » 21 grudnia 2014, 15:19

Moja świnka od wczoraj zaczęła skakać po klatce jak opentana :( cały czas się drapie i gryzie ma kilka strupków, gdy ją wyciągam grucha wydaje mi się że jej się nie podoba i się denerwuje jak głaskam po poczku to podnosi łąpke i grucha. W klatce mam żwirek i sianko, sianko jest ze sklepu. NIe wiem co jej może być byłam u Weterynarza dał jej trzy zastrzyki i juz dzisiaj w ogóle miała się nie drapać może jest to wina sianka. Pomocy !


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ewelkka
Użytkownik
Posty: 87
Rejestracja: 12 stycznia 2014, 19:16
Lokalizacja: Przemków
Świnki morskie: PAMCIA i TRUSIA [*]
Kontaktowanie:

Re: Skacz, drapie, gryzie, piszczy, Pomocy!!

Postautor: ewelkka » 3 stycznia 2015, 11:34

na zastrzyki od zwykłego weta trzeba uważać, nie wiem jaki jest u Ciebie w mieście, ja natomiast z chorobami świnek będę jezdziła tylko i wyłącznie do specjalistów... mianowicie mialam kiedys dwie swinki, jedną po drugiej.. jednej śwince lekarz źle odmierzył podaną dawkę leku i się zamęczyła...
i problem był podobny jak u Ciebie, świnka się ciągle drapała, aż zaczęła się drapać do krwi, miała strupki itp. okazało się, że jest to zapalenie skóry, jw, dostala zastrzyk, lecz wet jej nawet nie zważył, po tym swinka sie męczyła i u tego asmego weta musieliśmy ją uśpić, bo doszło do tego stopnia, że świnka nie jadła, nie piła, ani nawet nie miala siły podnieść się na 4 łapki....

natomiast teraz jedna ze świnek zachorowała na nowotwór, byłam u zwyklego weta, i podal jej lek, ktorego nazwe pozniej dostalam i jest to lek na zapalenia czegos tam, lecz nie zaleca sie podawania go swinkom morskim.... takie cuda wyczytalam.
pojechalam do specjalisty i od razu wiadomo co jest na rzeczy... w poniedzialek zabieg wycinania guza i kastracja, elcz w profesjonalnej klinice, z mnóstwem pozytywnych opinii, mam nadzieję że się na nich nie zawiodę :(

Obrazek
PAMCIA i TRUSIA [*] 04.01.2015 :(

Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 687
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Skacz, drapie, gryzie, piszczy, Pomocy!!

Postautor: Renika » 3 stycznia 2015, 14:57

Może to jakieś pasożyty np. świerzb lub grzybica
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... f=21&t=105
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... f=21&t=106
Jeżeli podawany jest antybiotyk to koniecznie trzeba podawac śwince probiotyk np. lakcid, bio protect, 2-3 godz. po podaniu leku. Mam nadzieję że ten żwirek to nie taki drobny dla kotów - jest trujący dla świnek! Lepsze są trocinki, dry bed lub mata łazienkowa. Zmień podłoże i udaj się do specjalisty.


paulincianom
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 29 sierpnia 2017, 0:43
Kontaktowanie:

Re: Skacz, drapie, gryzie, piszczy, Pomocy!!

Postautor: paulincianom » 29 sierpnia 2017, 0:50

Odświeżam temat
Ciagle się gryzie ma 3 miesiące dopiero
Biorę ja w ręce i sprawdzam sierść to piszczy i grucha Wiec chyba tak nie chce bo jak ja przestaje to on milknie
Czy od tej pory do rana nic mu się nie stanie ???
Czy jeśli to te wszy to czy mogą przejść na ludzi ?
PROSZĘ O POMOC !!!



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Dołącz do nas