Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
NatanVie
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 września 2015, 16:16
Kontaktowanie:

Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: NatanVie » 19 września 2015, 16:19

Problem taki jak w temacie. Świnka nie je (albo je bardzo małe porcje, straciła apetyt i to widać w jej wadze, jak i na pierwszy rzut oka). Nie robi kup, w tej chwili mija 5 godzina od kiedy miała zmieniane w klatce, i nie ma kup ani siku. Rodzice nie chcą zabrać jej do weta (idioci, co zrobić). Czy w takiej sytuacji kupić olej parafinowy i podać śwince? W jakich porcjach? Ile razy dziennie? Błagam, pomóżcie. Taki stan rzeczy utrzymuje się od kilku dni, a ja nie mam pieniędzy na weterynarza.


Awatar użytkownika

świneczka001
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lutego 2013, 15:10
Świnki morskie: Biszkopt, Snicers, Kokos, Tofinek
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: świneczka001 » 19 września 2015, 17:43

Możesz podać jej espumisan w kroplach dla niemowląt na wzdęcia ( może ma wzdęcie twoja świnka) podawaj 3x dziennie po 5-8 kropli na łyżeczce lub z plastikowej strzykawki bez igły.Drugim sposobem może być napar z kopru włoskiego 1 torebka na ok pół litra wody a o oleju parafinowym nie słyszałam. Mojej śwince pomogły te dwa sposoby .


NatanVie
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 września 2015, 16:16
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: NatanVie » 19 września 2015, 17:44

Gdzie znajdę espumisan we Francji.... ;/ czy może być obojętnie jaki lek na wzdęcia?

Olej parafinowy :

Klik
Klik numer 2
Klik numer 3
Ostatnio zmieniony 19 września 2015, 17:48 przez NatanVie, łącznie zmieniany 1 raz.


świneczka001
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lutego 2013, 15:10
Świnki morskie: Biszkopt, Snicers, Kokos, Tofinek
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: świneczka001 » 19 września 2015, 17:47

Nie wiem, bo mieszkam w Polsce.A herbata z kopru włoskiego jest tam u ciebie?


NatanVie
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 września 2015, 16:16
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: NatanVie » 19 września 2015, 17:49

Klik
Klik numer 2
Klik numer 3

Myślę że zostanę przy oleju parafinowym gdyż wiele osób poleca ten sposób (mógłby ktoś coś o nim napisać, ktoś kto coś o nim wie lub używał)?

Czy herbatka jest zaraz sprawdzę


świneczka001
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lutego 2013, 15:10
Świnki morskie: Biszkopt, Snicers, Kokos, Tofinek
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: świneczka001 » 19 września 2015, 17:51

Ile twoja świnka ma lat ?( może nie je ze starości)Życze szybkiego powrotu do zdrowia twojej świnki.


NatanVie
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 września 2015, 16:16
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: NatanVie » 19 września 2015, 18:36

Ciężko powiedzieć ile ma? Około 3 lata, być może ponad 3 lata. Ale ona nie woła już tak często o jedzenie (kiedyś rano/dzień/wieczór), a teraz woła raz na dzień. Dzisiaj zjadła koperek, skórki od jabłka i skórkę od ogórka ale nadal kupki nie widać. Podać jej więc jutro ten olej?


świneczka001
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 6 lutego 2013, 15:10
Świnki morskie: Biszkopt, Snicers, Kokos, Tofinek
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: świneczka001 » 19 września 2015, 21:19

Myślę ,że możesz jej podać.


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: Renika » 20 września 2015, 2:17

Bez weterynarza się nie obejdzie bo świnki reagują tak na różne choroby i może potrzebny będzie antybiotyk. Powiedz rodzicom że przez ich decyzję mogą skazać zwierzątko na śmierć. Ty możesz zakupić szybko jakąś karmę ratunkową (herbi care, rodi care) albo robić papkę z granulatu i podawać śwince 4-5 razy dziennie przez strzykawkę lub pipetkę. Zakup też jakiś probiotyk na wzdęcia.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: befana30 » 20 września 2015, 6:29

NatanVie pisze:Ciężko powiedzieć ile ma? Około 3 lata, być może ponad 3 lata. Ale ona nie woła już tak często o jedzenie (kiedyś rano/dzień/wieczór), a teraz woła raz na dzień. Dzisiaj zjadła koperek, skórki od jabłka i skórkę od ogórka ale nadal kupki nie widać. Podać jej więc jutro ten olej?


czy ma sianko?
swinki potrzebuja siana na poprawna prace ukl.pokarmowego ze wzgledu na blonnik jaki sie w nim znajduje (oprocz wiadomego scierania zabkow)- pomaga w "przemieszczaniu" materii pokarmowej w jelitach, mozesz sprobowac rowniez ze zwykla trawa- zobacz czy aby nie zmienila tymczasowo gustow na pokarm suchy (mialam tak z samiczka, swiezego nie tknela za to tylko siano i granulat przez ok.2 tyg potem wrocila do normalnej diety).
Mogla sie rowniez czyms struc, stad znikomy apetyt- wtedy jednak bedzie potrzebna wizyta u weta.
Sprobuj z tym sianem i zwykla trawa moze sie skusi, powodzenia :)

ps- nie jestem pewna czy olej to dobry pomysl, juz dostala kopru na ewentualne wzdecia- jednak tu sprawa jest oczywista: nie je, wiec i sie nie zalatwia.
Moja kiedy przechodzila ta swoja "sucha diete" skusila sie jedynie na zielona pietruszke i swieza bazylie- zobacz, moze poskubie.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas