Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: befana30 » 23 września 2015, 7:05

NatanVie pisze:Uff, zrobił siku! To chyba dobra wiadomość? :)


myslalam, ze mial problemy z "bobczeniem", a nie siusianiem... :hmmm:

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika

NatanVie
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 września 2015, 16:16
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: NatanVie » 23 września 2015, 11:18

Siku też nie robił. Dostaje jeść przez strzykawkę, ale i tak połowa około tego co mu daje, ląduje na mnie lub zostaje na strzykawce...

Dzisiaj wieczorem kupie koperek, może zje


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: befana30 » 23 września 2015, 12:00

aha, pamietam ze wspomniales ze bardzo duzo pije jak na niego, wiec jakos mi przez mysl nie przeszlo, by nie robil rowniez siku- kontrolowales moze w rogach klatki podczas czyszczenia..? u mnie akurat bardzo dobrze widac jakie kaciki sobie wybieraja na toalete po mokrych trocinach.

Przez strzykawke to co pani weterynarz przepisala, tak? a co z normalnym jedzeniem jakie moze dostawac? nie skubie czy tez musisz "miksowac"?
Koperek jest na wzdecia, wiec skoro taki akurat ma problem nie powinno mu zaszkodzic.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

NatanVie
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 września 2015, 16:16
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: NatanVie » 23 września 2015, 12:06

Coś tam poskubie, ale narazie głównie na zupce dla bobasów + ta papka przepisana przez weta, zmiksowana. Co godzine dostaje. Tylko że strasznie niechętnie je, i całkiem sporo wylatuje... Bobka narazie nie zrobił...


NatanVie
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 września 2015, 16:16
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: NatanVie » 25 września 2015, 13:40

Dzisiaj Maks zrobił kupę! Co prawda jest to raczej ''długi sznur'', niż normalny bobek, ale to chyba przełom czy nie?


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: GalaxySparkle » 26 września 2015, 1:58

Niom, Twój świnek zaczął 'działać'. Pełen sukces nadejdzie gdy wróci do normalnego pożywienia. A jak z jego wagą?


NatanVie
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 września 2015, 16:16
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: NatanVie » 26 września 2015, 21:40

Dopiero zaczyna podjadać, ale apetyt nie ten sam... Jest troszkę ospały, zmęczony a ja nie wiem dlaczego ,


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: GalaxySparkle » 28 września 2015, 2:02

OK, to dobrze, że zaczyna podjadać. Pytałam, bo chodziło mi o wpływ na wagę. Wiesz, czy już się zwiększyła troszeczkę, czy choć się utrzymuje. Ospały może być z powodu samego niedojadania. Jeżeli tak, to to już powinno mijać, gdy tylko się wzmocni, odzyska siły.


NatanVie
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: 19 września 2015, 16:16
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: NatanVie » 2 października 2015, 14:21

Pojawiło się rozwolnienie, pokarmy ze strzykawki już odstawione.

Zauważyłem że gdy tylko daję jedzenie, sałatę, marchew to on od razu podskakuje z wielką chęcią, ale oczy chcą a nie brzuch....


Niestety Maksiu umiera, jedyne co mogę zrobić, to być przy nim


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świnka morska nie je, i nie robi kupy

Postautor: befana30 » 2 października 2015, 18:16

nie trac nadziei- daj mu jak najwiecej siana i suchego pokarmu, zobacz czy je i dobrze ze odstawiles papki- za duzo swiezego tez uszkadza ukl.pokarmowy swiniaczka, wiec potrzebuje sianka by zbilansowac, moze z tego wyjdzie, nie wszystko jeszcze stracone- trzymam kciuki za Maksia

ps- czy do tych lekarstw o ktorych wczesniej wspominales dostal rowniez probiotyk na ochrone zoladka..? na biegunke podaje sie takze wegiel (taki, ktorego sami uzywamy w tym samym celu)- najmniej szkodliwy i najbardziej oczywisty, choc malo znany w leczeniu swinek, sproboj zgniesc ok.1/4 tabletki albo i mniej i rozpusc w odrobinie wody, podaj przez strzykawke.
Wiem, ze zabrzmi to ryzykownie ale ja na twoim miejscu odstawilabym lekarstwa jakie mu przepisano tak jak ta papke i sprobowala tego weglu oraz siana- bardziej niz te wszystkie leki jakie przyjal w ostatnich dniach juz mu zoladka nie podrazni, a moze i pomoze, czasami takie najprostsze rzeczy sa najbardziej skuteczne, chco oczywiscie istnieje ryzyko, ze moze byc juz "za pozno", miejmy nadzieje, ze nie.
Ze swiezych rzeczy dawaj wlasnie marchewke, trawe-zadnych owocow, ziol jak na razie i ogorkow- rzeczy malo soczyste, po ktorych nie dostanie ponownego rozwolnienia, ale pamietaj by go poic przegotowana i ostudzona woda, z ziol moze tylko ta bazylie ze wzgledu na wlasciwosci bakteriobojcze i przeciwzapalne, zadnego kopru, naprawde trzymam kciuki :)
Ostatnio zmieniony 2 października 2015, 18:35 przez befana30, łącznie zmieniany 1 raz.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 34 gości

  • Dołącz do nas