Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

pomocy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
joasia200
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 października 2015, 22:10
Kontaktowanie:

pomocy

Postautor: joasia200 » 29 października 2015, 23:20

Moj swinek (Benio) ostatnio zachorowal. Zaczelo sie od paralizu ale zostal juz wyleczony. Gdy dostal ostatnia dawke antybiotyku zaczela sie u niego biegunka ( nie jest jakas straszna ale i tak sie martwie) wet zalecil mi stoswanie lactid i od wczoraj go stosuje. Jednak moj swiniak nie chce jesc pije tylko wtedy gdy sama mu pomagam z poidelkiem (ze strzykawki sie boje mu dac)w dodatku jest zimny a w klatce siedzi skulony w jednym kacie i ma najezone futerko.
Ostatnio zmieniony 29 października 2015, 23:41 przez joasia200, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: pomocy

Postautor: GalaxySparkle » 29 października 2015, 23:36

Boże... Dziewczyno, nie możesz się bać podawać śwince jedzonka ze strzykawki. Podejrzewam, że skoro od wczoraj dopiero dostaje Lakcid, to antybiotyk bez probiotyku musiał spowodować, że choroba wyleczona ale pojawił się problem z jedzeniem. Jeśli nie będziesz go dokarmiać, to zniszczy jego żołądek, a w kosekwencji doprowadzi do śmierci. Świnki brzuszek cały czas pracuje, musisz go karmić co 2 h. Wiem, że gdzieś na forum SPŚM jest poradnik karmienia strzykawką. Jak tylko znajdę, to dodam linka.
Na szczęście b.szybko znalazłam. Jest poradnik i nawet filmiki. Osobiście nie oglądałam, ale z pewnego źródła, więc możesz im spokojnie zaufać.
http://swinkimorskie.eu/nowe_forum/view ... ?f=21&t=97
http://swinkimorskie.eu/nowe_forum/view ... ?f=21&t=99
Bierz się do roboty i ratuj świnka. Powodzenia.


joasia200
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 października 2015, 22:10
Kontaktowanie:

Re: pomocy

Postautor: joasia200 » 29 października 2015, 23:42

Dziekuje


joasia200
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 października 2015, 22:10
Kontaktowanie:

ratunku!!!

Postautor: joasia200 » 30 października 2015, 21:32

Jak wczesniej pisalam moj swinek ma biegunke dostaje lek i dokarmiam go ale jest z nim coraz gorzej.... Wczoraj jeszcze normalnie chodzil a dzisiaj ledwo co przy tym strasznie sie trzesie.... Normalnie gasnie w oczach ... Ostatnia porcje jedzonka wyplul wiec nie chcialam go karmic na sile zeby mu nie zaszkodzic... Nie wiem co mam robic boje sie ze on umrze a ja nic nie moge z tym zrobic. Dzwoniłam do weta ale wyjechal i bedzie dopiero w poniedzialek a inny wet jest dopiero 60 km od mojej miejscowosci i nie mam jak dojechac tam... Czy moj swinek naprawde zdechnie czy po prostu jego organizm walczy... Prosze o informacje bardzo sie boje.
Ostatnio zmieniony 30 października 2015, 22:52 przez joasia200, łącznie zmieniany 1 raz.


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: pomocy

Postautor: GalaxySparkle » 30 października 2015, 22:22

Rozumiem, że mówisz o gabinetach z listy polecanych? Na wszelki wypadek podaję:
viewforum.php?f=20
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... m.php?f=31
Spróbuj chociaż konsultacji telefonicznej, żebyś prędko uzyskała fachową poradę, bez czekania na forum. Też się boję. :/


livijenn
Użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: 30 października 2015, 14:38
Kontaktowanie:

Re: pomocy

Postautor: livijenn » 30 października 2015, 22:29

Trzymam kciuki żeby wszystko się skończyło dobrze. Pamiętaj, że przy biegunce łatwo się odwodnić. :( No i próbuj jednak dać mu to jedzonko bo świnka musi jeść. Trzymajcie się tam! :)


joasia200
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 października 2015, 22:10
Kontaktowanie:

Re: pomocy

Postautor: joasia200 » 30 października 2015, 22:57

Dzwonilam do lecznicy ale przez telefon nie moga okreslic co mu jest .... Mam w swojej miejscowosci weta ktory zna sie na swinkach.... Probuje mu dac jesc nawet nie chce zaczac rzuc.. A na sile sie boje zeby mu nie wstrzyknac za mocno .... Z godziny na godzine jest coraz slabszy i bardzo ciezko oddycha


joasia200
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 29 października 2015, 22:10
Kontaktowanie:

;(

Postautor: joasia200 » 30 października 2015, 23:44

Niestety przed chwila moj Benio zdechl ... ;(


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: pomocy

Postautor: GalaxySparkle » 30 października 2015, 23:52

Przykro mi. :(


Awatar użytkownika
kira
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: 27 maja 2015, 21:03
Świnki morskie: Kira[*], Zuzia [*], Niunia
Kontaktowanie:

Re:

Postautor: kira » 31 października 2015, 7:11

joasia200 pisze:Niestety przed chwila mój Benio zdechł ... ;(


To smutne. :sad:

________________________
Pozdrawiam
Julia

Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości

  • Dołącz do nas