Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
sosenka880
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 6 listopada 2013, 20:57
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Noise, Mixer
Kontaktowanie:

Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: sosenka880 » 17 listopada 2015, 22:25

Witam
Przepraszam jesli temat sie powtarza. Niedawno zauwazylam ze moj prosiak mniej je i troche schudl. Probujac go zachecic do jedzenia zauwazylam ze ma jeden gorny siekacz zlamany. Udalam sie dzis do weterynarza i okazalo się ze dolne siekacze ma za dlugie a tylne zabki rosna do srodka. Zaproponowali w piatek zabieg wyrownania gornych siekaczy, skrocenie dolnych jak i tych z tylu. Mam teraz pytanie dotyczace narkozy. Czytalam ze swinki zle znosza narkoze :( Weterynarz powiedziala ze roznie moze byc jednak jeśli nie podejmiemy zabiegu proskowi dalej beda zeby krzywo rosly i w koncu moze przestac jesc co oczywiscie doprowadzi do..... :( Mowila równiez ze byc moze jest to wada genetyczna i trzeba bedzie zabieg powtarzac co ok pol roku.
Prosze podzielcie sie swoimi doświadczeniami. Jestem zalamana i przerazona. 2 lata temu straciłam samiczke oddaja c ja na obserwacje na noc jak zalecił weterynarz i teraz boje sie podwojnie :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: cornice » 18 listopada 2015, 9:25

Ja ze swoją 3 tygodniową świnką jesteśmy ledwo co po operacji i zwierzak bardzo dobrze zniósł narkozę, jeden dzień był ospały, podawałam mu gerberka i wodę strzykawką a na drugi zaczął normalnie jeść sianko karmę, pić. Dziś mija 5 dzień po i świniaczek zachowuje się zupełnie normalnie. Nie będzie źle, wiadomo, że jest ryzyko ale skoro mówisz, że to ma ulżyć cierpieniom Twojego zwierzaka to ja bym się zdecydowała. No i kompetentny weterynarz od zwierząt egzotycznych to podstawa :)


Konto usunięte

Re: Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: Konto usunięte » 18 listopada 2015, 11:47

cornice pisze:Ja ze swoją 3 tygodniową świnką jesteśmy ledwo co po operacji i zwierzak bardzo dobrze zniósł narkozę, jeden dzień był ospały, podawałam mu gerberka i wodę strzykawką a na drugi zaczął normalnie jeść sianko karmę, pić. Dziś mija 5 dzień po i świniaczek zachowuje się zupełnie normalnie. Nie będzie źle, wiadomo, że jest ryzyko ale skoro mówisz, że to ma ulżyć cierpieniom Twojego zwierzaka to ja bym się zdecydowała. No i kompetentny weterynarz od zwierząt egzotycznych to podstawa :)



Cornice świnka ma 3tyg. czy jest u Ciebie od 3tygodni? Też miała przerost zębów czy coś innego?


Awatar użytkownika
sosenka880
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 6 listopada 2013, 20:57
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Noise, Mixer
Kontaktowanie:

Re: Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: sosenka880 » 18 listopada 2015, 12:16

Jakiego gerberka? Bo kojarzy mi sie tylko z ta papka dla dzieci heh. Ja niestety mieszkam w Anglii i chodze do jednej kliniki a ze mam dwa proski to troche kartoteki tam maja przez swoje waleczne charakterki :) wyglada na to ze musze byc dobrej mysli i czekac do piatku


Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: Moreni » 19 listopada 2015, 18:04

sosenka880 pisze:Jakiego gerberka? Bo kojarzy mi sie tylko z ta papka dla dzieci heh.

Właśnie takiego dla dzieci. Można też dawać rozmoczoną suchą karmę (w postaci takiej papki).

Też mam świnkę z perspektywą operacji w niedalekiej przyszłości, tylko ze zabieg dotyczy oka. Małej na razie to nie przeszkadza, więc czekam aż trochę podrośnie. Przyznam, że trochę się boję tego zabiegu, najprawdopodobniej będę musiała się na niego wybrać do innego miasta...


Awatar użytkownika
cornice
Użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: 18 lutego 2015, 11:42
Lokalizacja: wielkopolskie
Świnki morskie: Rozi, Hela, Fenia, Korso
Kontaktowanie:

Re: Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: cornice » 21 listopada 2015, 18:42

TaMi pisze:
cornice pisze:Ja ze swoją 3 tygodniową świnką jesteśmy ledwo co po operacji i zwierzak bardzo dobrze zniósł narkozę, jeden dzień był ospały, podawałam mu gerberka i wodę strzykawką a na drugi zaczął normalnie jeść sianko karmę, pić. Dziś mija 5 dzień po i świniaczek zachowuje się zupełnie normalnie. Nie będzie źle, wiadomo, że jest ryzyko ale skoro mówisz, że to ma ulżyć cierpieniom Twojego zwierzaka to ja bym się zdecydowała. No i kompetentny weterynarz od zwierząt egzotycznych to podstawa :)



Cornice świnka ma 3tyg. czy jest u Ciebie od 3tygodni? Też miała przerost zębów czy coś innego?


Świnka i ma 3 tygodnie i jest u mnie od 3 tygodni ;) był to zabieg kastracji


Felek
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 22 listopada 2015, 15:03
Kontaktowanie:

Re: Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: Felek » 22 listopada 2015, 15:18

Moja świnka po narkozie była jakby pijana przez kilka godzin. Ale weterynarz uprzedził mnie, że tak będzie. Mówił, że mogą mu drżeć łapki oraz, że może nie wiedzieć co zrobić z głową. Na szczęście nie trwa to bardzo długo. :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: GalaxySparkle » 23 listopada 2015, 19:08

A ja już kiedyś pisałam na forum i powtórzę: Dajcie sobie spokój z tym Gerberem. Producentem jest firma Nestle należąca do koncernu Unilever, odpowiedzialnego za okrutne testy na zwierzętach. Żaden miłośnik nie zwierząt nie kupuje produktów od nich.


Awatar użytkownika
sosenka880
Użytkownik
Posty: 43
Rejestracja: 6 listopada 2013, 20:57
Lokalizacja: UK
Świnki morskie: Noise, Mixer
Kontaktowanie:

Re: Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: sosenka880 » 8 grudnia 2015, 11:31

Prosiaczka zawiozlam na zabieg o 9 rano a juz po 15 moglam odebrac. Radoscia bylo patrzec ze wszystko jest w porzadku. Jedynym mankamentem bylo oczywiscie jedzenie. Uczyl sie jakby od nowa. Nawet banana ktory jest miekki nie gryzl tylko lizal. Ale od razu odzyl teraz je swobodnie i jest duzo weselszy :)


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Jak swinki znosza narkoze? (Zabieg na zabki)

Postautor: GalaxySparkle » 8 grudnia 2015, 21:06

:) Miło się dowiedzieć, że już wszystko dobrze. :)


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Google Adsense [Bot] i 11 gości

  • Dołącz do nas