Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Leki przy leczeniu grzybicy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Leki przy leczeniu grzybicy

Postautor: befana30 » 9 grudnia 2015, 7:26

wcina i sie oblizuje, poniewaz oprocz juz wyzej wymienionych tabletki zawieraja rowniez maltodekstryne, ktora w smaku jest slodka ;) nie dziwie sie wyboru tabletek z drozdzow piwnych- na nas akurat dzialaja swietnie, na porost wlosow, paznokci, wyglad skory i juz wyzej wymienione- czyli wychodzimy z zalozenia, ze na swiniaka tez pozytywnie podzialaja, ale miej na wzgledzie ten sterynian magnezu, bialko (no wlasnie, nie pisza jakiego pochodzenia...) czy inne substacje, ktore czesto stosuje sie w diecie kulturystow :) mniejsza juz z tabletkami dla kotow- dopoki nie ma skutkow ubocznych i stosowany jako suplement diety krotkoterminowo to chyba nie zaszkodzi.

Jesli chodzi o lapki moga byc dwie opcje- albo nowe ognisko grzybicy albo podraznienie z podloza, jak czesto zmieniasz trociny..? moze byc i sam fakt nieodpowienich trocin- ostatnio na forum ktos sie wypowiadal, ze swiniak byl z tego powodu alergikiem, moge ci w tym wypadku poradzic wymiane podloza np na tydzien wlasnie na mate lazienkowa i obserwacje czy zaczerwienienie z lapek schodzi, tylko po to, by sprawdzic czy aby faktycznie nie toleruje tych trocin. Poza tym przy grzybicy, wiadomo, czeste wymienianie klatki co 3, 4 dni ze wzgledu na czystosc, ale rowniez kumulujacy sie mocz- moze maly spi po prostu i lazi po mokrym i stad te lapki? Pasnik mozesz spokojnie zawiesic- masz na wysokosci ok 5-8cm? w takim wypadku nie powinien byc dla niego problemem- moje kilkudniowe prosiaki dosiegaly stawajac na tylnich lapkach i opierajac sie przednimi o prety :)
Ostatnio zmieniony 9 grudnia 2015, 9:39 przez befana30, łącznie zmieniany 2 razy.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Leki przy leczeniu grzybicy

Postautor: Konto usunięte » 9 grudnia 2015, 9:23

Ja ją kapałam ze względu na to, że miała wszoły i miliony jajek, których do teraz całkowicie się jeszcze nie pozbyłam, a przy okazji odkażałam/leczyłam całe ciałko. Niektórych zakażeń grzybiczych można nie zauważyć na początku, a tak to Nizoral dociera wszędzie. Głównie kąpałam ją przed każdą nową dawką iwermektyny czyli ogólnie można stwierdzić, że co tydzień. Na razie jej nie kąpię, bo nie widzę takiej potrzeby. Jak się wszystko goi i nie ma nowych zmian to nie musisz kąpać.


Monika1990
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: 30 listopada 2015, 22:05
Kontaktowanie:

Re: Leki przy leczeniu grzybicy

Postautor: Monika1990 » 16 grudnia 2015, 23:32

Fisia jest juz zdrowa :-) place zarastaja, nowych nie widac, strupkow i drapania brak :-)



Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Dołącz do nas