Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Po jakim czasie od wyleczenia grzybicy można połączyć świnki?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Konto usunięte

Po jakim czasie od wyleczenia grzybicy można połączyć świnki?

Postautor: Konto usunięte » 7 grudnia 2015, 13:17

Jak w temacie powyżej, kiedy będę mogła połączyć świnki bez szkody dla zdrowej? Co ze wszołami? Świnka ma już za sobą 3 dawki iwermektyny, to wystarczająca ilość? Już po 1 dawce robaki pozdychały i nigdy już nowych form życia nie widziałam. Śwince odrasta sierść, zostały właściwie tylko 2 małe miejsca, gdzie jeszcze trzeba walczyć by włosy odrosły. Chodzi mi głównie o to czy trzeba czekać do całkowitego porostu włosów (podobna długość do reszty) czy można nieco szybciej jak będą krótsze bez oznak grzybicy, a może po wyleczeniu i odrośnięciu włosów trzeba jeszcze poczekać kolejne 2-4tyg? Świnki się nie znają, ale młoda (zakażona) bardzo chciałaby iść do starszej. Żal mi jej strasznie, ale wiadomo na 1 miejscu jest zdrowa świnka. Czeka nas jeszcze jedna wizyta u weta (chyba już tylko kontrolna).


Awatar użytkownika

Dan
Użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: 15 grudnia 2015, 14:01
Kontaktowanie:

Re: Po jakim czasie od wyleczenia grzybicy można połączyć świnki?

Postautor: Dan » 15 grudnia 2015, 14:20

Jeśli chodzi o grzybicę izolacja chorej świnki powinna trwać do trzech tygodni po ustąpieniu widocznych objawów. Przy czym oprócz stosowania preparatów grzybobójczych należy dokładnie dezynfekować klatkę np. octeniseptem. Z racji tego, że jest to zoonoza zwierzę należy, jeśli to konieczne, brać na ręce w rękawiczkach jednorazowych. Lekarz powinien podać dawkę podtrzymującą dwa tygodnie po ustąpieniu objawów.
Cykl życiowy wszoł przebiega ok. 1 mca - to, że nie widzisz "nowych form życia" nie oznacza, że ich nie ma np. w postaci jaj lub nimf.
Pozdrawiam,
Daniel - stud. wet.



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości

  • Dołącz do nas