Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Uczulenie, grzybica??

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
olinek
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 stycznia 2016, 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Beza
Pyza
Figa
Pufa
Kontaktowanie:

Uczulenie, grzybica??

Postautor: olinek » 7 stycznia 2016, 12:28

Dzień dobry :) Niestety mój pierwszy post musi być na taki okropny temat.... Świnka urodzona na początku listopada, kicha, ale nie ma kataru. I wczoraj zauważyłam na jej małym ciałku takie cudo:

Obrazek


po spryskaniu Octeni Sept i oczyszczeniu:

Obrazek

dzisiaj po drugim spryskaniu Octeni Sept

Obrazek

a tu "ulokowanie" problemu

Obrazek


Co to może być? Bo już zgłupiałam oglądając te wszystkie zdjęcia grzybków, syfków itp. Dzisiaj przyjeżdżają do nas dwie małe świnki z hodowli i nie wiem czy mogę je w takiej sytuacji połączyć :/


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
cookie01
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 20:58
Świnki morskie: Miki[*] Frugo Szczurek[*]
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie, grzybica??

Postautor: cookie01 » 7 stycznia 2016, 13:48

Na Twoim miejscu bym ich nie łączyła, a z prośkiem wybrała się do weterynarza. :yes: Nie wiem co to za cudo. Może ktoś bardzie doświadczony się wypowie. :look:

"Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie." Wisława Szymborska

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie, grzybica??

Postautor: befana30 » 7 stycznia 2016, 14:24

Calkiem mozliwe, ze jest to zmiana grzybiczna, a potraktowanie jej Octeniseptem zawierajacym etanol podraznilo naskorek doprowadzajac do zaczerwienienia- wizyta u weta oczywiscie konieczna i niestety nie mozna proska zapoznawac z innymi osobnikami, bo jak wiadomo grzybica jest zarazliwa.
Moze to byc rowniez alergia na podloze, bo wiele swinek wykazuje alergie wobec trocin- nadmierne drapanie sie, czyli "lyse placki" oraz kichanie, ale bez kontroli u weta raczej trudno odgadnac.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

olinek
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 stycznia 2016, 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Beza
Pyza
Figa
Pufa
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie, grzybica??

Postautor: olinek » 8 stycznia 2016, 22:50

Na wstępie bardzo dziękuję Wam za odpowiedzi. Byłam dzisiaj z Bezą u weterynarza (w Ogonku) i został stwierdzony świerzb :/ nie wiem co "lepsze" ale tu przynajmniej wiem, że się nie zarażę i mogę trochę tego spragnionego uczuć prośka pomiziać od czasu do czasu. Także ranka została popsikana jakimś śmierdzącym specyfikiem, dostała dzisiaj jeden zastrzyk-cóż to był za płacz (przed nami jeszcze dwa w kolejne piątki) oraz przemywaniem Imaverolem co 3 dni(bo w takich ranach jest idealne miejsce na grzyba). Całe szczęście zauważyłam rankę dzień przed przyjazdem dwóch kolejnych świnek i ich nie połączyłam! Dodam, że na rance dodatkowo pojawiły się dzisiaj strupki. Za użycie octeni septu nie zostałam okrzyczana, a wręcz kosztem lekkiego szczypania powstrzymałam rozprzestrzenianie się choróbska na resztę ciałka. Trzymajcie kciuki za szybki powrót do zdrowia :)


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie, grzybica??

Postautor: befana30 » 8 stycznia 2016, 23:06

my kciuki trzymamy :ok:
przygotuj sie mimo wszystko na ok.miesiaca kuracji, smarowania mascmi itd bo ze swierzbem jak z grzybica- cholerstwo dlugo schodzi.
Octenisept sam w sobie jest dobry bo stosuje sie nawet na rozne alergiczne obrzeki itd tylko najwidoczniej ten etanol doprowadzil do zaczerwienienia jak kazdy alkohol- grunt ze sie nie rozrasta i tylko w jednym miejscu, wiec i mniej sie bedziecie meczyc podczas kuracji ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

olinek
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 7 stycznia 2016, 12:05
Lokalizacja: Warszawa
Świnki morskie: Beza
Pyza
Figa
Pufa
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie, grzybica??

Postautor: olinek » 30 stycznia 2016, 23:50

Halo halo!
Zgłaszam że Bezunia wróciła do zdrowia mieszka już ze swoimi współplemieńcami, "rana" pięknie zarasta futrem i co najważniejsze, wygląda na zadowoloną :D dostała 3 zastrzyki na pasożyty, imaverol i smarowanie clotrimazolem. Walka trwała 3 tygodnie, po 3 zastrzyku mieszkała już z 3 dziewczynami :P byłyśmy w sumie u 3 pań i każda twierdziła co innego (co ja mam z tą trójką? :D ) stąd też leczenie i na grzyba i na pasożyta. Później dopiero okazało się że to grzyb a nie świerzb, swoją drogą nie wiedziałam że to jest tak podobne że aż weterynarze nie są pewni przed dłuższy czas. Reszta świnek ma się doskonale, bez żadnych objawów grzybicy.

A Beza chyba wygląda na zadowoloną? :lol:
Załączniki
WP_20160123_14_21_45_Pro.jpg


Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie, grzybica??

Postautor: GalaxySparkle » 31 stycznia 2016, 12:22

Halo. Super, że Ty wróciłaś do nas i dajesz znać o zdrowiu świneczki. :) Dużo zdrowia dla całego stadka!!


kawia domowa
Użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: 25 lutego 2016, 1:25
Kontaktowanie:

Re: Uczulenie, grzybica??

Postautor: kawia domowa » 25 lutego 2016, 1:41

teraz nie łącz świnek w żadnym wypadku !!! jest to na pewno grzybica!!!
na wzmocnienie świniaczka polecam witaminę C ''RodeVit C"
jest to witamina C w formie proszku który należy rozpuścić w wodzie i podać zwierzakowi w misce lub poidełku, zależy z czego świnka pije.
jest to preparat specjalnie stworzony dla świnek
lecz wizyta u weterynarza jest konieczna ponieważ witamina nie załatwi sprawy


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Dołącz do nas