Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Intymne problemy świnkowe

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Intymne problemy świnkowe

Postautor: befana30 » 6 lutego 2016, 7:45

Jak najbardziej, tym bardziej wlasnie przy tych " nie gryzoniowatych" odruchach :) jak z Pusia szlam do weterynarza to tez sie wtulila biedaczyna "do mamiego cycka" i za zadne skarby odejsc nie chciala, az w koncu zadarla tak slicznie glowke do gory, spojrzala mi prosto w oczy i w sekunde sie wdrapala by sie wtulic pod szyje :)
No, jak slabo ukrwiony to czarno to widze, ale on chyba wtedy z uszami mial podobny problem z tym ukrwieniem..? Wit c jednak mozesz mu podawac, szczegolnie teraz kiedy go Franklin zmasakrowal to mu sie zadrapania szybciej zagoja.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
baixoo
Użytkownik
Posty: 59
Rejestracja: 9 marca 2015, 14:51
Lokalizacja: Poznań
Świnki morskie: Abi i Franklin
Kontaktowanie:

Re: Intymne problemy świnkowe

Postautor: baixoo » 8 lutego 2016, 12:02

Nic mu się nie poprawia, siusiak jest już trochę ciemniejszy i Abi nawet go nie chowa, czyli pewnie amputacja. Dzisiaj dopiero odbieram jakiś lek bo wcześniej nigdzie nie mogłam go dostać i to chyba ostatnią nadzieja. Do tego Abi miał wczoraj porządne śniadanie w postaci kabla do słuchawek i ok 2x2cm reklamówki (Franklin znalazł wyjście z wybiegu) i weterynarz powiedział, że mam go obserwować i sprawdzać brzuch czy nie jest twardy ale na razie wszystko jest niby ok. Strasznie się o niego martwie. Teraz dostaje antybiotyk i jakiś probiotyk w strzykawce do jedzenia. A od dzisiaj jakiś lek też do jedzenia.


Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Intymne problemy świnkowe

Postautor: Olusieeeek » 27 grudnia 2016, 21:04

Ja chciałam zapytać jak to jest z pielęgnacją tych męskich spraw. Moj samczyk Fifi niby jak się myje to coś tam sobie patrzy itp, itd. Sika, kupki - wszystko ok. Czytałam, że siusiaka należy myć. Jak to zrobić i czym mu umyć siuśka?


Olusieeeek
Użytkownik
Posty: 131
Rejestracja: 23 listopada 2016, 14:16
Świnki morskie: Fifi
Kontaktowanie:

Re: Intymne problemy świnkowe

Postautor: Olusieeeek » 2 stycznia 2017, 15:49

Pomóżcie! Moj Fifi robi takie ruchy tzw. posuwiste, wychodzi mu wacek i on tam sobie go wiecie ?sprawdza? Nie wiem dlaczego tak robi, ale zauważyłam to wczoraj jak siedział na kanapie ze mną. Poruszał się z boku jakby uprawiał stosunek, wyszedł mu siusiak i on tam sobie coś pogrzebał i było ok. Zrobił tak 2 razy: wczoraj i dzisiaj. Co to znaczy? ma taki pociąg czy coś może sie dzieje?


Awatar użytkownika
Żaneta_Radom
Użytkownik
Posty: 325
Rejestracja: 16 października 2016, 9:12
Lokalizacja: Radom
Świnki morskie: Kris Moris, Lary i Santi
Kontaktowanie:

Re: Intymne problemy świnkowe

Postautor: Żaneta_Radom » 3 stycznia 2017, 21:12

To zwyczajna higiena. Każde zwierze tak robi, raz na jakiś czas. Ja mam doświadczenie z chomikami i koszatniczkami i one robiły dokładnie tak samo.

Myślenie jest trudne, dlatego większość ludzi woli osądzać

Zapraszam do bliższego poznania mojej gromadki:
http://www.swinkimorskie.eu/nowe_forum/ ... =55&t=7155


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

  • Dołącz do nas