Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Chora świnka morska

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Kuba123
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 lutego 2016, 12:08
Kontaktowanie:

Chora świnka morska

Postautor: Kuba123 » 9 lutego 2016, 12:27

Posiadam swoją świnkę morska od 5-6 lat. Mam problem, moja świnka ma problemy z dolnymi kończynami. Nie moze nimi ruszać dodatkowo ma problem z oddawaniem kału. Ma wydęty odbyt, kupa przykleja sie jej do ścianek.Codziennie ją czyszcze, żeby nie śmierdziała, dbam o czystość w klatce. Kolejnym problemem są jej przednie łapki które troche spuchły. Jednak jej zachowanie jest dobre domaga sie o jedzenie, piszczy kiedy wchodzę do piszczy. Mam kilka pytań. Jaki jest tego powód ? Czy moja świnka po prostu umiera ze starości ? Czy to po prostu jakas biegunka i da sie to wyleczyć ? Co mam robić ? Dodam, że byłem u weterynarza. Świnka dostała antybiotyk przeciwzapalny. Weterynarz obadał ja i powiedział ze moze to być jakis paraliż. Powiem jeszcze, ze jeśli mojej śwince sie nie polepszy weterynarz zaproponowal żeby ja uśpić. Da sie jeszcze jej jakos pomoc ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
cookie01
Użytkownik
Posty: 55
Rejestracja: 11 czerwca 2015, 20:58
Świnki morskie: Miki[*] Frugo Szczurek[*]
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska

Postautor: cookie01 » 9 lutego 2016, 13:18

Nie znam się zbytnio, ale skoro świniak zachowuje się normalnie to moim zdaniem należy dać jej szansę. Nic nie sugeruję ale czy weterynarz który się nią zajmuje zna się na gryzoniach? Jak długo trwa ten stan?

"Po­cie­szam się myślą, że zwierzęta ni­jakiej świado­mości nie mają, bo byłoby jeszcze więcej zroz­paczo­nych is­tot na świecie." Wisława Szymborska

Kuba123
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 lutego 2016, 12:08
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska

Postautor: Kuba123 » 9 lutego 2016, 13:32

Mieszkam w małym mieście, weterynarz od lat leczył moje zwierzaki, co do samych gryzoni to nie wiem jak dobrze sie na nich zna. Stan świnki utrzymuje sie conajmniej przez tydzien. Zachorowała kiedy byłem na wyjeździe, wiec dopiero od wczoraj wziąłem sprawy w swoje ręce. Dodam rownież, ze była przeziębiona miesiąc temu.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska

Postautor: madzia0902 » 9 lutego 2016, 15:23

A może to brak witaminy C ? Podajesz ją w kroplach albo warzywa z dużą jej ilością? Bo brak witaminy C skutkuje paraliżem tylnych łapek


Kuba123
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 lutego 2016, 12:08
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska

Postautor: Kuba123 » 9 lutego 2016, 16:02

Świnka dostawała warzywa ale nigdy nie podawałem jej witaminy C. Spróbuje dawać ją od dzisiaj. Tylko mam pytanie w jaki sposob najlepiej ją podać?


Awatar użytkownika
Chillinka
Użytkownik
Posty: 31
Rejestracja: 4 sierpnia 2015, 15:12
Świnki morskie: Chilli ur.01.V.15, Ruby ur.08.I.16
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska

Postautor: Chillinka » 9 lutego 2016, 16:15

Najlepiej strzykawką lub pepitką wprost do pyszczka, tak byłoby najefektywniej.


Kuba123
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 lutego 2016, 12:08
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska

Postautor: Kuba123 » 9 lutego 2016, 16:29

Dziękuje. Jak ktoś miałby jeszcze jakieś pomysły to bede wdzięczny jak je napisze


Ahrianka
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: 30 grudnia 2015, 16:36
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska

Postautor: Ahrianka » 9 lutego 2016, 20:07

Podawaj raz w tygodniu witC i karm ja swierzymi wrzywami


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska

Postautor: befana30 » 9 lutego 2016, 21:43

Ahrianka pisze:Podawaj raz w tygodniu witC i karm ja swierzymi wrzywami


Przy tak zlym stanie zdrowotnym do nastepnej dawki wit c by pewnie nie dotrwala...

@Kuba123 wit c podajesz codziennie, mozesz pokropic rowniez na listek pietruszki, wiec nie bedzie kapryszenia, kilogranowy swiniak powinien dostac ok.5 kropel, ale ze Twoja jest chora wiec zwiekszasz do 10kropel dopoki jej sie nie polepszy- jesli to faktycznie bedzie objawem braku tejze wit.
Calkiem mozliwe, ze jednak sie starzeje, swoj wiek juz ma przy czym apetyt jej dopisuje, wiec to nie bedzie zwiazane z ukl.pokarmowym. Lek przeciwzapalny powinien pomoc, bo ten "wydety odbyt" wyglada jak jakis obrzek. Podawaj rowniez swiezej bazyli- jest wlasnie przeciwzapalna oraz koperku, ktory pomaga przy wzdeciach, wiec rowniez podczas zalatwiania sie.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Kuba123
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: 9 lutego 2016, 12:08
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska

Postautor: Kuba123 » 9 lutego 2016, 22:17

@befana30 Bardzo dziękuje za pomoc


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Dołącz do nas