Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Chora świnka morska - układ pokarmowy

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
pyururu
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 marca 2016, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska - układ pokarmowy

Postautor: pyururu » 24 marca 2016, 18:08

Dziękuję wszystkim za odpowiedź .
Świnka ma dużo bakterii -kał po prostu śmierdział nieziemsko .Na szczęście już tak nie śmierdzi . Biegunka ustała.
Problem z jedzeniem nie ustał podaje karmę ratunkową i trawę którą podaje codziennie świeżą ,lecz skubie tyle co nic albo nawet wcale i się odwraca. Jest osłabiona i ledwo drepta po klatce. Ściółkę ma odpowiednią ponieważ to wiórka-- trotki a nie jak jakiś żwirek kuwetowy jak nieraz widziałam. I pytałam nie jednego weta i mówił ,że to dobre rozwiązanie dla świnek .Wodę i wszelakie witaminy dostaje codziennie . Natkę pietruszki również dostała i nie miała chęci nawet jeść.Na siłę wrzuciłam jej do gardła listki i połknęła . Nie wiem tak naprawdę co mogę zrobić . Marchewki nie jada nic kompletnie . Jak stan się jej pogorszył na 2 dni co była mało ruchliwa wet kazał dać niewielką ilość glukozy pod skórę.
Dokładnie mówiąc to Glucosum 5% Fresenius ---> 1000ml rozwtworu 50g glukozy (w postaci glukozy jednowodnej )
Substancje pomocnicze : woda do wstrzkiwań , sodu wodorotlenek , kwas solny .

Proszę o dodatkowe wskazówki ; c
Stan Rio oceniam : tylko na stabilny


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska - układ pokarmowy

Postautor: befana30 » 24 marca 2016, 20:19

Wspaniale sie nia opiekujesz- wyprowadzic swiniaka z biegunki nie jest latwo, takze wiem jak Ci ciezko.
Karma ratunkowa sama w sobie jest dosc sycaca, a jesli widac bobki tzn ze swinka je, trawi i zalatwia sie bez problemow co jest bardzo pozytywne.
Raczej trudno cos wiecej doradzic, poniewaz praktycznie wszystko zostalo wczesniej wspomniane :) musisz na nia znalesc sposob, by naklonic do jedzenia podstawiac jedzonko pod nos co chwile- poskubie niewiele, ale jedzac czesto nie bedzie slabla coraz wiecej. A od kiedy biegunka ustala i od kiedy podajesz karme? widzisz jakies znaczne efekty, by moc stwierdzic ze faktycznie karma i glukoza dziala?
Oprocz trawy i pietruszki dostaje cos jeszcze? sianko skubie, jakies suszki np buraczek, mniszek, krwawnik? Poprobuj rowniez z botwinka, cykoria, lisciami rzodkiewki- zielenina jaka uda ci sie znalesc w sprzedazy, w lidlu maja czasami fajne ziolka w doniczkach, natka selera, inne warzywka korzenne.Sprobuj ususzyc obierki z marchewki czy jablka na kaloryferach i podac w takiej postaci.
Podloze tez dobre- sama uzywam trocin, poniewaz okazaly sie najlepszym rozwiazaniem dla moich proskow

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

pyururu
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 19 marca 2016, 10:49
Kontaktowanie:

Re: Chora świnka morska - układ pokarmowy

Postautor: pyururu » 27 marca 2016, 20:51

Niestety nagły spadek aktywności świnki i nagła śmierć; c
Mniszka i krwawnik podawałam i jadł , siano jadał , liście rzodkiewki codziennie ,trawa itp. Suszonej marchewki nie chciał jeść . Od 2 tygodni był na karmie ratunkowej .
Temat uważam za zamknięty



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości

  • Dołącz do nas