Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Czy to jest grzybica?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Invi98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 lutego 2016, 19:47
Lokalizacja: Tczew
Świnki morskie: Nelka
Nutka
Kontaktowanie:

Czy to jest grzybica?

Postautor: Invi98 » 23 kwietnia 2016, 12:50

Ostatnio zauważyłam przy jednej nóżce Nutki taką rankę.
Załączniki
13081787_1747733392138644_1815189548_n.jpg


Awatar użytkownika

Konto usunięte

Re: Czy to jest grzybica?

Postautor: Konto usunięte » 23 kwietnia 2016, 14:05

Ciężko powiedzieć, może to być otarcie z powodu suchej skóry lub właśnie początki grzybicy. Obszukaj resztę ciała czy nie ma czegoś podobnego no i drugą koleżankę. Spojrzałabym również na okolice pyszczka - świnka gryząc swędzące plamki zaraża też sobie buźkę. Masz może w domu maść propolisową? Świetnie leczy trudno gojące się ranki i przy okazji działa przeciwgrzybiczo. Ewentualnie użyłabym maści z wit. A lub zwykłego kremu dziecięcego na suchą, podrażnioną skórę. Jeśli chora skóra nie zacznie się leczyć po 2-3dniach to zapewne trzeba będzie smarować Clotrimazolem.


Invi98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 lutego 2016, 19:47
Lokalizacja: Tczew
Świnki morskie: Nelka
Nutka
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest grzybica?

Postautor: Invi98 » 23 kwietnia 2016, 22:01

Zaczęłam smarować już dzisiaj Clortimazolem, bo taką też wcześniej dostałam poradę.
Nie zauważyłam na razie żeby Nutka gdzie indziej coś miała. Nelka jest czysta wszędzie, sprawdzałam od razu.
Strasznie panikuję, żeby było wszystko okej. Tak na nie chucham i dmucham, a tu coś się dzieje :(


Invi98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 lutego 2016, 19:47
Lokalizacja: Tczew
Świnki morskie: Nelka
Nutka
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest grzybica?

Postautor: Invi98 » 24 kwietnia 2016, 12:22

Dzisiaj chyba jest gorzej niż było. Jestem przerażona. Jutro jadę do weterynarza, ale nie mogę bezczynnie siedzieć.
Ona tego nie drapie, ale kiedy dotykałam jej patyczkiem zaczęła piszczeć,jakby może ją bolało?
Załączniki
13046290_1748075258771124_1676035881_n.jpg


ramosikk
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwietnia 2016, 9:58
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest grzybica?

Postautor: ramosikk » 5 maja 2016, 13:30

i co powiedział Ci weterynarz? Mój tez ma co chwile takie ranki, ale mowia, że to nie grzybica i nie wiado w końcu co ;/


Invi98
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: 16 lutego 2016, 19:47
Lokalizacja: Tczew
Świnki morskie: Nelka
Nutka
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest grzybica?

Postautor: Invi98 » 5 maja 2016, 18:09

Moja niuńka ma świerzba.
Przez pierwsze trzy dni dostawała zastrzyki z antybiotykiem. Ranka już się jej nie rozchodziła dalej, ani też nie interesowała się nią kompletnie. Przez dwa tygodnie miałam dziewczyny oddzielone od siebie. Weterynarz mówił, że mogę je już połączyć, bo już jest na drodze doleczenia.
Nutka jeździ teraz co tydzień na kropelki.
Na wszelki wypadek kropelki co tydzień dostaje również Nelcia.
Od tamtego czasu nóżka Nutki się goi, nie pojawia się nic nowego, u Nelci również.
Chociaż jak pierwszy raz byłam to lekarka mówiła, że dobrze, że tak szybko zareagowałam bo parę dni i by zaczęła mieć ranki na całym ciele.

Leć do weta koniecznie, napisz jak się u Ciebie ciągnie :)


ramosikk
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwietnia 2016, 9:58
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest grzybica?

Postautor: ramosikk » 8 lipca 2016, 11:12

no widzisz a jednak. Ja byłam nawet u specjalnego weta od swinek 50 km od miejsca zamieszkania i mówi mi, że to nic nie jest z tych rzeczy, że to może od hormonów się gryzie :/ już sama nie wiem co mam robic, bo jak mu zniknie jedna ranka to robi się druga i tak co tydzień a do tego gryzie się po lapkach i karku. Miał już odstawiane warzywa i owoce, bo może alergia zmieniane podłoże itd. Twojej już nie wróciło?


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest grzybica?

Postautor: befana30 » 8 lipca 2016, 17:29

Gryzie przez hormony...? :shock: moze chodzi raczej o zawartosc bialka w sianie..? albo alergiczny na podloze- jakiego uzywasz?
Sprobuj przez tydz, sprasowanego sianka w formie ciasteczek jak te:
http://hipcio.sklep.pl/produkt/zuzala-c ... -siana-50g i obserwuj czy drapanie sie nateza czy moze wlasnie mniej sie drapie. Takie ziolowe ciasteczka mozna zrobic samemu, wystarcza suszki i ziolka np z Herbal Pets.
A czy czyms te ranki smarujesz? zapobiegawczo np. Clotrimazolem czy mascia propolisowa?

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

ramosikk
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: 6 kwietnia 2016, 9:58
Kontaktowanie:

Re: Czy to jest grzybica?

Postautor: ramosikk » 2 sierpnia 2016, 8:12

no już takie rzeczy wymyslalaja. Daje mu siano z zoologicznego ląkowe dla małych gryzoni, podłoże ma bet dry a pod nimi mate, próbowałam chyba każdych, bo kichała. Ale to całkiem zastąpić zamiast siana? Ranki jeśli wyskoczą smaruje clotrimalozum, teraz nie miała przez 2 tyg i znowu kolo pupy mała wyskoczyła. Nawet jak podaje warzywa to w odstępie paru dni żeby zobaczyć czy na pewno nie od jakiegoś z nich. A dziś wstałam i słysze dziwne odgłosy siedzi w domku albo nawet przy jedzeniu co jakiś czas taki jak sowa.


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości

  • Dołącz do nas