Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Problem z łapkami u młodej świnki morskiej

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
MonikaA
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 3 czerwca 2016, 21:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Świnki morskie: Bobek
W Tęczowej Krainie: Michael [*], Fredzia [*], Kubuś [*]
Kontaktowanie:

Problem z łapkami u młodej świnki morskiej

Postautor: MonikaA » 13 czerwca 2016, 22:45

W sobotę po długotrwałej walce z chorobą mojego 6letniego Majkusia musiałam uśpić moje biedactwo bo nie było już dla niego żadnego ratunku. Od tego czasu mój drugi świniak Bobek przestał jeść... także jak najszybciej sprawiłam mu nowego kolegę, 2miesięcznego maluszka... Od chwili gdy umieściłam go w klatce nie ruszał się z miejsca, ładnie wcinał to co miał w zasięgu pyszczka... ale nie przesunął się ani o centymetr... załatwiał się pod siebie... i tak w tym siedział... Zabrałam go zatem dzisiaj do weterynarza i... okazało się, że problemem są jego trzy łapki (obie przednie i jedna tylnia) - te dwie z przodu nie są proste tylko jakby wygięte w boki (do zewnętrznych stron), natomiast tylnia łapka też jakaś dziwna, z obrzękiem w kolanie... dziwnie ją układa, mocno wyciąga ją do przodu jak siedzi... Jestem naprawdę załamana bo dopiero co w sobotę uśpiłam swojego ukochanego Majkela, a teraz przygarnięty maluch też chory :-( Nie zamierzam go jechać oddawać bo zapewne skończyłby jako pokarm dla jakiegoś gada... Moja weterynarka powiedziała, że jeżeli to jakaś wada nabyta, spowodowana np. brakiem witamin to może proces będzie można choć częściowo odwrócić... dostał dzisiaj zastrzyk i solidną dawkę witaminy C, na zastrzyki mam przyjeżdżać codziennie przez 10 dni... jeżeli natomiast to coś wrodzonego to leczenie nie pomoże i malca najprawdopodobniej trzeba będzie uśpić... Jest mi tak przykro bo dopiero co straciłam swojego ukochanego prosiaczka, a teraz taka smutna sytuacja... Czy ktoś z was miał może podobny przypadek ? Czy są jakiekolwiek szanse dla tego maleństwa ?


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Problem z łapkami u młodej świnki morskiej

Postautor: ita79 » 14 czerwca 2016, 1:38

pani weterynarz powinna zlecić prześwietlenie zanim cokolwiek podała.. Co to za skróty, jak u ludzi , zamiast diagnozy - działanie na ślepo !
Ja tylko czytałam już na sąsiednim forum o prosiaczku z połamanymi łapkami , które się źle pozrastały.. oby na Boga Twój przypadek nie był podobny.

ps. rób dokładne notatki na temat świnki i jej stanu, bierz od weterynarza za każdym razem zaświadczenie co podawał i rachunki.. a później.. jak już wyciągniesz prosiaczka z tego stanu to idź tam skąd go masz , każ sobie zwrócić koszta leczenia i powiedz by się cieszyli, że nie zgłosiłaś tego nigdzie - że w takim stanie zwierzęta przetrzymują. Zostawić tego tak nie można- to nie jest suszarka do włosów, że się dokona zwrotu i pozamiatane - oni powinni mieć nauczkę.

Najważniejsze- niech weterynarz stwierdzi i napisze, że stan prosiaczka był taki jak już do Ciebie trafił. A Ty podkreśl, że poszłaś od razu do lekarza a nie do nich , bo zwierzak potrzebował natychmiastowej pomocy. Z takimi argumentami sklep raczej nie będzie dyskutował.


Awatar użytkownika
MonikaA
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 3 czerwca 2016, 21:36
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Świnki morskie: Bobek
W Tęczowej Krainie: Michael [*], Fredzia [*], Kubuś [*]
Kontaktowanie:

Re: Problem z łapkami u młodej świnki morskiej

Postautor: MonikaA » 14 czerwca 2016, 6:46

ita79 bardzo dziękuję Ci za rady, napewno właśnie tak zrobię. Tak mi szkoda tego maluszka :-( i mam taką złość, że on był tam przetrzymywany w takim stanie :-/ Tymczasem za wszelką cenę będę się starała maluszkowi pomóc bo serce mi się kraje jak on tak siedzi w jednym miejscu...



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości

  • Dołącz do nas