Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: SwinekDuduś » 17 czerwca 2016, 19:28

Witajcie, u mojej świnki zdiagnozowano ŚWIERZB :sad: wczoraj byłam u weterynarza i lekarka podała dwa zastrzyki od pasożytów wewnętrznych i zewnętrznych i jeden ze sterydami by rany goiły się szybciej. (świniak wydzierał się niemiłosiernie :tooth: ) aż w końcu na końcu wizyty podała jakiś antybiotyk. Kazała to podawać drogą dopyszczkową albo ją kłuć codziennie :sleepy: no i w domu z mamą zrobiłyśmy ciastka antybiotyk - masło orzechowe - mąka. Świnka nie chciała tego jeść.
Zawinęłam jej w takie ''kebaby'' z mleczem a ona nadal odsuwa pyszczek (dodam, że teraz boi się dotyku bo uciekała jak zając i musiała przyjść druga pani do przytrzymania)
Dodatkowo nie mogę inaczej jej tego podać.
Proszę, pomóżcie, świerzb ZAGRAŻA ŻYCIU MOJEJ ŚWINKI! Martwię się o nią, widziałam dzisiaj ran na jej karku :confused: na szczęście już się nie drapie za często.
Powiedzcie też, jak mam jej zachęcić do jedzenia masła orzechowego (nie w stylu kebeba). Masło to jest bez soli. Sama natura. Prawie że bez cukru.


Awatar użytkownika

Moreni
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: 22 kwietnia 2015, 18:37
Lokalizacja: Elbląg
Świnki morskie: Momo
Skuld
Ahsoka
Serenada
Kontaktowanie:

Re: Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: Moreni » 17 czerwca 2016, 21:06

A po co to masło właściwie? Ono nie jest zbyt zdrowe dla świnek. Dlaczego nie można podać inaczej?
W jakiej formie jest antybiotyk? Jeśli to zwykłą tabletka, to można ją rozgnieść łyżeczką, zmieszać z odrobiną wody i małą strzykawką bez igły podać bezpośrednio do pyszczka. Albo posypać tym proszkiem jakiś ulubiony owoc/warzywo (ale to mniej pewna metoda).


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: SwinekDuduś » 17 czerwca 2016, 21:20

W płynie.
Za późno.
Zrobione ciasteczka... Proszę o pomoc nadal!


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: madzia0902 » 17 czerwca 2016, 22:11

No to jak w płynie to tym bardziej nie rozumiem dlaczego nie podasz leku strzykawką bez igły prosto do pyszczka?


Awatar użytkownika
Renika
Użytkownik
Posty: 688
Rejestracja: 4 września 2012, 11:14
Kontaktowanie:

Re: Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: Renika » 17 czerwca 2016, 22:19

Nie wolno świnkom podawać masła orzechowego! Tabletkę antybiotyku (odpowiednią dawkę) należy rozgnieść i wetrzeć najlepiej w plasterek ogórka (ewentualnie cukini lub jabłka) i świnka wtedy chętnie zje. Jeżeli antybiotyk jest w płynie to podaje się go do pyszczka malutką strzykawką insulinówką, oczywiście bez igły a końcówkę strzykawki można zamoczyć w ogórku lub jabłuszku aby zapach był przyjemniejszy.


madzia0902
Użytkownik
Posty: 473
Rejestracja: 1 grudnia 2015, 10:19
Kontaktowanie:

Re: Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: madzia0902 » 17 czerwca 2016, 22:37

No i jeszcze jedno jak antybiotyk masz jej dawać to czy dostała też probiotyk?


Konto usunięte

Re: Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: Konto usunięte » 18 czerwca 2016, 7:32

Genialny sposób podania antybiotyku, będę pamiętać na przyszłość i podam go śwince ze zmielonym schaboszczakiem. Ręce opadają! Świnka nie może jeść ludzkiego jedzenia, więc jej do tego nie zmuszaj. Pozostaje Ci kupić od nowa antybiotyk i rozmieszać go z wodą.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: befana30 » 18 czerwca 2016, 7:51

SwinekDuduś pisze: Masło to jest bez soli. Sama natura. Prawie że bez cukru.


:sleepy: takiego tekstu to ja sie po Tobie wrecz nie spodziewalam :rotfl: :fun:
A od kiedy tam taka "natura" w tym tlustym swinstwie?
Zalozylas/es kiedys watek swinkowej kuchni, kreatywnie komponujac "cudasne" dania dla swinki, a tu taka wpadka..?
Nie daje sie "ludzkiego", tym bardziej przetwarzanego pokarmu swinkom- wyrzuc z miejsca zanim jej krzywde zrobisz takim faszerowaniem na chama. Skoro bylo w plynie to trzeba bylo z miejsca do pyszczka zakropic strzykawka jak juz dziewczyny wspomnialy, to nie jest pies zeby mu tabletki odrobaczajace przemycac wcisniete w jakas kielbache :lol: i pamietaj koniecznie o probiotyku, zreszta sa przeciez leki przeciw swierzbowi w postaci zastrzykow- nie lepsze? Sa przerozne "smarowidla" i kapiele, po co kombinowac w tak drastyczny i dziwny sposb?

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: SwinekDuduś » 18 czerwca 2016, 10:03

Przepraszam, niestety, nie mogę kupić drugiego antybiotyku :sad: :sad: jedna porcja wczoraj była całkiem zjedzona.
Postanawiam przegłodzić świnkę. Jest mi bardzo smutno, że źle zrobiłam. Moja świnka jest bardzo witalna, ale teraz widzę ż naprawdę źle zrobiłam. Pozostaję mi podawać jej te ciasteczka. Naprawdę przepraszam.


Awatar użytkownika
SwinekDuduś
Użytkownik
Posty: 127
Rejestracja: 13 marca 2016, 14:05
Lokalizacja: Polska
Świnki morskie: Duduś, niedługo, być może druga świnka.
Kontaktowanie:

Re: Świerzb, masło orzechowe i antybiotyk

Postautor: SwinekDuduś » 18 czerwca 2016, 10:05

befana30 pisze:
SwinekDuduś pisze: Masło to jest bez soli. Sama natura. Prawie że bez cukru.


:sleepy: takiego tekstu to ja sie po Tobie wrecz nie spodziewalam :rotfl: :fun:
A od kiedy tam taka "natura" w tym tlustym swinstwie?
Zalozylas/es kiedys watek swinkowej kuchni, kreatywnie komponujac "cudasne" dania dla swinki, a tu taka wpadka..?
Nie daje sie "ludzkiego", tym bardziej przetwarzanego pokarmu swinkom- wyrzuc z miejsca zanim jej krzywde zrobisz takim faszerowaniem na chama. Skoro bylo w plynie to trzeba bylo z miejsca do pyszczka zakropic strzykawka jak juz dziewczyny wspomnialy, to nie jest pies zeby mu tabletki odrobaczajace przemycac wcisniete w jakas kielbache :lol: i pamietaj koniecznie o probiotyku, zreszta sa przeciez leki przeciw swierzbowi w postaci zastrzykow- nie lepsze? Sa przerozne "smarowidla" i kapiele, po co kombinowac w tak drastyczny i dziwny sposb?
Moja świnia właśnie miała te trzy zastrzyki, widać było dobrze poprawę. Dzisiaj od nowa zaczęła się drapać, ale przyznam że w mniej ''agresywny'' sposób


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości

  • Dołącz do nas