Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Ile zajmuje śwince wybudzenie się z narkozy?

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
Madlax
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2016, 10:00
Kontaktowanie:

Ile zajmuje śwince wybudzenie się z narkozy?

Postautor: Madlax » 29 lipca 2016, 16:34

Wiem, że u każdej świnki wygląda to inaczej, ale byłabym bardzo wdzięczna gdyby osoby których świnki miały podawaną narkozę, odpowiedziały ile u ich prosiaczków trwało wybudzanie.

Moja 2 letnia Luna miała dzisiaj o 9:30 rozpoczęty zabieg wyrywania trzonowców, aby pozbyć się ropnia, który jest pod dolnymi zębami. Omówiłam się z lekarzem, że gdy się obudzi on zadzwoni do mnie i mnie o tym powiadomi. Później świnka zostanie na kilka godzin tam na obserwacji, a następnie będę mogła ją odebrać. Obecnie jest godzina 16:30, a telefonu jak nie było tak nie ma. Już sobie w głowię układam najgorsze scenariusze i z każdą kolejną godziną tracę coraz bardziej nadzieję, że mój kochany zwierzak jeszcze kiedykolwiek do mnie wróci. Nie wiem, może wyolbrzymiam i jestem odrobinę zbyt przewrażliwiona, ale sami rozumiecie... Nie chce jej stracić. :(


Awatar użytkownika

Awatar użytkownika
ita79
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: 18 stycznia 2016, 23:47
Lokalizacja: Biała Podlaska
Kontaktowanie:

Re: Ile zajmuje śwince wybudzenie się z narkozy?

Postautor: ita79 » 29 lipca 2016, 17:20

Mój Finek ostatnio był kastrowany to.. po trzech godzinach włącznie z zabiegiem wrócił do mnie niemal w pełni przytomny.. jedyne co jeszcze kilka godzin go trzymało to chwianie się na tylnych nogach .. później już zachowywał się jakby w ogóle nie miał nic robione.
Może zadzwoń sama i dopytaj co u świneczki , bo może zwyczajnie zapomnieli że mają zadzwonić i czekają na Ciebie a Ty na nich.


befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Ile zajmuje śwince wybudzenie się z narkozy?

Postautor: befana30 » 29 lipca 2016, 20:16

Oj, podejrzana sprawa- samo wybudzenie wcale nie jest takie dlugie, zazwyczaj do 3 godz ale wlasnie dochodzenie do siebie po narkozie trwa ladna dobre, albo i dwie takze juz powinni sie byli z toba skontaktowac, albo jak slusznie zauwazyla ita79 czekacie jeden na drugiego, az ktos pierwszy zadzwoni ;)

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

Awatar użytkownika
GalaxySparkle
Zasłużony
Posty: 839
Rejestracja: 11 lutego 2014, 19:44
Lokalizacja: UK
Kontaktowanie:

Re: Ile zajmuje śwince wybudzenie się z narkozy?

Postautor: GalaxySparkle » 4 sierpnia 2016, 16:21

Jak tam było z tym wybudzaniem?


Nacia 141
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: 8 lipca 2016, 16:34
Lokalizacja: Lublin
Świnki morskie: Pusia, Czarnulka
Kontaktowanie:

Re: Ile zajmuje śwince wybudzenie się z narkozy?

Postautor: Nacia 141 » 8 sierpnia 2016, 21:01

Co z prosiaczkiem, czy już w porządku ?


Madlax
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 19 maja 2016, 10:00
Kontaktowanie:

Re: Ile zajmuje śwince wybudzenie się z narkozy?

Postautor: Madlax » 13 sierpnia 2016, 12:30

Tak, wszystko jest w porządku. Okazało się, że operacja została przełożona na późniejszą godzinę, więc niepotrzebnie panikowałam. Teraz je normalnie, jest wesoła i utrzymuje wagę. Jedyne co, to będę musiała co miesiąc jeździć z nią do weterynarza, aby przycinać ząbki (Nie ma teraz jednego, więc to dlatego) - na szczęście bez narkozy.


Dona
Użytkownik
Posty: 334
Rejestracja: 21 lutego 2016, 8:28
Lokalizacja: Olsztyn
Świnki morskie: Karmela, Poziomka
Kontaktowanie:

Re: Ile zajmuje śwince wybudzenie się z narkozy?

Postautor: Dona » 15 sierpnia 2016, 7:27

Super że wszystko ok. Życzę szybkiego powrotu do zdrowia.


Awatar użytkownika
andziula
Użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: 10 stycznia 2017, 19:21
Kontaktowanie:

Re: Ile zajmuje śwince wybudzenie się z narkozy?

Postautor: andziula » 11 stycznia 2017, 16:18

U mnie po wszelkich zabiegach to zazwyczaj wszystko szybko szło, do trzech godzin po zabiegu świnka była już praktycznie świetnie wybudzona, można powiedzieć, że w pełni sił, a całą dobę po zabiegu wracała do swojej formy :).


Awatar użytkownika
Świnkowy poleca


  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości

  • Dołącz do nas