Świnki morskie forum / Cavia.pl

Forum o świnkach morskich

Zrobiłam śwince ranke na palcu!!

Niezbędna pomoc w przypadku podejrzenia choroby lub innych problemów.
loczek1092
Użytkownik
Posty: 26
Rejestracja: 4 stycznia 2014, 21:00
Kontaktowanie:

Zrobiłam śwince ranke na palcu!!

Postautor: loczek1092 » 31 lipca 2016, 14:25

Obcinałam śwince pazurki i przez to, że ciagle sie wyrywala i mnie gryzla przez nieuwage obcinajac jej jednego pazurka za daleko pojechalam tymi obcinaczkami i przycielam jej skore z drugiego palca. Nie obcielam jej nerwa czy czegos innego tylko nacielam skore. Lała jej sie krew, teraz zakrzepła. Swinka zachowuje sie tak jak zwykle nic jej nie dolega. Czy moze byc problem z tym, ze ona co jakis czas lize ta ranke?


Awatar użytkownika

befana30
Użytkownik
Posty: 1540
Rejestracja: 19 lipca 2015, 16:30
Świnki morskie: Pusia i Kluska;
Gacus :)
Kontaktowanie:

Re: Zrobiłam śwince ranke na palcu!!

Postautor: befana30 » 31 lipca 2016, 14:55

Lize, poniewaz ja szczypie, zreszta my nieraz sami odruchowo przejedziemy poslinionym palcem np po rozdrapanym strupku. Przemyj dokladnie woda by oczyscic rane, a potem polej woda utleniona- jesli masz w domu krem jak np Sudocrem dla niemowlat czy Penaten, masc z wit a lub masc propolisowa to wsmaruj jej w ranke, uwazajac by nie zostawic nadmiaru kremu/ masci ktora na bank zlize. Przez pare kolejnych dni przemywaj ponownie lapke, aby utrzymywac ranke w czystosci by sie nie wdalo zakazenie, znow woda utleniona i kremem- zagoi jej sie spokojnie, ale lepiej codziennie odkazac widzac, ze chodzac po klatce swinki nie zwracaja uwagi, ze wejda czy tez "legna" w bobkach. Kremy dla niemowlat jak wyzej wymienione szybko zasuszaja i goja rany, a masc z wit a przyspiesza gojenie, jednak najlepsza chyba bedzie propolisowa majaca rowniez wlasciwosci przeciwbakteryjne i gojaco-zablizniajace.

"Vivi e lascia vivere" Schopenhauer

GosiasiaczeeK
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: 31 lipca 2016, 21:08
Lokalizacja: Chocianów
Świnki morskie: Helena, Mariola, Staszek, Ignacy i Zenek
Kontaktowanie:

Re: Zrobiłam śwince ranke na palcu!!

Postautor: GosiasiaczeeK » 31 lipca 2016, 21:11

Ojć, każdemu może się zdarzysz. Na drugich raz musisz po prostu bardziej uważać. Głowa do góry!



  • Podobne tematy
    Statystyki
    Ostatni post

Wróć do „Choroby i problemy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 17 gości

  • Dołącz do nas